התוכן המקורי של YouTube עתיד להגיע בחינם לכולנו

אחרי שהנסיון של YouTube לספק תוכן מקורי למשתמשי הפרימיום שלה לא צלח, האתר משחרר את התוכן המקורי לכל משתמשי האתר החינמיים.

בניסיון להישאר רלוונטי בתחרות עם אתרי ההזרמה האחרים, YouTube הודיעה כי הצופים יכולים כעת לצפות בתכנים המקוריים שלה ובסרטים ללא תשלום.
זהו שינוי מדיניות מהדרך העסקית האחרונה של האתר שניסה למשוך אליו משתמשים להפוך לחברי YouTube Premium על ידי הצעת מספר פרקים בחינם של התוכן המקורי שלהם – עבור תוכניות כמו “Cobra Kai” – בעוד בשאר הסדרה ניתן היה לצפות רק על ידי רכישת מינוי הפרימיום המלא.

בשנים האחרונות, YouTube החלה להשקיע יותר בתוכן המקורי, בנסיון להביא את האתר לעמוד בשורות יחד עם אתרי הצפייה הדומיננטיים כמו Hulu או Netflix, ושפע של תוכן טרי הוא בדיוק מה ש-YouTube צריך כדי להיות מתחרה אמיתי בתחום שירותי ההזרמה- זאת בנוסף לעובדה שזה יהיה ללא העלות החודשית של חשבון Premium YouTube.

על אף ההחלטה של האתר, הנובעת ככל הנראה מחוסר ההיענות בציבור לרכישת המנוי, בעלי מנוי הפרימיום עדיין יוכלו לבצע את הפעולות האחרות שהמינוי איפשר מלבד הצפייה בתכנים בלעדיים, בין היתר: צפייה ללא מודעות והורדת תכנים לצפייה ללא גישה לרשת.

עיקר ההכנסות של האתר גם כך נובעות מפרסומות ותכנים פרסומיים, שלא כמו שירותי Netflix או Hulu, שרווחיהם מגיעים מהענקת מינויים לצפייה. אז נראה שההחלטה הגיעה עקב ההבנה של האתר כי הענקה של תכנים בתשלום פשוט לא משתלמת ויוצרת אי שוויון בין המשתמשים המשלמים על מינוי לבין אלו שלא, ובאתר שהביא את מהפכת צפיית הסרטונים לכל בית המחובר לרשת האינטרנט- הדבר לא התקבל טוב ועל כן חוסר ההצלחה של המנוי.

האתר ימשיך בין היתר להשקיע ב”יוטיוברים”, כוכבי הרשת שצמחו מהאתר, וערוצים רשמיים של מפורסמים מרחבי העולם.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה