Now That’s How You Sequel – ביקורת לסרט בחורים רעים לתמיד

לקח להם 17 שנים, אבל הבחורים הרעים של מייקל ביי חוזרים לאיחוד עוד פעם אחת ב-2020 ב"בחורים רעים לתמיד"

אחד הסרטים שמעריצים צעקו בשבילו במשך שנים היה סרט שלישי בסדרת סרטי "בחורים רעים" שיצרו מייקל ביי וג'רי ברוקהיימר. הסרט השני (שיצא ב-2003) הוא אחד מהסרטים הטובים בז'אנר הפעולה והקומדיה, והשאיר אותנו עם טעם לעוד. אבל רק אחרי 17 שנים קיבלנו סרט המשך ראוי עם "בחורים רעים לתמיד", וכן, אמרתי סרט המשך ראוי. קיבלנו את "בחורים רעים 3" לו חיכינו.

הסרט מתחיל עם צמד הכוכבים שלנו, ויל סמית' ומרטין לורנס, כרגיל עושים שטויות, מייק עדיין בורח ממחויבות ומרקוס איש משפחה שמת לפרוש, הסרט מתחיל עם קצת הומור שמתחבר נהדר לסרט הקודם ואחד הקטעים האהובים עליי ממנו וזה מרגיש שאנחנו ממשיכים מאיפה שעצרנו במיאמי היפה לפני 17 שנים, עם כל השחקנים המקוריים בתפקידם הישן.

עלילת הסרט, באופן מתומצת, זה שאשה מהעבר של מייק מחפשת נקמה עבור בעלה, והיא ובנה יוצאים למסע חיסולים עם מייק בראש הרשימה. כעת, על מנת לסגור את הפרק האפל הזה מעברו ולאפשר למרקוס לפרוש בשקט, מייק יוצא לעצור אותם ביחד עם צוות משטרתי מיוחד.

כשראיתי את הטריילר הראשון לסרט, בדומה להרבה אנשים הייתי סקפטי, גם מבחינת הקומדיה וגם מבחינת האקשן. ברוב המקריים, כשאנחנו מקבלים סרט המשך אחרי כל כך הרבה זמן הגיבורים מרגישים עייפים יותר, פחות מצחיקים ופשוט משועממים לאורך כל הסרט. אבל באופן מפתיע, לורנס וסמית' מצחיקים ומלאי אנרגיה בסרט ההמשך כמו שהם היו לפני 17 שנים. אפשר לראות מהכימיה הנהדרת שלהם על המסך שהם ממש רצו לעשות את הסרט הזה ואני חושב שזה הסרט שבו ויל סמית' נתן את כל כולו השנה (מאשר בסרטים "אלאדין" ו"מזל תאומים").

יכול להיות שרמת ההשקעה הרגשית של סמית' בסרט נבעה מכך שבכללי הסרט גם יותר מתרכז במייק מאשר הצמד, שאפשר להבין בהתחשב שסמית הוא הכוכב הגדול יותר היום ועדיין כשיר לאקשן מלא מאשר לורנס שנראה שהוא באמת רוצה לצאת לפנסיה, לא רק בסרט. אבל ללא ספק ששניהם ממש רצו לעשות את הסרט והתחברו אליו מאוד וגם לתסריט שהוא לא רע מבחינת סטנדרטים של "בחורים רעים"- הוא לוקח את הדמויות שלנו למקום חדש (בעיקר את מייק), נותן להן קצת יותר רקע, מכניס אותן למצבים חדשים ויצירתיים שמאפשרים להרבה אקשן והומור חדש, ואפילו מגביר את הסיכון יותר מתמיד.

הכל מגיע למסך באקשן מרהיב שהייתי בטוח שמדובר בבימויו של מייקל ביי של פעם, אבל הוא רק נותן הופעת אורח קצרה במהלכו. הסרט כן פחות מכיל קומדיה מהסרט הקודם לצערי הרב, אבל הוא כולל אקשן מרהיב מלא ביריות ופיצוצים כמו בסרט הראשון, עם חלק מזוויות הצילום המגניבות והמהירות של הסרט השני. האפקטים כמובן כוללים פגיעות כדור דיגיטליות (כצפוי מסרטי אקשן היום) והם לרוב נראים בסדר, בעיקר בגלל עבודת האיפור שנעשתה אחרי הירייה, אבל יש עדיין הרבה פעלולים מרשימים שכוללים קרב מכות, יריות ונהיגה מטורפת ומלאה בהומור אדיר.

לכל הבלאגן מצטרפים לצמד השוטרים המבוגר שלנו שוטרים צעירים שהם חלק מהיחידה המיוחדת. כשראיתי אותם בטריילר הסרט בפעם הראשונה, חשבתי שהם הולכים להיות המרכיב הגנרי והמטומטם של הסרט- קבוצה של צעירי מהיר ועצבני Wannabe שפולטים כל מני משפטי מפתח גנרים מסרטי אקשן. אבל להפתעתי הרבה, הם היו תוספת טובה לסרט, כל אחד עם אישיות מיוחדת ומבדרת (בלי בדיחות צעירים ומבוגרים), ומצליחים להכנס לנעליים של כוכבי אקשן בצורה ממש טובה. האהוב עליי מהחבורה היה ללא ספק אלכסנדר לודוויג, רק בגלל שהוא מגלם בסדרה "ויקינגים" את ביורן, לוחם ויקינגי קשוח ופה הוא איש הטכנולוגיה, זה קונטרסט די מבדר.

הסרט נועד ככל הנראה להכין את הקרקע לסדרת סרטים חדשה בכיכובם של השחקנים החדשים עם סמית ולורנס בתפקידי תמיכה, ואני לא לגמרי בטוח שהרעיון הזה יצליח ואפילו שהשחקנים החדשים יצליחו להנהיג כותר משלהם. אבל בלי להסתכל על התוכניות של Sony להמשיך לעתיד הרחוק את כותר "בחורים רעים", "בחורים רעים לתמיד" ממשיך בצורה נהדרת את סדרת הסרטים המצליחה בלי שהרגשנו ש-17 שנים חלפו, כך שכמעט מצאתי את עצמי צועק בסוף הסרט:

Now that’s how you sequel! From now on, that’s how you sequel!!!

סיכום

"בחורים רעים לתמיד" הוא סרט ההמשך שתמיד חיכינו לו. אפילו שהוא לא בבימויו של מייקל ביי (משהו שהוא ככל הנראה דבר טוב) וההומור לא טוב כמו "בחורים רעים 2", הסרט עדיין כולל הרבה צחוקים ואקשן הרסני ומרהיב עם דמויות חביבות, ועם צמד השוטרים האהובים עלינו במרכז כל הבלאגן. Bad Boys For Life, גם בעשור 2020.

בחורים רעים לתמיד

ציון סופי - 8.6

8.6

מעולה

סמית' ולורנס חוזרים עם אותם הצחוקים ואותו האקשן, שלא מרגיש שעברה יותר משנה מאז שראינו אותם יחדיו.

User Rating: 3.63 ( 2 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה