מאסטרקארד משיקה תשלום ב-Apple Pay בישראל

חברת מאסטרקארד תקדם בישראל דרך יעילה לשלם ללא מגע באמצעות מכשירי iOS ללא צורך בכרטיס, סליקה או מזומן הודות לטכנולוגיית Apple Pay

חברת מאסטרקארד מקדמת שיתוף פעולה גדול עם חברת Apple בישראל שיאפשר למשתמשי מכשירי iOS (מכשירי iPhone למניהם) לבצע פעולות תשלום בקלות באמצעות אפליקציית Apple Pay. שיתוף הפעולה בין שתי החברות יאפשר למשתמשי השירות יכולו לשלם בקלות ובנוחות היישר מהאייפון שלהם או אפילו מהשעון החכם שלהם ללא צורך בחשיפה של פרטי האשראי במעמד ביצוע העסקה, ללא סליקה וללא תשלום במזומן, תוך כדי שמירה מירבית על בטחון פרטי המשתמש במהלך ביצוע העסקאות השונות.

כניסתו של שירות Apple Pay בישראל איננו מקרי בכלל, והדבר התאפשר רק אחרי שכמות נכבדת של בתי עסק בישראל השלימה את מלאכת המעבר לטכנולוגיית EMV, שהיא הטכנולוגיה שמאפשרת את השימוש בשירותי התשלום כגון Apple Pay.

אז איך בעצם מצטרפים לשירות? האמת שזה די פשוט.
ראשית כל, עליכם לצרף את כרטיס האשראי שלכם לשירות. ניתן לעשות זאת בקלות באמצעות האפליקציות השונות של חברות האשראי והבנקים, כאשר פעולה זו תהפוך למעשה את כרטיס האשראי שלכם לדיגיטלי באופן מלא בארנק של Apple בתוך כמה פעולות בודדות. כמו כן ניתן להוסיף את הכרטיס היישר בתוך אפליקציית Apple Pay על ידי הקלדה ידנית של פרטי האשראי.
אחרי שהוספתם את כרטיס האשראי שלכם לשירות בהצלחה תוכלו להתחיל כמובן לעשות באמצעותו עסקאות!

התשלום בפועל מתבצע באופן הבא – ברגע שהמסוף מוכן לגבות את התשלום, לוחצים פעמיים על כפתור ייעודי במסוף ומקרבים אליו את מכשירי ה-iPhone, ה-iPad או ה-Apple Watch וזהו, המסוף יאשר את העסקה שלכם והתשלום יבוצע בהצלחה, ללא מגע ישיר עם המסוף וללא שימוש בכרטיס אשראי או במזומן. מעבר לכך, ניתן לעשות תשלום ישיר דרך האפליקצייה או באמצעות דפדפן המכשיר החכם שלכם בחנויות שונות התומכות בשירות על ידי לחיצה על הכפתור הייעודי לתשלום.

מימין – עומר אונגר מנכ"ל מאסטרקארד ישראל, משמאל – חי גאליס מנכ"ל ביג מרכזי קניות.

כמו כן חשוב להזכיר פעם נוספת את הבטיחות שעומדת מאחורי כל פעולות התשלום האלה, כאשר הגישה לתשלום תתאפשר בפועל רק לאחר שנעילת המכשיר הוסרה באמצעות אמצעי הבטיחות הביומטריים (Face ID או Touch ID במכשירים תומכים) או כמובן באמצעות סיסמא שהוקלדה ידנית, כך שאין חשש לפריצה ושימוש בפרטי האשראי שלכם במידה והמכשיר החכם שלכם נאבד או חלילה נגנב. כמו כן חשוב לציין שהטכנולוגיה הזו כוללת שימוש בטוקן מוצפן, שהוא למעשה מספר אישור ייחודי שמוקצה לכרטיס שלכם כך שבפועל פרטי הכרטיס שלכם לא נשמרים על המכשיר עצמו וכן לא בשרתים של אפל, כך שמידת האבטחה של הפרטים שלכם עולה שלב נוסף.

נקודה נוספת שיש לציין היא העובדה שכל ההטבות והמבצעים השונים שמסופקים על ידי חברת האשראי לא נעלמים, והם תקפים גם כאשר מבצעים עסקאות באופן דיגיטלי במסגרת השירות עם Apple Pay.

עוז עזריה, דירקטור פיתוח עסקי במאסטרקארד אמר כי: "אנחנו שמחים שישראל מצטרפת לשאר המדינות בהן ניתן להנות משירות Apple Pay עבור מחזיקי כרטיס מאסטרקארד. בישראל אחוז העסקאות ללא מגע מתוך העסקאות החכמות מגיע לכדי 70% והמעבר לתשלום באמצעות ארנקים דיגיטליים גדל גם הוא בחודשים האחרונים. הכניסה של אפל לשוק הישראלי תציע פיתרון חכם ונוח למשתמשי האייפון לאחר שארנקי האנדרואיד הושקו בישראל לפני כן".

לרגל השקת השירות בישראל, מאסטרקארד יוצאת במבצע ייחודי במבחר בתי עסק למשלמים בשירות Apple Pay באמצעות כרטיס ישראכרט של מאסטרקארד. המבצעים הם:

  • 20 שקלים החזר כספי בקנייה מעל 20 שקלים ברשת מקדונלדס.
  • 20 שקלים החזר כספי בקנייה מעל 20 שקלים ברשת סופר פארם, כאשר לקוחות לייף סטייל ייהנו ממתנה נוספת במעמד הקנייה.
  • 20 שקלים החזר כספי בקנייה מעל 100 שקלים ברשת חנויות ויקטורי.
  • 50 שקלים החזר כספי לאחר ביצוע של 3 עסקאות ביום במרכזי הקניות וקניוני BIG.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה