דור חדש – Microsoft חשפה רשמית את דור ה-Xbox הבא!

אחרי הרבה יותר מידי זמן בלי שום מידע מלבד תמונות ושמועות, חשפה חברת Microsoft את סדרת ה-Xbox החדשה שלה לדור הקונסולות הבא!

אין ספק שהכל קרה בין רגע, אבל סוף כל סוף יש לנו פרטים על קונסולות ה-Xbox של הדור הבא מבית Microsoft, והנה אנחנו כאן מרכזים לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת, כולל הגעה ומחירים של הקונסולות החדשות בארץ!

אז הכל התחיל כאשר פורסם דיווח די מפורט באתר Windows Central, שחשף שלל פרטים כולל עיצוב של מה שאמורה להיות קונסולת ה-Xbox Series S, שהיא קונסולת הדור הבא הזולה יותר מבית מייקרוסופט, שתהווה פיתרון זול יותר לצד קונסולת הדגל החדשה, ה-Xbox Series X. בהדלפה עצמה פורסמו לא מעט פרטים, החל מעיצוב הקונסולה ועד למחירה המומלץ לצרכן וכן תאריך ההגעה שלה למדפים. במשך מספר שעות לא ממש היה ברור מה קורה והאם הפרסום המודלף ופרטיו נכונים, אך לבסוף מייקרוסופט החליטה שאין טעם להשאיר את הכל מעורפל ולא ברור, ויצאה בהכרזה רשמית מלאה לגבי כל מה שאנחנו צריכים לדעת על קונסולות ה-Xbox החדשות!

נתחיל עם ה-Series S, שכאמור מהווה אפשרות זולה יותר בהשוואה לקונסולת הדגל, ה-Series X.

הקונסולה החדשה היא למעשה ה-Xbox הקטן ביותר שנוצר אי פעם, והיא תאפשר לכם חווית משחק ברזולוציית 1440P בקצב רענון של עד כ-60 הרץ עד ל-120 הרץ. מעבר לכך הקונסולה תתמוך בטכנולוגיית ה-Ray Tracing לצד מספר טכנולוגיות נוספות. הקונסולה תגיע ללא כונן דיסקים ותעבור בפורמט משחקים דיגיטלי מלא. נפח זיכרון האחסון של הקונסולה הינו כ-512GB בפורמט SSD. לדעת הרבה אנשים ואני בניהם נפח הזיכרון קטן מידי, אבל יהיה ניתן להרחיב את נפח הקונסולה לכ-1TB באמצעות כרטיס הרחבה ייעודי, כך שאם תזדקקו לשטח נוסף ישנו פיתרון די נוח לסוגייה זו.

הגענו לסוגיית המחיר. לאחר שלל שמועות ודיווחים, מחיר ה-Series S הרשמי יהיה כ-299 דולר. מדובר במחיר מעולה מאוד לתמורה, בייחוד אם נזכור שמדובר בקונסולה שתהיה מסוגלת להריץ את משחקי הדור הבא ברזולוצייה די גבוהה (4K זה ללא ספק הדבר האמיתי, אבל 1440P זו אופציה נהדרת לא פחות בתג מחיר שכזה).

נמשיך עם ה-Series X, שהיא כמובן קונסולת הדגל של הדור הבא מבית Microsoft.

ה-Series X היא ללא ספק הקונסולה הכי חזקה שנוצרה אי פעם, כשהיא טומנת בתוכה כוח חישוב מרשים במיוחד שנמדד בכ-12.5TFLOPS. הקונסולה תאפשר חווית משחק חלקה של בין 60 ל-120 הרץ ברזולוציית 4K אמיתית, ותתמוך במגוון הטכנולוגיות בהן תומכת אחותה הקטנה כאשר ההבדל הגדול הוא כמובן כוח החישוב הגדול שיש לה בהשוואה ל-Series S. מעבר לכך נקבל כונן דיסקים, וכ-1TB של זיכרון אחסון פנימי בפורמט SSD. גם כאן יהיה ניתן להרחיב את נפח הקונסולה באמצעות כרטיס הרחבה ייעודי.

באשר לסוגיית המחיר של ה-Series X, מחיר הקונסולה יעמוד על כ-499 דולר, שזה המחיר שמרבית העולם ציפה לו. לדעתי מדובר במחיר הגיוני ביחס לתמורה של הקונסולה.

כאמור שתי הקונסולות כמובן שונות בגזרת הביצועים אך בפועל יש להם הרבה דברים במשותף. שתי הקונסולה פועלות באמצעות מעבד בעל שמונה ליבות מבית AMD על גבי ארכיטקטורת Zen 2 המוצלחת, לצד מאיץ גרפי מסוג RNDA 2, גם הוא מבית AMD. בנוסף לכך שתי הקונסולות מציגות תמיכה רחבה לאחור, החל ממשחקי Xbox One של הדור הקודם ועד למגוון רחב של משחקי Xbox 360 ועוד. כמו כן בקרי ה-Xbox One של הדור הקודם נתמכים באופן מלא עם הקונסולות החדשות.

ומה לגבי זמינות? ובכן נראה שלא נצטרך לחכות יותר מידי זמן כאשר ה-Xbox Series X וכן ה-Series S יגיעו למדפים ברחבי העולם ב-10 בנובמבר השנה. כמו כן יהיה ניתן להזמין את הקונסולות מראש החל מה-22.9.

לצד הקונסולות החדשות מציעה מייקרוסופט די מעניין שיאפשר לכם לרכוש את שתי הקונסולות בתשלום חודשי למשך שנתיים. יהיה ניתן לרכוש את ה-Series X במחיר חודשי של 35 דולר למשך שנתיים, כאשר כחלק מהתשלום יקבלו הרוכשים גם מנוי לשירות ה-Game Pass, שהוא שירות המשחקים החודשי החדש והמוצלח של מייקרוסופט, המציע ספרייה ענקית של משחקים הניתנים להורדה ישירות מחנות המשחקים של הקונסולות במחיר חודשי קבוע. את ה-Series S יהיה ניתן לרכוש במחיר חודשי של כ-25 דולר למשך שנתיים, גם הוא כולל כחלק מהתשלום את שירות ה-Game Pass. לצערי אפשרות רכישה זו מוגבלת נכון לרגע זה ל-12 מדינות נבחרות וישראל לא בניהן.

ואם כבר דיברנו על שירות ה-Game Pass, נספר לכם ש-Microsoft הכריזה ששירות ה-Game Pass יקבל שדרוג חגיגי גם כן במהלך תקופת החגים של 2020 והוא הוספת שירות EA Play למינויי Game Pass ללא תשלום נוסף.
למי שלא מכיר נספר ש-EA Play הוא שירות משחקים חודשי מבית EA הכולל את מיטב משחקי החברה, החל ממשחקי Fifa ועד לסדרת משחקי Titanfall ו-Mass Effect. ההוספה של שירות EA Play לשירות ה-Game Pass הוא צעד אדיר אם תשאלו אותי, שמוסיף לשירות של מייקרוסופט מימד נוסף של איכות, לצד בנק משחקים עשיר במחיר חודשי משתלם וקבוע.

קונסולות חדשות זה מרגש ללא ספק אבל עם קונסולות חדשות צריכים כמובן משחקים חדשים! במקרה של ה-Series X ו-Series S, מלבד לשירות ה-Game Pass הכולל מאות משחקים הניתנים למשחק על גבי הקונסולות החדשות, ישנם כמה משחקים שכבר אושרו כמשחקים שיהיו זמינים למשחק ולרכישה בצמוד להשקת הקונסולות החדשות בנובמבר. המשחקים הם:

  • Assassins Creed Valhalla
  • Destiny 2: Beyond Light
  • Dirt 5
  • Gears Tactics
  • Tetris Effect: Connected
  • Watch Dogs: Legion
  • Yakuza: Like A Dragon

ומה לגבי ישראל? מתי נוכל לראות כאן את הקונסולות החדשות? ובכן גם במקרה שלנו לא נצטרך לחכות יותר מידי זמן להגעת הקונסולות החדשות לישראל.

ה-Series S וכן ה-Series X יגיעו לישראל בצמוד לתאריך ההשקה העולמי, ה-10.11.20, וגם כאן יהיה ניתן להזמין את הקונסולות החדשות מראש החל מה-22.9. באשר למחיר, ה-Series X יהיה זמין במחיר מומלץ לצרכן של כ-2199 שקלים, וה-Series S יהיה זמין במחיר מומלץ לצרכן של כ-1349 שקלים. לדעתי מדובר במחירים מאוד טובים כמחירי השקה, ואפילו שהם מעט יותר גבוהים ממחירי ההשקה הבינלאומיים, עדיין מדובר במחיר טוב לקונסולות הדור הבא בישראל. הקונסולות החדשות יהיו זמינות לרכישה אצל המשווקים המורשים וכן באתר Xbox ישראל!

מה אתם חושבים על ה-Series S וה-Series X? האם תקנו את אחת מהקונסולות החדשות? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה