מסך? תחנת עגינה? למה לא בעצם שניהם?

עם סיום שנת 2021 אנו עדים להתפתחויות טכנולוגיות רבות בשוק. אחת מהאחרונות המעניינות היא שילוב של תחנות עגינה במסכים.

תחנות עגינה (Docking Stations) הינם שורות של חיבורים שונים שניתן לחבר אל מחשבים ניידים מאחורה על מנת להפוך אותם למערכת מרכזית נוחה. תוך חיבור תחנת עגינה המחשב הופך להיות נגיש בקלות למגוון רחב של חיבורים, בין אם טלפונים, טאבלטים, או אביזרים נוספים, חיבורי רשת ישירים, חיבורי Type-C שונים, או dp (חיבור תצוגה). תחנות העגינה הופכות את המחשב הנייד לנוח לחיבור אל מגוון מכשירים, ונוח לחיבור של מגוון מכשירים אליו. הטכנולוגיה החדשה זאת עוזרת לנו בשנים האחרונות לקשר בין המכשירים השונים שאנו משתמשים בהם ביום יום, ולהפוך את העבודה והשימוש בהם לרציפה, נוחה, ומהירה, מבלי הצורך להסתובב עם כבלים ומתאמים שונים כל הזמן. הצעד ההגיוני הבא היה להפוך את החיבורים האלו למובנים במקום מכשיר נפרד, ומספר חברות טכנולוגיה התחילו לעשות זאת בשנים הממש אחרונות.

חברת AOC אשר מתמחה בייצור מוצרי גיימינג ובעיקר מסכים שחררה לשוק מספר מסכים בעלי תחנות עגינה מובנות, שהופכות את השימוש במחשב הביתי להרבה יותר נוח עבור המשתמש.  בנוסף לכך, זה מאפשר למסך להיות יישות עצמאית נוחה שאליו ניתן לחבר מכשירים שונים ישירות בלי הצורך לעבור דרך החומרה של המחשב.

דוגמא אחת למסך מהסוג הזה הוא E2343FI. מסך של 32 אינץ' אשר מאפשר חיבור של מכשירי Apple ישירות אליו דרך תחנת עגינה מובנית. החיבורים האלו מושלמים עבור משתמשים המעוניינים לעבוד עם מוצרי Apple להם בחיבור ישיר למסך, בין אם ללימודים, מצגות, או פשוט העברת קבצים. המסך עצמו גם מאפשר הטענה של המכשירים תוך כדי חיבור אליו, מה שמוסיף אף יותר פונקציונליות. המסך מגיע בנוסף עם החיבורים הרגילים כמו HDMI ו-USB, וגם עם רמקולים מובנים. זוהי אופציה טובה לכל משתמשי Apple שמחפשים מסך ביתי שיוכל לעשות עבורם המון ולהוות קישור ישיר למכשירי היום יום שלהם.

מסך אחר של AOC הוא 24P2C (שעל הסדרה שלו דיברנו מעט לא מזמן). למרות שהוא אינו מגיע עם עמדת עגינה מובנית, אנו רואים על פי העיצוב שלו שהמנטליות של חיבורים נוחים מבלי הצורך לעביר את הכבלים מאחורי המסך מגיע גם למסכים הרגילים של החברה. 24P2C מגיע עם USB HUB מובנה אצלו מאחורה, ועם חיבורים נוחים גם בצד המסך וגם מלמטה לו כפי שאפשר לראות. כפי שאמרתי, זהו אכן אינה תחנת עגינה, אבל אפשר להבין את צורת המחשבה המשותפת ביניהם.

מסכים בעלי תחנות עגינה הולכים יותר ויותר נפוצים, אמנם לא במהירות גבוהה, אבל זה מתקדם לשם. כמו כל טכנולוגיה חדשה, אני משער שיעבור כמה זמן עד שאנו נוכל לראות אותה משומשת באופן נרחב בשוק, אבל אני סקרן לראות מה העתיד יביא. מה דעתכם על הטכנולוגיה החדשה? האם זה רק טרנד שיעבור או אנו עדים פה לשלבים הראשונים של אינטגרציה טכנולוגית מסוג אחר?

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה