סיקור למארז מחשב Antec P8 Tempered Glass Mid Tower

האם ה-Antec P8 הוא מארז ה-Mid Tower שתמיד חיפשתם?

הגיע לידנו המארז היפה והחדש של חברת Antec, ה-Antec P8 Tempered Glass Mid Tower, והחלטנו לראות אם הוא שווה את תשומת הלב שלכם.

עיצוב

העיצוב של ה-Antec P8 הוא פשוט יפיפה- העיצוב השחור החלק, שאפשר לצפות מחברת Antec, מואר עם שלושה אורות לד לבנות על המאווררים ותאורת לוגו לבנה מקדימה. יחד עם כל זה זכוכית עמידה מבריקה שמאפשרת תצוגה ברורה של כל חומרת המחשב וזה פשוט מארז עם מראה מקצועי ומעודן.

רוב הפאנל הקדמי של המחשב חלק מחורים כלשהם לתיעול אוויר אל תוך המחשב וכולל 2 כניסות USB 3.0, חיבור לאוזניות וכפתורי ההדלקה של המחשב. מצד אחד זה נותן למחשב מראה קדמי נהדר וחלק, אבל מצד שני רוב כניסות האיוורור בחלקו הקדמי של המחשב ממוקמות בצידו השמאלי והתחתון של הפאנל. כך שאלו מכם שממש ציפו למחשב עם איוורור קדמי חזק לקירור ההמעבד המרכזי והמעבד הגרפי, יתאכזבו שרוב האוויר שזורם אל תוך המחשב דרך שני המאווררים הקדמיים הוא די מועט בהתחשב במיקום חורי האיוורור מקדימה.

חלקו העליון של המארז נהדר כמצופה עם פתח איוורור מצוין המכוסה עם מסנן אבק מגנטי נשלף שמאפשר ניקוי וייבוש מהיר מאבק, מבלי סיכון של כניסת גושי אבק אל תוך המחשב עצמו.

בכללי, העיצוב והמראה של המארז הוא פשוט נהדר, Antec לקחו את גודל ה-Mid Tower ונתנו לנו מארז עם מראה מקצועי וקלאסי.

נוחות ומשקל

המשקל של ה-Antec P8 הוא באופן מפתיע די קל בשביל מארז מתכת עם זכוכית עמידה, כ-7 וחצי קילו, לא שתמצאו את עצמכם מרימים את המחשב כולו הרבה בשביל כיוונונים והחלפות חלקים, אבל זה טוב לדעת שהרבה מהמשקל של המחשב כולו יהיה מהחלקים הפנימיים שלו ולא מהמעטפת הכוללת שלו.

בכל מקרה, כמו שכתבתי, לא תמצאו את עצמכם מזיזים את המחשב עצמו הרבה בשביל כיוונונים ובדיקות, וזה בגלל כל מאפיינים נוחים שיש במארז עצמו, למשל מכסה ה-PCIe מחליק ומאפשר הכנסה קלה של הכרטיס, בנוסף, ניתן להזיז את כלוב הדיסק הקשיח אחורה וקדימה מבלי שצריך לפתוח את המארז עצמו, מה שמאפשר ליותר אוויר לזרום או פשוט יותר מרחב עבור כבלי ה-PSU.

פנים המארז די נוח מבחינת מרחב עבודה, לא תוכלו למלא אותו כמו Full Tower, אבל יש כמובן מקום לכרטיס וידאו, מעבד, מקרר למעבד, לוח אם, כרטיס זכרון, SSD ו-PSU, עם מספיק מרחב אוויר בשביל לתת לכל הרכיבים להתקרר. פלוס, חלקו הימני של המארז מאפשר סידור נוח של כל הכבלים דרך פתח ליד לוח האם ויהיו מוסתרים בצד ימין של המארז, כך שתעלו תמונה לפייסבוק לדירוג הסטאפ שלכם, לא ירדו לכם נקודות על תצוגה מבולגנת מבעד לחלון הזכוכית.

קירור ואטימות

המארז מגיע עם שלושה מאווררי 120mm פלסטיק פשוטים של Antec, שעושים את העבודה בלשמור על חום נמוך של המעבד, אבל לא תקבלו מהם יותר מ-800RPM, כך שאם אתם רוצים כוח קירור חזק יותר, אולי יהיה עדיף לנצל כמה מ-6 המקומות הנוספים האופציונלים להתקנת מאווררי 120mm בחלקו הקדמי או העליון של המארז, משהו שיהיה כדאי לעשות בהתחשב ביכולות הקירור של המארז עם רק שלושת המאווררים שמגיעים באריזה.

המאווררים עושים עבודה סבירה בלקרר את המעבד המרכזי והגרפי, אבל אם תעמיסו על שני המעבדים, תצפו לטמפרטורות גבוהות שיהיו קשות לטיפול על ידי המארז ושלושת המאווררים, שיגרום לפגיעה בביצועים של המערכת, אבל זה רק אם תפעילו באמת עומס גבוה על המערכת כולה, בזמן עבודה ממוצעת מערכת האיוורור מצליחה לשמור על טמפרטורה סבירה בתוך המארז.

מה שכן, המאווררים שבאים עם המארז הם מאוד שקטים והמארז עושה עבודה טובה בלאטום את הרעש. במקרה שתחליטו לשדרג את המאווררים של המחשב וחשוב לכם מחשב שקט, הייתי מציע התקנה של המאווררים החדשים בחלקו הקדמי של המארז, בגלל חסימת הרעש המצוינת של הפאנל הקדמי.

ערך עבור מחיר

המחיר של מארז P8 של חברת Antec כשהושק ברחבי העולם היה בסביבות ה-320 שקל, די גבוה עבור מה שמארזים אחרים מציעים במחיר דומה, אבל מאז מחירו ירד ל-265 שקל ועבור מחיר זה, ה-P8 הוא מארז מצוין עם הרבה מאפיינים שלא תמצאו במארזים אחרים באותו המחיר, בעיקר הזכוכית היפיפיה בצד.

סיכום

Antec P8 Tempered Glass Mid Tower הוא מארז בינוני מצוין שאטרקטיבי מבחינת מחיר עבור כל גיימר שרוצה זכוכית תצוגה אבל במחיר הגיוני. יכולת ההתמודדות של המארז עם עומס חום היא רחוקה מאידיאלית, אבל עבור הגיימר הממוצע שמחפש מארז הגון שעושה את העבודה ונראה יפה, ה-P8 של חברת Antec הוא בחירה נהדרת.

Antec P8 Tempered Glass Mid Tower

עיצוב - 8
נוחות ומשקל - 9
קירור ואטימות - 6
ערך עבור מחיר - 9

8

מעולה

מארז P8 של חברת Antec הוא לא מארז למי שמחפש להעמיס על המחשב שלו, אבל העיצוב היפה והנוח שלו יחד עם מחיר סביר הופכים אותו למארז מציאה.

User Rating: 3.88 ( 2 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה