הכרזות מרגשות מבית AMD

הרשת גועשת ורועשת עקב כל ההכרזות הגדולות שהיו בכנס Computex 2016, כמו ההכרזות של MSI ושל ASUS, אך עכשיו הגיע תורה של AMD, שמפתיעה אותנו מחדש, עם חומרה מטורפת.

ונתחיל עם סדרת כרטיסי המסך של הדור הבא, ה-AMD Radeon RX.
כאשר תאריך ההשקה יהיה בסוף החודש, ב-29 ביוני, כרטיסי ה-RX מסדרת Radeon יספקו לנו את הפתרון הנחמד ביותר לכיס עבור חוויות ה-VR של Oculus ו-HTC, אך הדבר המפתיע באמת הוא עצם העובדה שנקבל ביצועים המותאמים ל-VR במחיר של כ-200 דולר בלבד, עבור הכרטיס Radeon RX 480 (ההערכה היא שבארץ המחיר ינוע בין 770 ל-1100 שקלים חדשים)! היעילות של הכרטיסים באה משיפורים משמעותיים בארכיטקטורת הכרטיס, שנקראת Polaris, ובכך הוזילו את העלות של הכרטיס, בזמן שהחברה שומרת על איכות המוצר.

לדוגמה, כרטיס ה-RX 480 מגיע עם 36 יחידות עיבוד, שזה יותר מ-28 יחידות העיבוד ב-R9 380, יחד עם זיכרון מהיר במיוחד מסוג GDDR5 שמגיע יחד עם רוחב פס של 256 ביט עבור תכולה של 256 גיגה בייט בשנייה. הכרטיס יגיע ב-2 גרסאות, האחת בעלת 8 גיגה בייט של VRAM, והשנייה בעלת 4 גיגה בייט של VRAM, כאשר שתי הגרסאות תומכות ב-HDMI Freesync, ויש להן שימוש ממוצע של 150 וואט, שהופך את הכרטיס לשקט וקריר יותר מהכרטיסים הקודמים של AMD.

ההשקה של סדרת ה-RX מייצגת את הנגלה הראשונה באסטרטגיית "טיפת המים" של היצרנית, שהיא שיווק ארכיטקטורות גרפיקה חדשות אל המגזר בכמות גבוהה כדי להגביר את התמיכה בכרטיסי Radeon. הסדרה החדשה שמה מטרה על נתח שוק גבוה בגיימינג על המחשב: יותר מ-13.8 גיימרים ברחבי העולם מוציאים סכום של 100 עד 300 דולר כדי לשדרג את כרטיס המסך שלהם, ושמונים וארבעה אחוזים מכלל השחקנים התחרותיים ושחקנים שמשחקים בעיקר במשחקי AAA. עם ארכיטקטורת ה-Polaris, החברה מתכננת לשנות את פני כרטיסי המסך, כאשר היא מגבירה את היעילות ואת הביצועים של הכרטיסים, תמיכה ב-VR, ותכונות מדהימות שעוד לא נראו בכלל בשוק.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

ומעבר לכרטיסי מסך, AMD הכריזה על המערך החדש של המעבדים שלה מסדרת A ו-E, שאמורים לעזור לכם להשיג ביצועים טובים יותר מקודמיהם.
עכשיו, אתם יכולים להעלות את רמת המשחק, עם התמיכה של המעבדים ב-DirectX 12 ותכונות כמו FreeSync ובטכנולוגיית Dual Graphics. בנוסף לכך, תכונת ה-APM של AMD מאפשרת לכם להצליח לבצע פעולות שדורשות יותר כוח עיבוד, ביעילות גבוהה יותר מבחינת צריכת חשמל.

"ב-AMD, אנחנו מקבלים השראה כדי להפוך כל שנייה שבה האנשים שמשתמשים במחשב שלהם ליותר יעילה, מעמיקה, ופרודוקטיבית. אנחנו אוהבים את המחשב האישי, ואנחנו מראים את זה בחוויות הניידות שנעשו אפשריות על ידי מעבדי ה-AMD FX של הדור השביעי, שהם התוצר של איכות עיבוד וגרפיקה מובילה בעיצובי המעבדים הכי יעילים" אמר ג'ים אנדרסון, עובד בחברה.

בנוסף לכך, לפטופים בעלי המעבדים הללו יאפשרו למשתמשים לעבוד מהר יותר ולשחק טוב יותר, כאשר 4 ליבות יביאו ביצועים חזקים ויעילות כוח עבור חיי הסוללה.
המעבדים הללו מביאים עליונות נגד התחרויות השונות, כאשר יש להם ביצועים ביתרון של 51 אחוזים מול מעבדי ה-i7 של Intel. היעילות המשופרת עוזרת ל-9800P לחסוך ב-12 אחוזים של הכוח שצרך ה-8800P.

עם ההכרזות הללו AMD עושה צעד גדול יותר בתחום החומרה, כאשר היא מציבה תחרות קשה ביותר למתחרות שלה, Nvidia ו-Intel, וזה מעניין לראות מה יהיה הצעד הבא שלהן כדי לענות להכרזות של AMD.

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

השאר\י תגובה