הכרזות חדשות מבית Apple

השבוע הזה הביא בשורות חדשות למעריצי Apple, כאשר החברה מקופרטינו הכריזה על מגוון של דברים חדשים שיש לה להציע.

בזמן כנס "Let Us Loop You In" במפקדה של Apple בקופרטינו, החברה הציגה שלל דברים חדשים שנועדו לקרב את מעריציה אליה.
בראש ובראשונה, יש לנו את ה-Framework החדש שלה שנקרא "CareKit", והוא יאפשר למפתחים לבנות אפליקציות ש-"יאפשרו לאנשים לקחת חלק משמעותי בטיפול שלהם". אפליקציות שיתמכו במערכת החדשה יאפשרו למשתמשים לפענח בקלות את התסמינים ואת התרופות שלהם כדי להציג מידע נרחב יותר על בריאותם. לאפליקציה יהיה כרטיס טיפול, גשש תסמינים, לוח מחוונים תבונתי ואת האפשרות לשתף מידע בריאותי עם הרופאים ובני המשפחה. מאחר ו-CareKit יהיה בקוד פתוח, כל מפתח יוכל לפתח את ארבעת המודולים שעוצבו על ידה.
בנוסף לכך, Apple גם הכריזה עדכונים ל-Research Kit Framework שלה שיאפשרו למפתחים לשלב את מחקר המידע הגנטי שלהם לאפליקציות ב-iPhone.

carekit apple

הדבר הבא שהיא הכריזה עליו, הוא ההוזלה הגדולה של שעוניה. מכיוון שהיא רוצה שהרבה אנשים ינסו את השעונים שלה, טים קוק, מנכ"ל החברה, הכריז על רצועות חדשות עבור המוצר, כולל רצועות ניילון חדשות, רצועות ספורט, רצועות עור ומגוון של רצועות במגוון צבעים. אך רצועות יפות לא מספיקות כדי לפתות צרכנים חדשים, ולכן היא החליטה גם להוזיל את מחירי השעון, שכעת מתחיל במחיר של 299$.

apple watch

עוד דבר ש-Apple הכריזה עליו, הוא הגרסה החדשה שלה, iOS 9.3, שזמינה החל מאתמול, עם תכונות חדשות בתוכה כגון "Night Shift", שמתאים את המסך עבור שימוש לילי כדי לשפר את שינת המשתמש, יחד עם אפשרות לנעול את חלק מהפתקאות בטביעת אצבע עבור מסמכים סודיים ביותר!]

ונעבור לגולות הכותרת, היא הכריזה גם מכשיר iPad Pro חדש, ויחד איתו גם מקלדת חדשה שתתאים לו. Apple החליטה להקטין את גודל המכשיר שלה, שעכשיו גודל המסך שלו הוא 9.7 אינטש, והוא כולל את אותן תכונות שכלל אחיו הגדול בן ה-12.9 אינטש. בתוכו יש את אותו שבב ה-A9x, והמסך יותר בהיר עם יותר התאמה בצבעים, עבור כל האנשים שמשתמשים בו כמקור עבודה ראשי. יש לו תצוגת טון אמיתי שמודדת את חום הצבעים בסביבה עם חיישני אור חדשים, ומתאימה את המסך בהתאם. המכשיר הקטן יותר עדיין עובד עם כל הציוד הנלווה שהחברה הכריזה יחד עם ה-iPad Pro הראשון, ולכן אין לכם דאגה, כי אתם עדיין תוכלו להשתמש בהם. בנוסף, מסתבר שאנשים ממש אוהבים לקחת תמונות עם הטאבלטים שלהם, ולכן יש למכשיר החדש מצלמת 12 מגה פיקסל ופלאש LED אחורי.
מחירי הטאבלט החדש מתחילים ב-599$ עבור גרסת ה-WiFI בנפח של 32 גיגה בייט, ו-749$ עבור נפח של 129GB. ובפעם הראשונה, Apple מכריזה על מכשיר בנפח של 256 גיגה בייט, שמתחיל במחיר של 899$. המכשיר בא בצבעי כסף, זהב, אפור קוסמי וזהב ורדים.

new apple smart keyboard iPad pro smaller

ונעבור לדובדבן שבקצפת, Apple הכריזה על מכשיר iPhone חדש!
בפעם הראשונה מאז הכרזתם של מכשירי ה-5S וה-5C, החברה מקופרטינו מכריזה על ה-iPhone SE, אשר מזכיר רבות את ה-iPhone 5S.
נתחיל מזה שהוא נראה בדיוק כמו 5S, אך בפנים יש לו את אותו המעבד והפרטים הגרפיים של ה-6S, שבב ה-A9, אשר מכפיל את ביצועי ה-5S. המכשיר יכול להשתמש ב-Hey Siri, אשר מספקת לכם אפשרות לשלוט על הטלפון על ידי פקודות קול בלבד, מצלצת 12 מגה פיקסל שיכולה לצלום סרטונים באיכות 4K, ושבב NFC שיוכל לעבוד עם Apple Pay.
למה Apple עושה את זה? ובכן, מסתבר שהיא עושה את זה כדי להתחבב על מעריצים של מכשירים קטנים יותר. בשנה האחרונה, נמכרו 30 מיליון אייפונים שגודלם היה 4 אינטש ומטה, וזה מעיד על כך שגוש די גדול ממעריציה של החברה מתנגד לשדרוג אל המכשירים החדשים והגדולים יותר. לפי Mixpanel, שליש ממשתמשי האייפונים בעולם עדיין משתמשים במכשירים שגודלם 4 אינטש ומטה.
המכשיר החדש מתחיל ממחיר של כ-399$ עבור דגם ה-16 גיגה בייט, והוא יהיה זמין החל מסוף החודש, ב-31 למרץ.

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

השאר\י תגובה