Xbox Games Showcase – כל החדשות משידור חשיפת המשחקים של Microsoft

Halo Infinite, Fable ומשחקים נוספים הוצגו בשידור Xbox Games Showcase

כפי שהובטח במהלך שידור Inside Xbox האחרון חברת Microsoft ערכה את שידור Xbox Games Showcase, בו הוצגו משחקים שמפותחים על ידי חברות שנמצאות בבעלות החברה למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox Series X. בדומה לשידור הקודם החברה, גם הפעם הוצגו משחקים של חברות צד שלישי וגם הפעם כמעט ולא הוצגה משחקיות מתוך המשחקים.

בדומה לשידורים אחרים בסגנון זה, השידור התחיל למעשה עם מעין "שידור-מקדים" שבו נחשפו משחקים חדשים מחברות פחות בולטות והוצגו טריילרים חדשים למשחקים קיימים.

המשחק הראשון שנחשף היה Exomecha, משחק יריות מרובה משתתפים שבמבט ראשון מזכיר מאוד את Titanfall, עד שמתברר שהשחקן בעצם נלחם ברובוטים הענקיים ולא שולט עליהם. המשחק יהיה חינמי ויושק למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-Xbox Series X במהלך שנת 2021.

גם Watch Dogs Legion קפץ לביקור בטריילר חדש בו קריין כריזמטי מציג את הרקע לסיפור המשחק ואת מנגנון המשחקיות העיקרי – היכולות לגייס לשירותכם ולשחק בתור כל דמות בעולם המשחק. Watch Dogs Legion יושק למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-PlayStation 4 ב-29 באוקטובר ויהיה זמין לקונסולות הדור הבא בעת השקתן.

לאחר מכן נחשף Echo Generation, משחק הרפתקאות עם מערכת קרב מבוססת תורות שמזכיר מאוד את סדרת "דברים מוזרים", ועתיד להגיע למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-Xbox Series X.

tinyBuild חשפה רשמית את Hello Neighbor 2, המשך למשחק האימה הבינוני להחריד בהפצתה בו אתם נדרשים לפרוץ לבית של השכן המוזר שלכם. המשחק יושק למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox Series X בשנת 2021.

בהמשך קיבלנו הצצה ל-Exo One, משחק חקירת חלל מעניין ומקורי בו אתם משחקים בתור חללית מיניאטורית שחוקרת את היקום. תצטרכו לקחת בחשבון הרבה דברים כמו תנע בעודכם מנסים להתמודד עם הכבידה השונה בכל אחד מכוכבי הלכת בהם תבקרו. המשחק נמצא בפיתוח כבר הרבה מאוד שנים וצפוי להגיע למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox Series X במהלך שנת 2020.

משחק אחר שקפץ לביקור ב"שידור המקדים" הוא The Falconeer. משחק קרבות אוויר/תפקידים בעולם פתוח בו אתם שולטים בטייס ששולט על נץ ענקי. המשחק מפותח על ידי הולנדי מוכשר אחד בשם תומאס סלה ויושק למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-Xbox Series X בסוף שנת 2020.

אז הוצג בפנינו Sable משחק חקירת עולם-פתוח מרהיב שסגנונו האמנותי מזכיר את הרומנים הגרפיים של ז'ן ז'ירו המנוח. המשחק יושק למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox Series X בשנת 2021.

חלק מהמשחקים הקודמים גם הוצגו במסגרת סרטון בו מספר מפתחי אינדי מדברים על המשחקים ועל הקשר שלהם עם Microsoft וקונסולת ה-Xbox Series X.

בסופו של השידור המקדים נחשף Balan Wonderworld, משחק פלטפורמה תלת ממדי חדש בהפצתה של חברת Square Enix שפיתוחו מובל על ידי יוג'י נאקה ונאוטו אושימה היוצרים של סוניק הקיפוד. המשחק מתרחש בעולם צבעוני ומוזר אליו מגיעים ליאו ואמה, שני ילדים קטנים. בעולם זה הם פוגשים את באלאן שנראה כמו הגרסה היפנית של וילי וונקה. המשחק יושק למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X וה-PlayStation 5 בתחילת שנת 2021.

באופן לא כל כך מפתיע השידור עצמו התחיל עם הוא Halo Infinite, המשחק הבא בסדרת משחקי היריות הוותיקה של החברה, שיושק למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-Xbox Series X. המשחק כבר הוצג בעבר אך מעולם לא הוצגה משחקיות ממנו. תחילה שודר טריילר קולנועי שמציג את יצירת השריון של מאסטר צ'יף תוך כדי קריינות פתטית בסגנון "האדם שבשריון ינצח".

בהמשך הוצגה לראשונה משחקיות מתוך המשחק. בניגוד למשחק הקודמים במשחק שחלקם הכילו שלבים מפורטים וגדולים במיוחד, Infinite, יכיל משהו שנראה כמו עולם פתוח למחצה שמאפשר לכם לברוח באיזה סדר לבצע משימות מסוימות. לרשותו של מאסטר צ'יף יעמדו כל הנשקים שאהבתם מהמשחקים הקודמים בנוסף לוו אחיזה שיאפשר לו למשוך אויבים אליו או להתקרב אליהם במהירות.

מיד לאחר מכן הוצג טריילר משחקיות מתוך מצב המשחק לשחקן יחיד שמציג גם קטעי מעבר מתוך המשחק עצמו. Halo Infinite יגיע למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-Xbox Series X בתור משחק השקה.

מאוחר יותר נחשף State of Decay 3, משחק חדש בסדרת משחקי הזומבים של חברת Undead Labs, נחשף בטריילר מגניב במיוחד בכיכובו של אייל זומבי. המשחק נמצא בשלבי פיתוח ראשונים למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox Series X.

משחק חדש בסדרת המירוצים Forza Motorsport נמצא גם הוא בשלב הפיתוח ראשוני לקונסולת ה-Xbox Series X ו-Microsoft סיפקה הצצה קצרה אליו באמצעות טריילר קצרצר.

בנוסף מסרה החברה ש-Forza Horizon 4, Gears 5, Gears Tactics, Ori and the Will of the Wisps ו-Sea of Thieves יותאמו לקונסולת ה-Xbox Series X בעת השקתו בסוף שנת 2020.

Everwild, המשחק הבאה של אולפן המשחקים הוותיק Rare קיבל טריילר חדש שמספק לנו הצצה רחבה לעולמו המסקרן ורווי הקסם. המשחק כבר לא יגיע לקונסולת ה-Xbox One אלא רק למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox Series X.

Tell Me Why משחק ההרפתקאות הקווירי של חברת Dontnod הצרפתית, שפיתחה את סדרת Life is Strange, סוף סוף מקבל תאריך יציאה ביחד עם טריילר חדש. הפרק הראשון יושק למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox One ב-27 באוגוסט, הפרק השני בשלושה בספטמבר והפרק השלישי והאחרון בעשרה בספטמבר.

"Peril on Gorgon", חבילת ההרחבה הראשונה ל-The Outer Worlds, משחק התפקידים של חברת Obsidian, נחשפה במהלך השידור (אם אתם רוצים לדעת מה אני חשבתי על המשחק הבסיסי תוכלו לקרוא את הביקורת שפורסמה באתר זה בקישור כאן). החבילה היא הראשונה מתוך שתיים והיא תיקח אתכם לכוכב הלכת המיסתורי גורגון. היא תגיע למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-PlayStation 4 בתשעה בספטמבר.

Grounded, משחק הישרדות שגם נמצא בפיתוח בחברת Obsidian ויגיע לגישה מוקדמת במחשב האישי ובקונסולת ה-Xbox One ב-28 ביולי, הופיע גם הוא בשידור בטריילר חדש. המשחק הוא למעשה שילוב מוזר בין Minecraft לבין הסרט "מותק, הילדים התכווצו".

המשחק שהכי סיקרן אותי בשידור הזה היה לא אחר מאשר Avowed, משחק פעולה-תפקידים מגוף ראשון חדש בפיתוחה של חברת Obsidian, שאמור למלא את החלל הריק שסדרת The Elder Scrolls הותירה בשנים האחרונות. המשחק מתרחש באאורה אותו עולם שבו מתרחשים משחקי סדרת Pillars of Eternity (ככל הנראה לפניהם). למשחק אין עדיין תאריך יציאה אך הוא כמעט בוודאות יושק לקונסולת ה-Xbox Series X ולמחשב האישי לפני The Elder Scrolls VI.

החברה גם הכריזה על שיתוף פעולה עם Interior/Night, אולפן אינדי חדש שממוקם באנגליה. המשחק הראשון במסגרת שיתוף הפעולה הוא As Dusk Falls, סרט אינטראקטיבי בסגנון של משחקי Quantic Dream, אך בעל סגנון אמנותי ייחודי. בעת השקתו המשחק יהיה זמין למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-Xbox Series X.

Senua’s Saga: Hellblade II, משחק ה-Xbox Series X הראשון שנחשף, הוצג גם הוא בשידור באמצעות סרטון חדש שמתמקד במקום ההתרחשות של המשחק – איסלנד. כמו כן נחשף כי המשחק יגיע גם למחשב האישי.

Psychonauts 2, המשך למשחק הפולחן המיתולוגי נדחה לשנת 2021. נו טוב, לפחות קיבלנו טריילר פסיכדלי חדש בכיכובו של ג'ק בלאק.

Destiny 2, משחק היריות מגוף ראשון של חברת Bungie, שהייתה פעם בבעלותה של חברת Microsoft, יגיע לשירות המנויים Xbox Game Pass, בסתיו הקרוב ללא התוכן העונתי אך ביחד עם כל ההרחבות.

S.T.A.L.K.E.R. 2, המשך למשחק פולחן אחר, הוצג בטריילר חדש שלא חושף יותר מדי פרטים. המשחק יהיה זמין בעת השקתו למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox Series X.

חברת Fatshark חשפה במהלך השידור את Warhammer 40,000: Darktide, משחק יריות שיתופי המבוסס על זיכיון המשחקים השולחניים הוותיק. החברה ידועה בתור המפתחת של Vermintide שמבוסס על זיכיון האחות Warhammer. המשחק יושק למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox Series X במהלך שנת 2021.

Tetris Effect: Connected, גרסה משודרגת של משחק הטטריס הכי מגניב ביקום, תושק בלעדית למחשב האישי ולקונסולות ה-Xbox One וה-Xbox Series X. אם כבר יש לכם את המשחק ל-PS4 או למחשב האישי אל דאגה תוכלו לרכוש את התוכן הנוסף בנפרד.

חברת Image & Form Games השוודית סוף סוף זונחת את זיכיון Steamworld בפרט ואת נקודת המבט הדו-ממדית ותנסה את מזלה בליגה של הגדולים עם The Gunk, משחק פעולה-הרפתקאות תלת-ממדי שיושק למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox One וה-Xbox Series X בסתיו 2021.

The Medium, משחק אימה חדש בפיתוחה של Bloober Team, שהפכה מומחית בז’אנר בשנים האחרונות עם משחקים Layers of Fear, Observer ו-Blair Witch. המשחק, כפי ששמו מרמז, מכניס אתכם לנעליה של מתקשרת, שיכולה לעבור בין שני עולמות – העולם שלנו ועולם המתים. על פסקול המשחק אמון לא אחר מאשר אקירה ימאוקה, המפיק והמלחין של סדרת משחקי האימה האגדית Silent Hill.

Microsoft חתמה את השידור עם ההכרזה שכולם חיכו לה – משחק חדש בסדרת משחקי הפעולה-תפקידים הוותיקה Fable. אם לשפוט לפי טריילר ההשקה נראה שלפחות ההומור המשובח של הסדרה נשמר. המשחק יושק למחשב האישי ולקונסולת ה-Xbox Series X במועד בלתי ידוע.

למרבה הצער שידור Xbox Games Showcase היה די מאכזב, היות שבדומה לשידור הקודם גם הפעם הוצגו מאוד קטעי משחקיות מתוך משחקים. לפחות אנחנו יודעים שמשחק חדש בסדרת Fable נמצא בפיתוח.

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה