ASUS F1 – מרחק קטן למקרן, מסך גדול לאנושות

לאחרונה, השיקה אסוס מקרן שמטרתו היא לרצות גיימרים שרוצים לשחק כמו שצריך על 120 הרץ על מסכים בגודל של 210 אינץ’! מקרן קטן שמסוגל להציג בכאלה גדלים בעל פוטנציאל אדיר בשוק האזרחי ובשוק הגיימינג, ולנו הייתה הזדמנות חד פעמית לנסות אותו לראשונה.

המקרן ASUS F1 הוא מקרן Full HD במשקל של 1.8 קילוגרם. למקרן יש Auto Focus שאומר שהוא מכוון את הפוקוס לבד ואין צורך לשחק עם העדשה של המקרן יותר. דבר נוסף בו הוא מצטיין זה הבהירות שלו – עם 1200 לומן אפשר לראות בבירור גם כשהשמש עדיין זורחת מה שמאפשר שימוש במקרן בלי הגבלה לשעות היממה. אסוס לא עצרה פה והוסיפה פיצוי זוויתי של המקרן על מנת שלא יציג עקום, כך שהתוכן יוצג ישר אפילו אם המקרן לא מול הקיר אלא בזווית אליו. המקרן של אסוס מאפשר גם העברה של ווידאו אלחוטית מהמחשב או מהטלפון מה שחוסך סיבוכיות גדולה של כבלים, כך שהדבר היחידי שצריך להביא זה מחשב ומקרן.

המקרן מציג תכונת 3D Ready מה שאומר שהוא מסוגל לתמוך בווידאו תלת מימדי ולהציגו. דבר זה הופך את המקרן לאידיאלי ביותר לצפייה בסרטי תלת מימד כמו “ספיי קידס” בפיקניקים וכדומה. דבר נוסף ממנו התלהבתי ביותר זה האפשרות של ASUS F1 להציג בקצב רענון של 120 הרץ ברזולוצייה של 720p, מה שמאוד נדיר למקרנים. הדבר הזה נועד לגיימרים שרוצים ליהנות מאיכות משחק בלי להיות מוגבלים לקצב רענון של 60 פריימים לשנייה. תכונה זו מייחדת את המקרן משאר המקרנים ומאפשרת לגיימרים לשחק על מסך גדול מבלי להתפשר על איכות התצוגה וקצב הרענון. דבר זה מועיל למסיבות בהם מספר אנשים רוצים לשחק על המחשב או על הפלייסטיישן ביחד מבלי להפוך את חוויית המשחק לבדיקת ראייה ממושכת עקב המסך הקטן או הטלוויזיה שלא מספיק גדולה. יתר על כן, לפי האתר של אסוס, במרחק של מטר מהקיר – המקרן יציג בגודל של 56.5 אינץ’. ובמרחק של 3.7 מטרים – המקרן יציג בגודל של 210 אינץ’! גודל עצום שיאפשר הרגשה של אולם קולנוע במקום הנכון. יחד עם זאת, כפי שנאמר, המקרן הוא ברזולוצייה מקסימלית של Full HD בלבד, מה שעלול לפקסל את חווית הצפייה כאשר מרחיקים יתר על המידה את המקרן. אך דבר זה הוכיח את עצמו במרחק הנתון ולא הציג בצורה מפוקסלת בכלל, מה שהפתיע אותי מאוד.

דבר נוסף עליו צריך לדעת זה הרמקולים של המקרן. בחלק זה אסוס משתפת פעולה עם חברת שמע ידועה בשם הרמן קדרון. הרמן קדרון היא יוצרת רמקולים איכותיים עם ותק בשוק, כששומעים שהרמקולים הם של הרמן קדרון, הם לרוב טובים. וכך קורה – עם 6 וואט של רמקולים אפשר לשמוע בווליום מאוד גבוה. הרמקולים עצמם באיכות טובה יחסית לרמקולים של מקרן, עם צליל מדויק. אך הבעיה של הרמקולים היא ב-subwoofer – לפי אסוס, במקרן יש רמקול של 8 וואט subwoofer אך הוא לא מורגש ובקושי שומעים אותו, כך שלצפות בסרט עם הרמקול של המקרן לא מומלץ ואף פוגע בחווית הצפייה.

לסיכום, הוא עושה עבודה די טובה ביחס למחיר של 3000 שקל: הוא קל משקל ואף בא עם תיק נשיאה, הוא מציג בגדלים שונים ויכול להגיע לסדרי גודל שאף טלוויזיה בימינו לא יכולה, והחשוב מכולם -הוא מאפשר גיימינג על 120 הרץ, מה שטלוויזיות רק מ-15 אלף שקל ומעלה מאפשרות. המקרן אידיאלי למפגשים בין חברים, מסיבות ואפילו לגיימינג לבד או עם חברים. זהו הסוף לתקופה של ירידות כמו “אצלך הטלוויזיה קטנה מדי”, או “אצלך קטן מדי בכללי”. זה ההתחלה של משהו גדול, שנובע ממשהו יחסית קטן, במשקל של 1.8 קילוגרמים בלבד.

Asus F1

תצוגה - 8
עיצוב וקומפקטיות - 9
פונקציונליות - 8.4

8.5

מרהיב

מקרן נחמד ביותר. במחיר נורמלי ובעל תמורה שווה.

User Rating: Be the first one !

אודות מתנאל גורדון

מתנאל גורדון בן 17 מרחובות, כתב חומרה, מתכנת ב-10 שפות תכנות, גיימר מושבע 7 שנים, מומחה שמע, מתכנן מפרטי מחשב 3 שנים ופסנתרן מגיל 3.

השאר\י תגובה