כרטיסי המסך מבית AMD של הדור הבא נחשפים בהדלפה

בעוד שהחברה האדומים מנסים לשמור על הכל בסוד הדלפה עלתה ברשת וחשפה את סדרת כרטיסי המסך החדשים מבית AMD

שורת קוד בודדת שנכנסה לדרייברים של כרטיסי מסך מבית AMD עבור מערכת ההפעלה לינוקס מצביעה על הדור הבא של כרטיסי המסך של החברה, ה-Navi, אשר קרובים אלינו מתמיד וצפויים להציע קפיצה לטכנולוגיית יצור בגודל 7nm.

גל ההדלפות על הרחבה שהחל עם הצגתה של מפת הדרכים החדשה והמשיך למעבדים הניידים החדשים, חושף כעת מידע על כרטיס הדור הבא של החברה. ההדלפה החדשה מציגה שורת קוד שנוספה למנהל ההתקנים של כרטיסי המסך מבית החברה במערכת ההפעלה לינוקס והכילה את התוכן הבא:

new_chip.gfx10.mmSUPER_SECRET.enable [0: 0]

כרטיסי המסך מבוססים כיום על ליבת Vega בעלת שם הקוד GFX9 ומאחר ואנו יודעים שכך נקרא דור ה-Vega הנוכחי, אפשר להסיק מהשורה מעלה כי היא מתייחסת לדור הבא, ה-Navi, שיזכה לשם הקוד GFX10. העובדה שבאותה שורה מתייחסים אליו כ-“סופר סודי” (Super Secret) רק מגבה את האפשרות כי מדובר על הדור הבא של כרטיסי המסך של AMD. העדכון הטכנולוגי החשוב ביותר עם ליבות ה-Navi יהיה המעבר לייצור בתהליך 7nm, בניגוד לתהליך ייצור ב-12nm בו צפויה יצרנית השבבים להשתמש במעבדיה בשנת 2018. הצפי הוא שכרטיסי המסך החדשים ישתמשו בזכרונות DDR6, כפי שעלה מהדלפה קודמת, או בזכרונות HBM3 שצפויים לצאת בעתיד.

נכון לרגע זה אין צפי מדויק ליציאת כרטיסי ה-Navi, אלו ככל הנראה יחשפו במחצית השנייה של שנת 2018.

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה