Antec NX500 – המחיר נמוך, התמורה גבוהה? [סיקור מארז]

לאחר שחברת Antec הכריזה על ליין המארזים החדש שלהם בסדרת NX, אשר כולל בתוכו כ-3 מארזים חדשים, יצאתי לבדוק את המארז הבינוני מהחבורה. הכירו את ה-NX500

להגיד ששוק המארזים רווי ועמוס זה Understatment, כיום כל חברה משחררת מארז שלה ובין אם זה מחברות הטכנולוגיה הענקיות או בחור סיני מבייג'ינג המארזים האלה פשוט נמצאים ברשת. כשהגיימר הממוצע מחפש מארז ושהוא מופצץ באלפי המארזים השונים להתבלט בשוק כמארז זה דבר שדי קשה לעשות אלא אם כן יש לכם צוות יחסי ציבור עם תקציב די מטורף לכן כש-Antec (אנטק) עלתה בישראל על הרדאר זה לא היה בגלל יחסי ציבור טובים (למרות שזה גם) אלא בזכות מחירי רצפה וללא הרבה התפשרות בביצועים ברכיבים השונים שלה שהביאה לארץ.

כשקיבלתי את ההצעה לבדוק את מארז ה-NX500 החדש של החברה שמגיע עם ליין המארזים החדש של שנת 2019 הרמתי גבה בשאלה של מה כבר אפשר לחדש אבל עת אני חוזר עם ביקורת מלאה ומחשבות על שוק המארזים באופן כללי. נתחיל מהמראה החיצוני, נעבור לחווית ההרכבה ונסגור במחשבות סופיות ותמורה למחיר, מוכנים? בואו ונתחיל.

כשהוא מגיע בגודל של כ-44 ס"מ על 22 ס"מ ועל 49 ס"מ ה-NX500 נכנס בקטגוריית ה-Mid Towers הקטנים כשהוא לא מושך הרבה תשומת לב מעבר לנדרש, דבר שהערכתי אך עדיין לא מוותר על תמיכה בכמעט כל סוגי לוחות האם: E-ATX, ATX, Micro-ATX ו-ITX. כמו שאר המארזים של החברה נוכל לראות שה-NX500 בנוי מ-SPCC ופלסטיק איכותי כך שחווית הפרימיום לא נפגעה בצורה כלכך חזקה כמו שחששתי, יפה מאוד. בצידו הימני של המארז תוכלו לראות פאנל זכוכית מחוסמת, דבר שאני מאוד מעריך כשאנטק בחרה להשתמש בזכוכית ולא פאנל אקריליק כמו רוב הפאנלים הזולים בשוק המארזים כיום.

אם הייתי יכול לשנות דבר שדי הפריע לי במהלך השימוש שלי במארז יהיה ההחלפה של ה-Thumb Screws המחזיקים את הפאנל במנגנון סיבוב כמו שאנו מתחילים לראות יותר ויותר במארזים בשנה האחרונה, מה שהופך את תהליך הפתיחה של המארז לתיקון/שדרוג/החלפה של חלקים ממשחק של רולטה רוסית לראות מתי הפאנל ייפול כאשר תוציאו את הברגים לחוויה נוחה ודי יעילה יותר.

בקדמת המארז נוכל לראות את גולת הכותרת של המארז כלשצד רשת האוורור קיים פס תאורת RGB שלצערי הרב לא מגיע בדמות חיבור ARGB כלומר שלא תוכלו לסנכרן אותו לשאר המערכת שלכם אך הפס עצמו כן מציג צבעים חיים, בהירים במספר די רב של פרופילים שניתן להחליף על ידי לחיצה על כפתור במארז עצמו, דבר שהופך את העניין ליחסית נוח יותר וקל לתפעול לסנכרון עם שאר המערכת (שאותה כן אפשר להתאים לדוגמא למארז).

אם כבר דיברנו על סכמת צבעים, המארז עצמו מגיע בצבע שחור מטאלי דבר שהופך אותו בר שילוב עם כמעט כל בנייה אפשרית והוא לא מציג אף סממנים עצומים של "גיימינגגגג" שיסיחו את הדעת או אף בחלקם ייעצבנו אתכם.

לאחר שסיימנו עם ההסתכלות החיצונית נוכל להיכנס פנימה ולבדוק האם העובדה שהמארז זול הופכת את חווית את הבנייה ללא טובה. נתחיל קצת ממידע יבש, ה-NX500  מגיע עם תמיכה טבעית בקירור מים בלולאה סגורה עם תמיכה לרדיאטור בגודל עד 360 מ"מ בראש המארז, ורדיאטור 120 מ"מ באחוריו כשדווקא קדמת המארז חסומה על ידי הפאנל ויכולה להכיל רק מאוורר יחיד. מבחינת כמות המאוררים המארז תומך לעד לכ-6 מאווררים כש-3 יהיו בראש המארז בגדלי 120/140 מ"מ, כ-2 מאווררי 120/140 בקדמת המארז ומאוורר 120 מ"מ יחיד באחורי המארז. דבר יפה ששמחתי לראות הינה ההוספה של מאוורר ARGB מסדרת ה-Antec Prism (מאוורר בעל תאורת RGB מלאה המתחברת ללוח האם) מה שעשה את שאר הבנייה ליפה במיוחד עם תוספת תאורה בצידו האחורי של המארז.

מבחינת חיבורים, לא ציפיתי לראות באף צורה ודרך חיבור Type-C בקדמת המארז במיוחד עקב תג המחיר שלו אך שמחתי לראות שהחברה כן שמרה את כפתור הריסט למחשב כשהוא מצטרף לכפתור הכיבוי, חיבורי האוזניות כ-2 חיבורי USB 2.0 וחיבור USB 3.0 יחיד.

לסיכום, כשהוא מגיע בתג מחיר של כבערך 210 ש"ח (לאחר סריקה מהירה בשוק הישראלי) מארז ה-Antec NX500 מציג חווית בנייה נוחה במיוחד, מאוורר ARGB מצורף ללא תשלום ופאנל זכוכית מחוסמת שלרוב לא רואים במארזים בתג המחיר הזה, Well Done Antec. בהחלט Well Done.

Antec NX500

איכות בנייה - 8.5
חווית הרכבה - 9
תמורה למחיר - 9.5

9

תמורה גבוהה

כשהוא מגיע במחיר נמוך למדי ומציע הרבה מהצפוי, מארז ה-NX500 נראה כמו בחירה חכמה לתג המחיר.

User Rating: 2.83 ( 3 votes)

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה