שובר קופות – 6 התאוריות הריאליסטיות ביותר של ספיידרמן: אין דרך הביתה 

עוד מספר ימים נזכה לראות את האירוע הגדול הבא של ה-MCU עם "ספיידרמן: אין דרך הביתה" אז בואו נדון בכל התאוריות הגדולות והמצופות של הסרט הגדול של השנה בפינת "שובר קופות"

אחרי ההצלחה של "סוף המשחק", רבים לא ידעו אם Marvel תצליח להתעלות על עצמה במסיביות הסינמטית והקומיקסית של עשר שנים שלמות של עלילה, עד שהחליטה לשלב אל תוך יקום הסרטים שלה את העולמות המקבילים של הקומיקס. רמזים ראשונים לכך ראינו בסדרות ה-Disney+ של ה-MCU כמו WandaVision ו-Loki ובצורה הבוטה ביותר עם What If?, אבל כעת היקומים המקבילים מתנגשים לראשונה על המסך הגדול עם "ספיידרמן: אין דרך הביתה", מה שהוליד לא מעט שמועות וספקולציות מהמעריצים (כמובן).

אבל במקום להביא לכם כל שמועה מוזרה מהרשת כמו Fan Fiction שספיידרמן וונום יהיו מאהבים ובגלל זה ונום ליקק את המסך בסצנת סוף הכתוביות של "ונום 2", החלטתי לרכז עבורכם את שש התאוריות הריאליסטיות ביותר עבור הסרט, בהתחשב בטריילרים שראינו, השמועות מאחורי הקלעים והעתיד של היקום הסינמטי של Marvel ושל ה-MCU.

6. טום הולנד עוזב את היקום

במהלך משבר הקורונה, חברת Sony החליטה לעבוד על תוכניות ליקום עכביש משלה סביב ספיידרמן אחרי שהסתיים החוזה השיתופי שלה עם Marvel, אבל מאז חתימת החוזה המחודש, ראינו ש-Sony ממשיכה לעבוד ב-MCU אבל בו בזמן יוצרת סרטים וסדרות של דמויות בבעלותה כמו "מורביוס", "ממד העכביש", "ונום" וסרט מתוכנן עבור מאדאם ווב.

אז עם המעורבות הגדולה של הולנד בפרויקטים גדולים אחרים, רבים ציפו שהוא יחליט לעבור לתפקיד מינורי יותר ביקום של Sony ולפנות את הדרך לספיידרמן חדש. אז התאוריה היא שבמהלך משבר העולמות שיתרחש בסוף הסרט, פיטר ימצא את עצמו בעולם מקביל (אולי אפילו היקום המצויר של "ממד העכביש"), יעבור לתפקיד מינורי ב-MCU ויוחלף על ידי גרסת הלייב-אקשן של מיילס מוראלס.

התאוריה הזו ככל הנראה הכי פחות רלוונטית עכשיו, אחרי ההכרזה על החתימה מחדש של טום הולנד לעשות עוד כמה סרטי ספיידרמן ועצם העובדה שקורים כל כך הרבה דברים בסרט שיהיה קשה לדחוס גם את האירוע הזה, לכן זו תאוריה רק בתחילת הרשימה.

5. ונום יתקוף את ספיידי בסצנה אחרי הכתוביות

זו תאוריה די צפויה שונום יופיע מתישהו ב"אין דרך הביתה", בעיקר אחרי סצנת הכתוביות של "ונום 2" שרואה את הסמביוט מתכנן לאכול את פיטר אחרי שהוא ואדי מועברים ליקום שלו. אנחנו יכולים להניח שזה מתרחש מיד אחרי הלחש של סטריינג' ולכן בהתחשב המרחק שונום יצטרך לעבור כדי להגיע לפיטר, המגן הקטלני ככל הנראה יופיע רק בסצנת הכתוביות של "אין דרך הביתה", מה שיכין אותנו לסרט הבא של ספיידרמן בו נקבל סוף סוף ונום נגד ספיידרמן ראוי על המסך הגדול.

4. מאט מורדוק הוא עורך הדין של פיטר

אחת החדשות החמות שצצו ממש בתחילת ההפקה של "ספיידרמן: אין דרך הביתה" זה שצ'ארלי קוקס נראה מאחורי הקלעים. לא צוין שהוא בחליפת הדרדוויל שלו, אז בזמן שתאוריה אחת הגיונית אומרת שהוא יהיה אחד המבקרים מהיקומים המקבילים שייקחו חלק בקליימקס של הסרט, יותר הגיוני שהוא ייצג את פיטר פרקר בבית המשפט אליו אנחנו רואים את פיטר צועד באחד הטריילרים, ככל הנראה כי הוא מואשם ברצח של מיסטיריו.

אינדיקציה חזקה שזה יקרה היא סדרת ה-MCU של Disney+ "הוקאיי" שהראתה את הדוד של אקו בפרק השלישי, שהוא כמובן וילסון פיסק "הקינגפין". לא רואים את הפנים שלו אבל זה נשמע כמו וינסנט ד'אונופריו, אז אפשר להניח שב-Marvel מחליטים להראות אותו רק בפרקים אחרי יציאת "אין דרך הביתה" כדי לא לחשוף שיקום הסדרות של נטפליקס מתקיים (שוב) ב-MCU עד שנראה את האיש חסר הפחד יוצא להגן על פיטר הצעיר.

3. אנדרו גרפילד מציל את MJ 

אחד הרגעים המותחים בטריילר השני של הסרט, זה שאנחנו רואים את אמ. ג'יי. נופלת למותה בדומה למארי ג'יין מ"ספיידרמן" של סם ריימי וגוון סטייסי ב"ספיידרמן המופלא 2", ולמרות שאנחנו רואים את היד של ספיידי מושיטה יד לתפוס אותה, רבים ניתחו את היד וצבעי החליפה והסיקו שמדובר ביד של ספיידרמן של אנדרו גרפילד, אם באמת יופיע בקליימקס של הסרט.

זה סיכוי קלוש לקרות וככל הנראה טום הולנד הוא זה שיציל אותה כדי למחזר את הסצנה שקרתה לשאר הספיידרמנים, אבל רבים מקווים שגרפילד הוא זה שיציל אותה על מנת לתת לספיידרמן שלו רגע מרגש, בו הוא כן מצליח להציל את הנערה מנפילה. 

2. דוק אוק גונב את הננו-טכנולוגיה

כפי שהרבה נחשו מהטריילר, נראה שדוקטור אוקטופוס מאוד קטלני ומסוכן בהתחלה, ולאחר מכן יותר רגוע כשהוא מדבר עם שלושת החברים, נד, פיטר ואמ. ג'יי.

בקרב בין פיטר לדוק אוק על הגשר, באחד הטריילרים, אפשר לראות שבזמן שפיטר מוצמד לקיר, חלק מחליפת הננו שלו (האיירון ספיידר שקיבל ב"מלחמת האינסוף") פורקה ונשברה, וישנם קווי מתכת אדומים ברורים על הזרועות המכניות של אוק, מה שאומר שאנחנו יכולים להניח שהדוקטור גנב חלק מהחליפה של פיטר, ובגלל זה פיטר יקבל חליפה אחרת בהמשך הסרט.

אבל מה זה אומר עבור הזרועות ואיך זה מתקשר לשינוי מצב רוחו של אוק? ובכן, מספר מעריצים ברשת מאמינים שהננו-טכנולוגיה תשפיע על הזרועות המסוכנות של אוק ויגרמו לו להשיג חזרה את השליטה מהאינטליגנציה המלאכותית של הזרועות שאומרות לו מה לעשות. אני מאמין שזו התשובה או שהננו-רובוטים יעזרו לפיטר להשבית את הזרועות ולנצח את הקרב.

1. אנדרו גרפילד וטובי מגוויר מצטרפים לקרב הסופי

כמו שניחשתי שקפטן אמריקה יגיד "Avengers Assemble" ב"סוף המשחק", ישנם דברים שברור שנקבל אותם, אז התאוריה הצפויה ביותר היא ללא ספק זו שנקבל איחוד של ההיסטוריה הקולנועית של איש העכביש.

כבר מאז שנצפו על סט הצילומים בתלבושות שלהם ועד היכולת הנוראית של אנדרו גרפילד לשקר, ידענו שנקבל את הקרוסאובר הגדול הבא של Marvel שמצליח להתעלות על כל אירוע בהיסטוריית הקולנוע, והטריילר שכלל עריכה נוראית שמראה את הלטאה חוטף מכה מכלום, רק מאשר לנו שבקליימקס הסרט, כשפיטר נלחם באלקטרו, איש החול והלטאה, הוא יעשה זאת לצד ספיידרמן של אנדרו גרפילד וספיידרמן של טובי מגוויר.

סיכום

איזו תאוריה אתם גיבשתם או שמעתם לגבי הסרט המצופה? כתבו לנו בתגובות.

שיהיה לנו חווית צפייה מהנה של "אין דרך הביתה" ובבקשה אל תספיילרו לחבריכם.

 

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה