חשיפה רשמית אנדרואיד 11

Google משיקה את Android 11 למכשירים נבחרים

Google משיקה את מערכת ההפעלה החדשה שלה Android 11 לסמארטפונים נבחרים

מידי כמה שנים משיקה Google את הגרסה הבאה שלה למערכת ההפעלה המוכרת Android, הפעם בדמותה של מערכת ההפעלה Android 11.

בפוסט שהעלתה גוגל הודיעה החברה על כך שמערכת ההפעלה החדשה תהיה זמינה נכון לכרגע על גבי מכשירי ה-Pixel לצד שלל מכשירים חכמים של חברות אחרות כגון OnePlus, Xiaomi, Realme ו-Oppo. העדכון יהיה זמין להורדה על ידי המשתמשים בצמוד להשקת מערכת ההפעלה החדשה, כאשר יצרניות אחרות כגון Samsung ועוד תשיק את מערכת ההפעלה החדשה בחודשים הקרובים.

בנוסף לכך הודיעה גוגל על מספר שיפורים ושינויים ששווה לשים אליהם לב עם מערכת ההפעלה החדשה Android 11:

  • מגירת ההתראות קיבלה שינוי קל וכעת תהיה מסוגלת להפריד התראות על פי קטגוריות, כאשר כל התראה הקשורה בשיחות או צ'אטים למיניהם תוצג באופן נפרד משאר ההתראות כך שיהיה נוח וקל יותר לנהל את ההתראות השונות.
  • גוגל שילבה במערכת ההפעלה החדשה "בועות" ייעודיות שיסייעו בניהול ומענה על שיחות והודעות ללא הצורך לעבור כל רגע בין אפליקציות שונות.
  • לאחר יותר מידי זמן שזה לא היה אפשרי, Android 11 תהיה מסוגלת לספק הקלטת מסך מובנית (משהו שהיה קיים כמובן אבל רק במכשירים נבחרים שתמכו בכך בלי קשר למערכת ההפעלה עצמה).
  • לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה של המכשיר תאפשר גישה מהירה לרשימת המוצרים החכמים שלכם המקושרים לסמארטפון.
  • עיצוב מחודש בכל הקשור להפעלה ושליטה בתכני מדיה, כאשר יהיה קל ונוח יותר לתפעל את הזרמת והשמעת תכנים שונים עם המכשיר.
  • מערכת "Android Auto" תהיה זמינה לכלל המשתמשים המחזיקים רכב התומך בטכנולוגיה זו.
  • תינתן אפשרות לאפשר גישה למצלמה, מיקום ומיקרופון רק באותו השימוש עם אפליקציה מסוימת ללא הצורך באישור גישה קבוע – פיצ'ר סופר חשוב אם תשאלו אותי.

מעבר לאלה הציגה גוגל עוד מספר אפשרויות שימוש חדשות עם אנדרואיד 11 החדשה.

זה כמובן לא נגמר שם, כאשר מלבד למערכת ההפעלה החדשה הציגה גוגל גרסה נוספת למערכת ההפעלה העונה לשם Android 11 (Go Edition). מדובר בגרסה מעט שונה למערכת ההפעלה שנועדה להיות מותקנת על סמארטפונים בעלי מפרט חלש יותר שלאו דווקא יהיו מסוגלים להריץ את מערכת ההפעלה החדשה כראוי.

על פי גוגל, גרסת ה-Go Edition החדשה של אנדרואיד 11 תספק טעינת אפליקציות מהירה בעד לכ-20% בהשוואה ל-Go Edition של Android 10.

גם גרסה זו של מערכת ההפעלה החדשה תכלול את מיטב השינויים והשיפורים שיגיעו עם מערכת ההפעלה החדשה עליהם דיברתי קודם.

מלבד לכך, Android 11 (Go Edition) תספק מספר שיפורים חדשים, החל מאפשרויות מתן גישה לאפליקציות לפעם שימוש אחת בלבד לצד אפשרות ל-Auto Reset שתאפשר רענון של אפליקציות שלא שומשו במכשיר הרבה זמן על מנת לספק ביצועים טובים לאפליקציות השונות בכל רגע נתון, גם לאחר חוסר שימוש ממושך.

כמו כן תקבל מערכת ההפעלה החדשה שלל אפשרויות ניווט וניהול באמצעות מחוות, שבעיקר יספקו פתרון ניווט נוח יותר למכשירים בעלי מסך גדול, שכפי שאנחנו יודעים לא חסר בשוק הטלפונים הניידים של ימינו.

עוד בתחום האבטחה היא הוספה של תיקיית כספת ייעודית הנעולה באמצעות קוד 4 ספרות שתאפשר אבטחה גבוהה וחזקה יותר לקבצים או אפליקציות נבחרות.

לבסוף הודיעה גוגל שה-Go Edition תהיה זמין על גם על גבי המכשירים החדשים המגיעים עם 2GB RAM, מה שהופך אותה לנגישה לקשת רחבה הרבה יותר של מכשירים, גם למכשירים בעלי מפרטים חלשים יותר שלרוב לא זוכים לעדכוני המערכת החדשים ביותר.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה