סיקור משחק “פינות” – סוגר ת’פינה

“פינות” הוא משחק קלפים וזריזות מהיר שמאוד ברור מאיפה הוא לקח את ההשראה שלו אבל הוא מספיק שונה כדי להצדיק את קיומו ולהגיע לשולחן שלכם.

משחק הקלפים “פינות” הוא גרסה של המשחק הקלאסי ספיד אבל מותאמת ליותר שחקנים ומבוססת צורות ולא מספרים. מדובר בסגנון של משחקי קלפים שלוקחים משחק שדורש חפיסת קלפים קלאסית ומשנים טיפה כדי שיהיה צורך להדפיס קלפים ייעודיים שיצדיקו את הקנייה של המשחק. וכל משחק מהסוג צריך לענות על השאלה, האם באמת שווה לקנות משחק זה בפני עצמו ולא סתם לשחק באמצעות קלפים רגילים. המשחק המקורי הוא, כאמור, ספיד. אבל בזמן שספיד מתמקד במספרים עוקבים הפעם אנחנו מתמקדים בצבעים וצורות. על כל קלף יש צורה גדולה ומלאה באמצע הקלף בצבע מסויים. בנוסף בארבעת הפינות יש ארבעה צורות חתוכות שאנו רואים רק רבע מהצורה המלאה. אם אחד הקלפים הפתוחים של שחקן מכיל צורה באחת הפינות שתואמת את הצורה העיקרית של הקלף המונח באמצע הוא צריך לשים אותו באמצע השולחן לפני ששחקן אחר יספיק לעשות זאת. מהרגע הזה הצורה העיקרית של הקלף החדש הופכת להיות הצורה שכל השחקנים מחפשים. עוד הבדל בין “פינות” לבין המשחק ספיד, לפחות על פי איך שאני רגיל אליו מהבית’ הוא שערימות הקלפים לא מחולקות מראש אלא כל פעם שיש מקום פנוי, השחקן שולף קלף מהחפיסה היחידה שיש לו.

מהלך המשחק הוא כמובן מהיר והרבה יותר קשה, אבל לא בלתי אפשרי, להכין מראש סדרה של קלפים לשים ברצף מאשר משחק בקלפים קלאסיים. אבל בזמן שעיצוב המשחק עצמו באמת מוצלח, הקלפים עצמם לא באיכות מספיק טובה ובמשחקי זריזות זו בעיה רצינית. את המשחק קיבלתי עם “אבניירו”, משחק נוסף מאותה מפיצה שנראה כאילו הוא מאותה ההפקה, אבל עדיין הקלפים שם יותר טובים. קלפי משחק צריכים להיות קצת קשיחים, כדי לשרוד, אבל דקים וחלקים מספיק כדי שיהיה אפשר לערבב בקלות. קלפי המשחק של Ticket to Ride הם דוגמה לאיך קלפי משחק צריכים להיות. הם דקים ונוחים לערבוב ומרגישים כמו קלפים. כאן לעומת זאת, הקלפים מרגישים כמו קרטון דק וזול ולא נוח לשחק או לערבב אותם.

אז האם יש סיבה לקיומו של “פינות”? לדעתי כן. המעבר בין ספרות לצורות הוא לא רק כלי להבדיל בין המשחק הזה למקור ההשראה שלו. החלק במוח שלנו שמעבד מספרים הוא שונה מהחלק שמעבד צורות. אני אישית הרגשתי הרבה יותר מאמץ מנטלי מאשר למצוא מספרים עוקבים. בנוסף, יש אנשים שיהיו יותר טובים במשחק הזה ופחות במשחקים שמבוססים על מספרים כי זה פשוט סוג אחר של מחשבה (המתרחש בחלק אחר של המוח). בסופו של דבר, כיף לשחק במשחק הזה ובאמת אי אפשר לשחק אותו עם חבילת קלפים סטנדרטית. המשחק עצמו לא לוקח המון זמן והמהירות שלו גורמת לזה להרגיש כאילו עבר עוד פחות, סימן טוב ללא ספק.  עכשיו אם רק אפשר להשקיע יותר בקלפים עצמם זה יהיה נפלא, בכל זאת מדובר ב-100% מהמשחק.

פינות

משחקיות - 9
איכות הפקה - 6.5
ייחודיות - 6.5

7.3

מומלץ

משחק קצר וכיפי

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה