Xbox Series X logo 2
Xbox Series X logo 2

Xbox Series X – חברת Microsoft חשפה המון מידע חדש על הקונסולה

קונסולת הדור הבא של חברת Microsoft מתהדרת במגוון תכונות ושיפורים, ובכתבה זאת ארכז עבורכם מה שאנו יודעים עד כה, כולל המידע החדש שהחברה חשפה לאחרונה

Xbox Series X מתקרבת אלינו, אבל עד כה קיבלנו רק חלקיקי וטפטופי מידע. עכשיו אנחנו מקבלים מבול של מידע מאת Microsoft, החל מהגודל שלה, השלט, האפשרות לתאימות לאחור עם משחקי קונסולת ה-Xbox One, זמני הטעינה המשופרים ועוד.

מבחינת מראה קיבלנו תמונות מעודכנות, יחד עם המימדים המדויקים שלה – 15.1cm X 15.1cm X 30.1cm, ובמשקל של ארבעה וחצי קילוגרמים. לשם השוואה המימדים של ה-Xbox One X הם 30cm X 24cm X 6cm, ומשקלה 3.7 קילוגרמים. המימדים שונים, המשקל שונה, אבל בתמונות אשר שוחררו לרשת שמראות את הקונסולות צמודות אחת לשנייה, נראה שהגודל שלהן די דומה.

בנוגע למפרט הפנימי, יש כמובן כמה שינויים ושיפורים מהדור הנוכחי. DirectML הוא סוג חדש של DirectX מתקדם יותר אשר ישתמש בלמידת מכונה ובטכנולוגיה אשר תאפשר למפתחים לשפר את האינטיליגנציה המלאכותית של הדמויות, ליצור מודלים טובים ומציאותיים יותר, ואינטראקציות טבעיות יותר עם דמויות משנה.

בנוסף לכך, Microsoft התפארה גם ב"נשמה" החדשה של ה-Xbox Series X – ארכיטקטורה שמכונה בפי החברה "Velocity Architecture". לפי החברה לא מדובר בבחירה עיצובית, אלא דרך חדשה שבה הקונסולה תפעל, שילוב מחודש בין חומרה לתוכנה, ודרך חדשה ליצור עולמות חדשים במשחקים. הורדת עומס משמעותית מהמעבד באמצעות ביטול של דחיסה בזמן אמת, תאפשר למשחקים לרוץ חלק ככל האפשר וגם תפנה מקום על פני הכונן.

אם כבר מדברים על הכונן, הקונסולה תכיל כונן SSD בגודל של אחד טרה בייט עם אפשרות של הרחבת הזיכרון שלה על באמצעות כרטיס בגודל של אחד טרה בייט. בנוסף לכך תהיה אפשרות לחבר גם כוננים קשיחים חיצוניים דרך חיבור ה-USB 3.2 של הקונסולה, אבל Microsoft פרסמה שהיא ממליצה בחום שמשחקים יותקנו על ה-SSD או על כרטיס הזיכרון המורחב, על מנת שהם יוכלו להנות מכל היתרונות שיש ל-"Velocity Architecture" להציע.

לגבי משחקים, היו הרבה דיבורים על האם תהיה תאימות לאחור בקונסולה או לא. עכשיו אנחנו יודעים שלא רק שתהיה, אלא שמשחקים נבחרים כמו Halo 5: Guardians ו-Fusion Frenzy יקבלו שדרוגים משמעותיים לרזולוצייה. יתרון נוסף זה הוא שהשיפורים יתבצעו ברמת המערכת, ולכן למפתחים אין שום צורך לעבוד עליהם נקודתית.

אבל מה טובים משחקים אם אין לכם דרך לשלוט בהם? למזלכם, יש לנו מידע על השלט החדש של הקונסולה. לפני העיצוב החדש שלו, בואו נדבר על השיפור המרכזי שהוא עובר, אשר חשוב לכל גיימר – צמצום הפרשי הזמן בין לחיצה על המקשים לבין ביצוע הפעולה. טכנולוגיה חדשה אשר הוטמעה בשלט בשם "Dynamic Latency Input" עוזרת להוריד מיליוניות שנייה יקרות מפז על ידי שליחה דחופה יותר של האותות מהשלט לטלוויזיה ועל ידי התאמה שלהם למתרחש על המסך. לגבי העיצוב החדש שלו, על פי התמונות ששוחררו אנו רואים שה-D-PAD השתנה והפך להיות צלב בתור מין קערה, בנוסף לשינויים של מיקומי האנלוגים, בעיצוב שמזכיר מאוד את את העיצוב של שלט ה-PRO של קונסולת ה-Nintendo Switch. לבסוף, Microsoft לא שכחה לציין את אחד המאפיינים הכי חשובים של השלט – האפשרות שלו להתחבר לכל מכשיר אחר, בין אם זה פלאפון, מחשב, או Xbox One, בנוחות.

 

כמו כן שחררה החברה סרטון חדש שמראה את ההבדל של זמני הטעינה בין ה-Xbox Series X ל-Xbox One X, כאשר המשחק State of Decay 2 משמש כדוגמא.

כפי שאנו רואים זה דקה שלמה של הורדה בזמן הטעינה, ואני די מתרשם. השאלה היא האם זה יהיה ככה גם במשחקי הדור הבא? נחיה ונראה.

לבסוף, קיבלנו גם את המפרט המלא של ה-Xbox Series X:

 • מעבד: 8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2
 • מעבד גרפי: 12TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2
 • גודל מעגל משולב: 360.45mm2
 • תהליך ייצור: 7nm Enhanced
 • זיכרון פנימי: 16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
 • רוחב זיכרון: 10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
 • אחסון פנימי: 1 TB Custom NVME SSD
 • קצב קלט/פלט: (GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed, with custom hardware decompression block
 • הרחבה: 1 TB Expansion Card (matches internal storage exactly)
 • זיכרון חיצוני: USB 3.2 External HDD Support
 • כונן אופטי: 4K UHD Blu-Ray Drive
 • יעד ביצועים: 4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה