בזק משיקה תשתית סיבים אופטיים חדשה

רשת הסיבים האופטיים של חברת בזק תציע חבילות גלישה במהירות של עד 1 ג'יגה!

לאחר שחברות פרטנר, סלקום והוט ביססו את רשת הסיבים האופטיים שלהן בארץ, חברת בזק מצטרפת כעת גם היא למירוץ במטרה לספק ללקוחותייה הביתיים יכולות חיבור רשת המגיעות למהירות חסרת תקדים של עד 1 ג'יגה ביט לשנייה.

מהמידע שנמסר על פי החברה, יותר מכרבע מיליון בתים במרכז הארץ וביישובי הפריפרייה יוכלו להתחבר לסיב האופטי של החברה כבר במעמד ההשקה הרשמי. עוד הוסיפה כי עד סוף השנה הצפי הינו להגביר את קצב הפריסה אפילו יותר במטרה להגיע למיליון בתים לפחות. מדובר במטרה גדולה מאוד, בעיקר אם נשווה אותה לתוכניות הפריסה של חברות אחרות כגון פרטנר שנכון להיום מחברת כ-150 אלף בתים בחיבורי סיב אופטי, שהם למעשה כ-30% מסך יכולות החיבור של רשת "פרנטר פייבר" שנכון להיום מסוגלת לספק כחצי מיליון חיבורים ברחבי הארץ.

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק אמר כי: "כניסתה של חברה כמו בזק לשוק הסיבים האופטיים תוביל למהפכה בענף. עד לסוף השנה כ-40% ממשקי הבית בישראל יוכלו להנות מגלישה במהירויות גבוהות במיוחד".

נכון לרגע זה, יוצעו שתי חבילות לתשתית האינטרנט הביתי המבוססת על סיבים אופטיים (יש לציין שהמחירים שנציג כאן לא כוללים את התשלום לספק האינטרנט היות ובזק מספקת רק תשתית וכן לא כוללים את עלויות ההתקנה הנוספות):

  • חבילה ראשונה – כ-600 מגה-ביט הורדה וכ-60 מגה-ביט העלאה. מחיר – 109 שקלים (תשתית בלבד, ללא ספק ועלויות נוספות).
  • חבילה שנייה – כ-1 ג'יגה-ביט הורדה וכ-100 מגה-ביט העלאה. מחיר – 119 שקלים (תשתית בלבד, ללא ספק ועלויות נוספות).

כאמור, מלבד עלויות התשתית החודשיות, צוין כי יידרש מהמתחברים לשלם תשלום נוסף עבור התקנה העומד נכון להיום על כ-12.5 שקלים בחודש למשך של כ-36 חודשים (כ-450 שקלים סה"כ). מחיר זה מוגדר כ"מחיר מבצע", והוא יהיה תקף עד ה-15.6.2021.

לאחר השקתה של בזק, גם חברת בזק בינלאומי יצאה בהכרזה על זוג חבילות ספק אינטרנט ביתי התואמות לתשתית הסיבים של בזק בשם +Fiber. החבילות יתומחרו במחיר של החל מ-19.90 שקלים בחודש למשך שנה עבור ההתחברות לחבילת הספק + תשתית. מחיר זה מתייחס לעלות עבור ספק האינטרנט בלבד, כאשר מלבד מחיר זה לא כולל את עלויות חיבור התשתית של בזק.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה