סוניק בום – ביקורת סוניק: הסרט 2

סרט המשך שמבוסס על משחק מחשב ומיועד לכל המשפחה, ג׳ים קארי בתפקיד קומי בפעם ה-135634, כמויות אדירות של בדיחות וגאגים על דברים משנות ה-80 ועד עכשיו, ולזה תוסיפו שגם ראיתי את זה מדובב לעברית עם ילדה בת-4 שיש לה קוצים בעכוז.
השאלה היחידה והבלעדית שצריך לשאול היא – למה "סוניק: הסרט 2" היה כל כך טוב???

אם יש כמה דברים שההיסטוריה הקולנועית לימדה אותנו לשמור מהם מרחק זה:
סרטי המשך (ב-85% מהפעמים הם זוועה), שחקנים מבוגרים שחוזרים על אותו הקטע או חוזרים לטייפקאסט שלהם, סרטים שמבוססים על משחקי מחשב, סרטים שמקוטלגים כסרטים לכל המשפחה ו…דיבוב. ואם משלבים את כל אלה זה מתכון לקטסטרופה קולנועית מביכה כמעט כמו המשחק האחרון בסדרת משחקי Duke Nukem.
ואז הגיע סוניק בריצה מטורפת וריסק את זה, את כל זה. העיף לעזאזל את התאוריות, זרק בדיחה לאוויר בתזמון מושלם והמשיך לשלב הבא.
אבל לפני שאסביר למה, בואו נפרק בקצרה לגורמים את כל המרכיבים ונתחיל בסיפור.

זוכרים מה קרה בפרק הקודם? רובוטניק הפסיד בקרב מול סוניק ועף לממלכת הפטריות (אין קשר למריו למרות שחיכיתי), סוניק הפך ליקיר העיירה ואומץ ע״י סייקלופס, סליחה, תומס ווקובסקי וזוגתו מאדי, וכעת כל מה שנשאר זה רק לחגוג, להשתולל ולסחוט עוד קצת את המותג. אממה, משהו הרגיש לא נכון בכוח הקוסמי וטיילס (השועל הדו זנבי) מגיע לכדור הארץ להזהיר אותו שמשהו עומד לקרות, באותו זמן נאקלס חובר לרובוטניק ושניהם מחפשים אחר יהלום הכאוס שיעניק להם כוח בלתי מוגבל.

כמו שכבר ציינתי – לא משהו חדשני ופורץ דרך עלילתי אבל… עזבו אתכם, בואו נעיף את כל גינוני ביקורות סרטים מהחלון ונדבר תכל׳ס- לא משנה אם זאת ילדה בת 4 שרק עכשיו הכירה את סוניק או ההורים שלה בני 37 ו-40 שגדלו על הדמות הזאת, הסרט הזה תפס אותנו לא מוכנים ומלאי ציניות והפך לחוויה משפחתית מדהימה, מהנה וכיפית!
בין אם זה הודות לכמות בלתי מבוטלת של בדיחות, גאגים ורגעים קומיים שהגיעו מכל הדמויות והתאימו לכל מנעד הגילים, קטעי הפעולה שהשאירו את הילדה על קצה הכסא ואת ההורים שלה מלאי נוסטלגיה כי הם שיחקו בשלבים האלה, דמויות אי אפשר לפספס שנבחרו במטרה למלא את כל משבצות ה״פוליטיקלי קורקט״ אבל עשו את העבודה בצורה כל כך זורמת שמזה הרבה זמן זה לא הזיז לי ולא הרגיש שדוחפים לי את זה בכוח לגרון.

מעבר לזה תוסיפו תסריט ועלילה שעם כמה זה מרגיש כמו שבלונה שחוזרת על עצמה, היה כאן ביצוע אחר לחלוטין שעבד פעם אחר פעם, סצנה אחר סצנה! הניחוש שלי למה זה בגלל (כמו שאמרתי) צוות השחקנים פשוט עשה כיף חיים בהפקה, לא לקח את זה יותר מדי ברצינות וכתוצאה מכך הכל היה כיפי וזורם.

ה״באסה״ היחידה שהרגשתי בהתחלה הייתה שראינו את זה מדובב בגלל הדור הבא שלי שהצטרפה אלי לחוויה, צוות השחקנים שמופיע/מדובב בגרסה האנגלית לא פחות ממרשים ולמרבה ההפתעה, צוות המדובבים הישראלי עשה עבודה מדהימה (!!!) ולכל מי שאי פעם צפה בסרט מדובב יכול להבין עד כמה זה זוועה ולא בגללם בהכרח, כי חייבים לשמור על עברית תקינה, שפה גבוהה וכל מה שרחוק מעברית מדוברת, פה הם הצליחו לקחת את כל ההגבלות ולהפוך אותן לממתקים מדובבים היטב! רוצים לדעת מי מאחורי הקולות? קבלו:

דמות אנגלית עברית
סוניק – הקיפוד הכחול והגיבור בן שוורץ לירון לב
טיילס – השועל הדו זנבי קולין אושונסי מיה אלון
נאקלס – הקיפוד האדום והקשוח אידריס אלבה (!!!!) אמנון וולף
ד״ר רובוטניק ג׳ים קארי צביקה פורמן
טום ווקובסקי ג׳יימס מרסדן אורי זלצמן
מאדי ווקובסקי טיקה סאמפטר נועה מנור
רייצ׳ל – אחות של מאדי נטשה רות׳וול עדי ארד

שורה תחתונה

הסרט סוניק 2 שמורכב מכל מה שאמור להפוך אותו לכישלון מפתיע בענק עם סרט אמיתי לכל המשפחה שתפס את כולם חזק לכמעט שעתיים של כיף, צחוק והנאה נוסטלגית שאפילו לרגע אחד לא פגעה בכל מה שאהוב בדמות של סוניק ובמורשת שלה. העלילה מתוקה, מהנה ומצליחה להתחמק מלא מעט מלכודות, המשחק והדיבוב (בעברית ובאנגלית) קליל, זורם, פשוט ומובן בכל מנעד הגילים, ההומור משובח, פס בקול מותאם בול עם לא מעט אזכורים לתקופה עתיקה מלאת כריות כתפיים שגרמה ללא מעט הורים לחייך חיוך דבילי מלא ערגה.

סוניק: הסרט 2

ציון סופי - 9

9

מעולה

רוצו לראות!

User Rating: 2.99 ( 1 votes)

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה