סופה של אגדה – סיקור למשחק Yakuza 6 : The Song of Life

אחרי 12 שנים של סדרת משחקי היאקוזה, אנחנו מקבלים את הפרק האחרון של כוכב הכותר Kazuma Kiryu ב-Yakuza 6 : The Song of Life

סדרת משחקי Yakuza של חברת SEGA היא בין הייחודיות שאפשר למצוא היום וכל מי ששיחק באחד ממשחקי הכותר יודע ש-Kazuma Kiryu הוא אחד הגיבורים הקשוחים והמכובדים ביותר בהיסטוריית הגיימינג. כך שלסטודיו Ryu ga Gotoku היה אתגר לא קל בלהביא את הסיפור האפי של הפרוטגוניסט האהוב לסיום ב-Yakuza 6 : The Song of Life. המשיכו לקרוא וגלו האם האגדה מגיעה לסופה במשחק מספק.

הסיפור

Yakuza 6 מביא את הסיפור של Kazuma Kiryu לסופו- אחרי האירועים של Yakuza 5, גיבורינו Kazuma Kiryu מתאושש בבית חולים ומואשם במספר פשעים בהם הוא מודה באשמה ומסכים ללכת לכלא על מנת לשחרר את עצמו מהעול של עברו המסוכן.

במהלך שהותו בכלא, אנחנו רואים שבת חסותו Haruka עוזבת את בית היתומים שהוא מממן אחרי הצהרת תמיכה בעדו, שמושכת תשומת לב לא רצויה, Kiryu חוזר מהכלא ומגלה ש-Haruka עברה תאונת פגע וברח ושיש לה ילד. הוא שומר על הילד וחוזר ל-Onomichi Jingaicho בהירושימה כדי לגלות מה באמת קרה ל-Haruka.

בתור מישהו חדש לסדרת המשחקים של SEGA, די דאגתי שלא אוכל להנות מהסיפור של Yakuza 6, אבל המשחק מצליח בצורה מאוד טובה להכניס אתכם לעולם של המשחק ולעדכן אתכם לגבי מה שקרה עד כה ומיהן הדמויות החשובות של הסיפור. בכל מקרה, אני מאמין שהמטען הרגשי של הסיפור לא גבוה עבור שחקן מתחיל כמוני כמו שהוא עבור שחקנים ששיחקו בלפחות אחד מהמשחקים הקודמים של הכותר, כמו Yakuza 0.

בכל מקרה, Yakuza 6 כולל סיפור נהדר שמביא לסיום מכובד את מסעו של אחת הדמויות האדירות בגיימינג, Kazuma Kiryu. גם אם אתם לא הכי מכירים את הדמות (כמוני), המשחק בקלות יגרום לכם להבין למה הוא אחד הפרוטגוניסטים הטובים ולמה צריך להיות אכפת לכם מהסיפור שלו.

המשחקיות והקרב

המשחקיות של Yakuza 6 די דומה למשחקים אחרים בכותר Yakuza, מספיק כדי להיות מוכרת לשחקנים ותיקים אבל מספיק שונה בשביל להרגיש חדשה.

בדומה למשחקים קודמים, אתם מסתובבים בעיר הגדולה, מנהלים קרבות כדי להשיג מידע, משתתפים במיני משחקים שונים ומשלימים משימות שונות בעולם הצבעוני והמעניין של Yakuza 6.

בשונה מ-Yakuza 0, אין לכם סגנונות קרב שונים, אלא סגנון קרב אחד אותו אתם מפתחים לאורך הזמן יחד עם היכולות שלכם, אותן אתם מגבירים על ידי אכילה של מטעמים שונים בעולם הפתוח של המשחק. בנוסף, אתם לומדים סדרת שילובי מכות שונים ואתם יכולים להשתמש בחפצים מהסביבה ולשבור אותם על כל האויבים שלכם.

אני מבין את הצורך לפשט את הקרב ליסוד בשביל להביא את סדרת המשחקים לסגירת מעגל, אבל הקרב די מרגיש משעמם, בעיקר כשאתם יכולים לחסל את כל האויבים והבוסים של המשחק עם אותו רצף מכות. Kiryu הוא חזק, אין שום ספק, אבל קצת קושי ומאבק יכלו מאוד לשפר את המסע.

העיר ופעילויות

למרות שהקרב מאוד מאכזב, זה לא אומר שהפעילויות השונות בהירושימה הן לא נהדרות ומגוונות.

כמו ב-Yakuza 0, העיר מלאה בפעילויות שונות שיצליחו לתת לכם עשרות שעות משחק כמו בייסבול, קריוקי, משחקי וידאו קלאסים של SEGA, כמו Virtua Fighter 5, ודייג.

אחד המיני משחקים הטובים של Yakuza 6: The Song of Life זה משחק קרבות הרחוב שגורם לכם ליצור קשרים עם הלוחמים המובחרים של העיר על מנת לנצח את כנופיות היריבים שלכם, ביניהם מתאבקים מפורסמים מ-NJPW כמו Kazuchika Okada, Hiroshi Tanashi ו-Tetsuya Naito ולערוך קרבות כנופיה מלאות אסטרטגיה בסמטאות העיר.

כל אחד מהמשחקים רק מוסיף חיים לעיר מלאת החיים של המשחק ומאפשר לכם לשמוע סיפורים נהדרים ולפגוש טיפוסים מעניינים. יחד עם זאת, העיר כעת יותר מלאה מתמיד עם תושבים שונים בכל פינה ומסעדה ברחוב, אותם אתם ממשיכים לראות מחלונות המקומות השונים בהם תבקרו.

זה גם משהו משופר במשחק בהשוואה למשחקים קודמים של הכותר- כעת אין זמני טעינה כשתכנסו למבנים שונים בעיר הגדולה וישנם רק זמני טעינה קצרים בין סצנות וכאשר תשמשו במעליות. העיר מרגישה יותר אמיתית ומסיבית במשחק זה מכל משחק בסדרה.

דיבוב וסאונד

הדיבוב של המשחק הוא מצוין כרגיל- כל המדובבים של המשחק נותנים הופעה יוצאת מן הכלל ומלאת רגש. אם לא הצלחתם להתחבר לסיפור, השחקן שמדובב את Kiryu נותן את הופעת חייו במשחק זה ואתם תמצאו את עצמכם קשובים לכל מילה שלו.

כמו שציינתי קודם, העיר מרגישה אמיתית וחיה יותר מתמיד וזה גם בעיקר תודות לסאונד המפורט של המשחק. זה נכון שבדומה למשחקי תפקידים אחרים וקודמים בסדרה לא כל הדמויות של העיר מדובבות ועדיין צריך לקרוא כשמדברים איתם, אבל עדיין כל העיר רועשת ומלאת חיים.

אני גם חייב לציין שהמוזיקה נהדרת כמו תמיד עם מוזיקות די אפיות בחלק מהסצנות המרכזיות של המשחק ומוזיקה מאוד קצבית ומגניבה במהלך קרבות הרחוב שלכם. למרות שבגלל שתהיו בכל כך קרבות, יש סיכוי שתשמעו אותן יותר מדי וימאס לכם.

גרפיקה ועיצוב

העיצוב של המשחק די נשמר מאז הכותרים הקודמים של הסדרה, עם עיצוב נהדר לכל הדמויות שאנחנו מכירים ולעיר המסיבית של המשחק.

בדומה לעיר עצמה, גם הגרפיקה של המשחק היא הטובה ביותר שראינו עד כה. למרות שסדרת משחקי Yakuza תמיד כללה אנימציות לא טבעיות בחלק מסצנות המשחק וכך גם ב-Yakuza 6, הטקסטורה והחדות של הגרפיקה במשחק זה היא הטובה ביותר שראינו. בעיקר בפניו של כוכב הסדרה Kiryu.

סיכום

Yakuza 6 : The Song of Life הוא מכתב פרידה נהדר לדמות האייקונית של Kazuma Kiryu ולמרות שמערכת הקרב הוציאה הרבה מהאפיות של מסעו האחרון של חבר היאקוזה הותיק, העולם, הסאונד והגרפיקה תומכים נהדר בסיפור ונותנים לנו סוף מכובד לאגדה היפנית שהכרנו לפני 12 שנים.

Yakuza 6 : The Song of Life

סיפור - 9
משחקיות והקרב - 7
העיר ופעילויות - 9
דיבוב וסאונד - 8
גרפיקה ועיצוב - 8

8.2

מעולה

Yakuza 6 מצליח להביא לנו משחק נוסף מצוין בסדרת המשחקים המצליחה עם סיום מכובד לפרוטגוניסט האהוב של הסדרה.

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה