קו ייצור חדש במפעלי Intel בקריית גת נחנך על ידי ראש הממשלה

ראש הממשלה של ישראל, בנימין נתניהו, ביקר היום במפעל Intel בקריית גת, כאשר הוא חנך את קו הייצור החדש של החברה, שעלותו היא כ-6 מיליארד דולרים, שמתוכם 300 מיליון דולרים הושקעו על ידי הממשלה.

ראש הממשלה הגיע עם מנכ"ל משרדו וראש המועצה הלאומית לכלכלה אל המפעל של Intel בקריית גת, כאשר הוא נפגש שם עם המנהלים של החברה וערך סיור ב-"חדר הנקי" שבו מיוצרים השבבים של החברה. יחד עם זאת, הוא סקר גם את העבודות לשדרוג קווי הייצור במפעל, שיאפשרו ייצור שבבים בטכנולוגיה מהמתקדמות בעולם. בסיום הסיור, בנימין נתניהו נפגש עם עובדי המפעל לטקס חנוכת קו הייצור, בו הוא קיבל פרוסת סיליקון שמיוצרת במפעל, ולסיום הוא אמר: "חזון העתיד מתגשם פה בהווה. אתם מייצרים עתיד חדש. בעזרת טכנולוגיה אנחנו מייצרים מכפלות כוח אדירות לישראל. ישראל היא מעצמה טכנולוגית עולמית. המהפכה הלאומית היא לבטל את הפריפריה שנקראת קריית גת, באר שבע, עפולה ויוקנעם. אנחנו מחברים אותן. אין דרום ואין צפון. אנחנו מבטלים את הפריפריה".

מקסין פסברג, מנכ"לית Intel ישראל ציינה כי החברה השקיעה בישראל סכום שגבוה מ-17 מיליארד דולר, כאשר בעשור הקרוב היא צפויה לרכוש כאן סחורות בשווי של כ-18.7 מיליארד שקל. "Intel ישראל גאה ונרגשת לארח את ראש הממשלה. ב-42 שנותיה הפכה Intel לחלק בלתי נפרד מהמשק הישראלי, מהכלכלה הישראלית ומהחברה הישראלית. עשרת אלפים עובדינו הם תמונה של אזרחי ישראל: מגיעים מכל השכבות והמקצועות, ותורמים כולם למען ההצלחה המשותפת. יחד אנו מפתחים את דרום הארץ, מקדמים את הייצוא הישראלי ומובילים את עולם הטכנולוגיה".

דניאל בן עטר, מנכ"ל מפעלי הייצור של החברה בישראל אף הוסיף כי "Intel מקימה כאן את אחד המפעלים הכי מתקדמים בעולם בעזרת אלפי עובדים חרוצים, מהנדסים ודוקטורים לחשמל וכימיה ועד לרתכים, צנרים ובנאים, ישראלים מכל גווני החברה הישראלית – יהודים, ערבים, דרוזים ובדואים, דתיים, חרדים, צעירים בני 25 וותיקים בני 60+. זאת גאווה ישראלית". בל לנו לשכוח שמהארץ הקטנה שלנו יצאו פיתוחים רבים אצל החברה ובטכנולוגיה בכלל, כמו מעבדי Intel Core, שמניעים מחשבים רבים ברחבי העולם.

bibi-netanyahu-intel-israel-1
קרדיט: מירב מלמד

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

השאר\י תגובה