apple logo

אירוע החשיפה של חברת Apple נדחה

אירוע החשיפה של חברת Apple שהיה אמור להתקיים בסוף חודש מרץ בוטל באופן רשמי עקב חשש מתפרצות וירוס הקורונה

לאחר מספר רב של דיווחים אודות כוונתה של Apple לכנס אירוע חשיפה במהלך חודש מרץ 2020, חברת אפל מודיעה באופן רשמי כי הכנס המתוכנן יבוטל עקב ההתפשטות הגוברת והמסוכנת של וירוס הקורונה ברחבי ארצות הברית.

מלבד התפשטות הוירוס המספקת סיבה כללית לביטול הכנס, מקורות באפל מסרו כי ישנן מספר סיבות מדוע הוחלט בחברה לבטל את קיום הכנס. סיבה אחת ומרכזית הינה העובדה שעל פי ההנחיות למיגור וירוס הקורונה שפורסמו בעיר סנטה קלרה שבקליפורניה, חל איסור על קיום מפגשים גדולים של יותר מכ-1000 אנשים. סיבה נוספת היא הדאגה של אפל שלא תצליח לשמור על מרחקים בטוחים בין באי האירוע במידה והכנס יתקיים ולכן הוחלט שלא לקחת סיכונים ולדחות את הכנס.

התפשטות הנגיף לא רק דחתה את אירוע החשיפה אלא גרמה לנזק ממשי במכירות של חברת Apple, כאשר החליטה החברה לסגור את כל החנויות שלה ברחבי גבולות יפן מחשש נוסף להתפרצות הנגיף. בנוסף לכך, חברת Apple תרמה כ-15 מיליון דולרים לטובת עזרה וסיוע בהתמודדות עם הנגיף.

לצד סיכוני הנגיף השונים חשוב לזכור את העובדה שנגיף הקורונה גרם לחברת Apple להפסיד רווחים רבים, ואף גרם למצב בו חסרים לחברה מספר רב של חלקי חילוף למכשירים קיימים וכן חלקים חדשים למוצרים הנמצאים בפיתוח.

מנגד לעובדות אלה קיימים מספר דיווחים על כך שאפל כבר החליטה על דרך הפעולה הבאה שלה. על פי אותם הדיווחים אפל מתכננת לדחות את השקת המוצרים החדשים שלה, וה-iPhone 9 בניהם, לרבעון הראשון של שנת 2021, בתקווה שעד אז אירועי העולם יחזרו לסדרם.

כמובן שמין הראוי שעם מוצרים חדשים יגיעו רכיבי חומרה חדשים, כאשר התקבלו מספר דיווחים אודות המעבד החדש שיפקוד את מכשירי ה-iPhone החדשים. ה-A14 Bionic יהיה מעבד חזק הרבה יותר מקודמו, ועל פי מה שנמסר מדובר בשיפור ביצועים של כ-50% לפחות על גבי ליבה בודדה אחת, כאשר משווים אותו לביצועים של מעבד ה-A12X. בנוסף לערך בדיקה דרך אפליקציית GeekBench נרשמו ביצועים חזקים משמעותית כאשר משווים את המעבד למעבד הקודם, ה-A13.

ואם כבר מדובר על מוצרים חדשים, דיווחים חדשים (1,2,3,4,5) מוסרים כי לאחר שיטוט בקוד התוכנה של מערכת ההפעלה החדשה של אפל – iOS 14, נראה כי למרות העיכובים הרבים העומדים בפני החברה בפן החומרתי, החברה עדיין ממשיכה לפתח תוכנות וטכנולוגיות חדשות שיגיעו עם מערכת ההפעלה החדשה.

חקירת קוד מערכת ההפעלה החדשה נעשתה על ידי אתר החדשות 9to5mac, העוסק בכל הקשור לאפל. על פי ממצאי השיטוט, אחד החידושים המרכזיים החדשים שיגיעו עם מערכת ההפעלה החדשה היא אפליקציית מציאות רבודה (AR) חדשה, שתאפשר למשתמשים לקבל מידע חיוני וחדש אודות העולם שסביבם. אחת הדוגמאות שפורטו עם שימוש באפליקציה החדשה היא היכולת לסרוק שלל ברקודים שונים הנמצאים על גבי מוצרים שונים, כאשר ברגע שנסרוק אותם עם האייפון שלנו נקבל שלל מידע אודות המוצר אותו סרקנו.

שיטוטי קוד נוספים מראים כי הדגמים החדשים של ה-iPad Pro וכן דגמי ה-iPhone הבאים יגיעו עם מערך צילום משולש הכולל מספר חיישנים חדשים, אחד מהם הוא חיישן תלת מימד שיסייע לאפליקציית המציאות הרבודה עליה דובר קודם לעבוד.

לצד כל אלה התקבלו שלל דיווחים אודות שלט טלוויזיה חדש מבית החברה, תגי זיהוי חדשים, אפליקציית כושר חדשה ועוד.

אחד החידושים עליהם מדובר הכי הרבה הוא העמוד החדש שנוסף למסך הבית של המכשירים השונים שיאפשר להציג את שלל האפליקציות של המכשיר במודל של רשימה, אותה יהיה אפשר לסנן ולסדר במספר תצורות.

כל המידע הזה נכון לרגע זה מוגדר באופן השערה בלבד ולכן חשוב לזכור כי הדברים שכאן עשויים להתברר כלא נכונים עד להודעה רשמית של אפל בנושא.

נסיים עם קצת חדשות טובות כאשר אפל הכריזה באופן רשמי כי היא לא מתכננת לבטל את כנס ה-WWDC 2020. על פי הדיווח הרשמי, הכנס השנה ייערך בפורמט דיגיטלי חדש ומלא. הכנס האינטרנטי יהווה פלטפורמה ראשונה למפתחים לשים את ידיהם על המערכות החדשות של אפל לשנים הקרובות, החל מה-iOS 14 ועד למערכת ה-iPadOS החדשה. כנס WWDC 2020 צפוי להתרחש בחודש יוני הקרוב.

 

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה