העידן של אדוניס – ביקורת למשחק Big Rumble Boxing: Creed Champions

דינג דינג, הגיע הזמן לכותר "רוקי" לחזור לאגרוף ארקיידי עם Big Rumble Boxing: Creed Champions

סדרת סרטי "רוקי" וסרטי הבת שלה "קריד", הם בין סרטי הספורט הטובים בכל הזמנים תודות לשני כוכביה, סילבסטר סטלון ומייקל ב. ג'ורדן, ומגוון רחב ומעניין שיריבים שעמדו בדרכם. אז זה לא מפתיע לראות את הכותרים חוזרים לקונסולות עם Big Rumble Boxing: Creed Champions אחרי כמעט דור משחקים שלם שרק כלל משחק VR. הכינו את הכפפות ותצעקו איתי "אדריאן!" ובואו נתחיל.

כמו שאמרתי, Big Rumble Boxing: Creed Champions הוא משחק אגרוף ארקיידי. פחות בסגנון של משחקי האגרוף של EA Sports ויותר בכיוון של משחק האגרוף של Mario ב-Mario & Sonic at Tokyo Olympics 2020. מה שכמובן אומר פחות ריאליסטיות ומורכבות אבל המשחק כן נותן טיפה מורכבות במערכת הקרב שלו.

כל קרב בנוי ממספר סיבובים, לשניכם יש מד חיים ומד הגנה, אם מד ההגנה שלכם נגמר אתם תהיו מסוחררים וחסרי אונים, ואם מד החיים שלכם ירד עד הסוף, אתם תחטפו נוק אווט, ויש לכם 10 שניות להקיש על הכפתור כדי לקום, ככל שתחטפו יותר נוקאווטים אז לקום יהיה קשה יותר, ובנוקאווט הרביעי רשמית הפסדתם.

כדי להוריד ליריב את מד החיים יש לכם מכה קלה שאפשר לשלב לרצף מכות מהיר, מכה חזקה שמהממת את היריב או שוברת קשות את ההגנה שלו ואחיזה שבה תתפסו את היריב ותתנו לו אפרקאט, כמו כן, אם מד המיוחד שלכם יתמלא תוכלו לבצע מתקפה סינמטית מיוחדת שתגרום נזק משמעותי ליריב שלכם. 

כדי לשמור על מד החיים שלכם תוכלו להגן (מה שמוריד את מד ההגנה שלכם), להתחמק ולעשות Counter למכה של היריב, משהו מאוד אפשרי אבל גם לא קל.

בזמן שמדובר במכניקה בסיסית שמאוד דומה למשחק מה-PlayStation 2, זה עדיין אקשן מהנה ואינטנסיבי שידרוש מכם לגוון ולדייק כדי לנצח את היריב. זה בעיקר מספק כשאתם תוקפים את היריב ברצף מכות שמעיף אותם לחבלים ומקפיץ אותם חזרה אליכם כדי שתנחיתו רצף מכות מטורף שיעשה להם נוקאווט.

אתם יכולים לבחור מתוך 20 דמויות שונות שבעלי מהלכים די דומים אבל האופן שהם מבצעים אותם ועוצמתם שונים מדמות לדמות, יש דמויות עם התקפה עוצמתית ואיטיים, יש דמויות מהירות שמסוגלות לתת קומבואים מהירים אבל חלשים במכות חזקות, ישנן דמויות שמאוזנות בעוצמה ומהירות וישנם טנקים שאיטיים יותר אבל מסוגלים לעמוד בהרבה נזק, ממבט ראשון זה נראה שהדמויות זהות אבל אפשר להרגיש הבדל בביצועים שלהם ויש להם גם התקפה מיוחדת ששונה מאחד לאחד.

איך פותחים את הדמויות והתלבושות השונות שלהם? במשחק במצב הארקייד או מרובה המשתתפים. במצב המרובה משתתפים תתמודדו מול חבר או יריב ממוחשב עד שתפתחו דמות חדשה ובמצב הארקייד אתם תבחרו דמות ותשלימו את הסיפור שלהם ברצף קרבות עם שלבי אימון בין לבין שלא תורמים לכלום. במקרה של רוקי, הסיפור זה סדרת הסרטים הקלאסית מהראשון ועד הרביעי, ואצל אדוניס זה טורניר קרבות בראשו של נבל מניפולטיבי (זה סיפור המשחק), כל דמות עם סיפור שונה שמוצג עם קטעי דיאלוג, תמונות סטילס משעשעות וצלילי סאונד מצחיקים, ספציפית הנהמות של סטלון. חלק מהסיפורים מבדרים אבל רובם די משעממים וגנרים, אבל זה מה שקורה שיש לכם דמויות סתמיות שלא מוכרות כלל מהיסטוריית הסרטים.

אני מבין שזה משחק של סרטי קריד, אבל עדיין מדובר בסדרת סרטי המשך של "רוקי" שרוכבת על הנוסטלגיה של סדרת "רוקי" כמו שראינו עם "קריד 2" אז למה יש את קלאבר לאנג מ"רוקי 3", אבל לא גם טומי גאן מ"רוקי 5" ומייסון דייקסון מ"רוקי בלבואה"? שניהם דמויות מוכרות מהסרטים שיתאימו למכניקת הקרב של המשחק, גם אם סטלון בעצמו מעמיד פנים ש"רוקי 5" אף פעם לא קרה. הייתי מוכן אפילו לקבל את ספיידר ריקו בתור דמות מאשר ג'ינג'י גנרי מחוסה בקעקועים מאירלנד, עוד סטריוטיפ. לפחות הם השיגו את ריקי קונלן וליאו ספורינו מסרטי "קריד". אבל זה עדיין לא מתרץ את זה שלרוקי אין את מכנסי ארצות הברית כתלבושת נוספת, אפילו שהוא הביא לאדוניס את המכנסיים שקיבל מאביו.

מה שכן, עבור חובבי סדרת הסרטים כמוני, המשחק כולל מספר מוזיקות מהסרטים כמו מוזיקת האימונים האייקוניות, המוזיקה מ"קריד" ו"עין הנמר" האהוב, שמשתמשים בהם באימונים המתאימים של רוקי (אפילו אם טכנית לא היו הליכונים בשנות השמונים בחדרי כושר). אבל אם זאת, אין מוזיקה אחת מפס הקול המעולה של "רוקי 4" שהייתה מתבקשת באימונים לפני דראגו או בקרב מולו.

מבחינת הגרפיקה והתצוגה של המשחק- היא די בסיסית, המודלים נראים טוב ודומים לשחקנים מהסרטים אבל ללא יש למשחק מראה אינדי ודל תקציב, למשל באקשן הארקיידי וסצנות הסיפור שציינתי. עדיין, זה לא אומר שלא מדובר במשחק מכות כייפי ומהנה למעריצים של סדרת הסרטים שמחפשים קצת אקשן פשוט.

סיכום

 Big Rumble Boxing: Creed Championsעושה את העבודה בלתת לנו משחק מכות קלאסי בסגנון של משחקי האגרוף הישנים של סוס ההרבעה האיטלקי. 

יש חוסר במצבי משחק, סיפור מעניין או חוויה מלאת נוסטלגיה למעריצים ותיקים של סדרת סרטי "רוקי", אבל מעריצי סרטי "קריד" ללא ספק יהנו ויצליחו למצוא הרבה הנאה בכמה סיבובי אגרוף מהנים עם חברים. 

Big Rumble Boxing: Creed Champions

ציון סופי - 7

7

סביר

למרות רוסטר טיפה מאכזב ומצב סיפור בסיסי, מדובר במשחק קרבות מהנה

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה