מבוך הקלפים – רשמים ראשונים מ-Card Hog

Card Hog נותן זווית משחק חדשה ומוצלחת לז'אנר משחקים מוכר וותיק

אמנם יש בשוק שלל משחקים גדולים ומפוצצים לשחק בהם אך מידי פעם אני מבצע שיטוט קל בחנות המשחקים של סטים על מנת למצוא יהלומים נסתרים למיניהם שיעבירו לי זמן משחק טוב גם ללא הצורך בתשלום ענק למשחקי דגל גדולים.

באחד מהשיטוטים האחרונים שלי נתקלתי ב-Card Hog, שהוא משחק "זחילת מבוכים" חדש שנמצא כעת בשלבי הגישה המוקדמת שלו, מה שאומר שהוא מקבל עדכונים שוטפים לאורך הזמן עד לרגע יציאתו הרשמית כמשחק מלא, תוך כדי תיקון באגים וקבלת פידבקים שוטפים משחקני המשחק המוקדמים. לאחר התלהבותי מהמשחק פניתי ליוצריו, והם שמחו מאוד לספק לי קוד לטובת סקירה.

אני חייב לציין שלרוב אני לא ממהר לקנות משחקים בגישה מוקדמת, אבל בדומה ל-UnderMine שרכשתי עוד במהלך הגישה המוקדמת שלו וכעת לאחר שיצא באופן מלא אני מעביר עליו לפחות כמה שעות בשבוע ועד ל-Hades, שהצליח ומצליח להפתיע אותי עד היום עם עדכוני תוכן מרשימים שמגיעים אלינו טרם יציאת המשחק באופן רשמי (דבר שאמור גם כן לקרות בקרוב מאוד לצד השקת המשחק המעולה הזה לקונסולת ה-Nintendo Switch), ישנם משחקים בגישה מוקדמת שאני מתעניין בהם מאוד, ו-Card Hog הוא ללא ספק אחד מהם.

כפי שציינתי קודם הביקורת הקצרה שאתן כעת היא ביקורת המתבססת על שלב הפיתוח הנוכחי של המשחק במסגרת הגישה המוקדמת שלו, כך שסביר להניח שמה שאגיד כאן ישתנה לטובה (ובתקווה לא לרעה) במהלך התקופה הבאה עד לסיום פרק הגישה המוקדמת.

אז כאמור Card Hog הוא משחק זחילת מבוכים חדש מבית היוצא של אולפן קטן בשם SnoutUp, שהתבסס עד כה בעיקר על משחקים קטנים לטלפונים ולמחשב האישי. כפי שזה נראה כרגע Card Hog מתוכנן להיות משחק בהיקף פיתוח גדול יותר, כאשר הוא מציג אלמנטי משחק משובחים יותר ומרשימים יותר.

ב-Card Hog אנחנו משחקים חזיר חביב החוקר מבוכים בלתי נגמרים הבנויים בצורת רשת קלפים. בכל תור בו נזיז את החזיר שלנו יזוזו הקלפים השונים בהתאם לתזוזות החזיר, כך שבכל רגע נתון נצטרך לחשוב על הצעד הבא שלנו על מנת להישאר בחיים לאורך המשחק. מטרת המשחק כמובן היא לשרוד כמה שיותר.

לצד החזיר עצמו פזורים במבוך מספר לא קטן של סוגי קלפים, החל מקלפי נשקים שיאפשרו לחזיר שלנו לתקוף אויבים, תיבות אוצר וחפצים נוספים וכמובן שלל אויבים שונים בעלי יכולות תקיפה שונות.

העיצוב של המשחק אמנם נראה חביב וקליל אך לשמחתי הרבה מדובר במשחק די מאתגר, ופעמים רבות מצאתי את עצמי מת לאחר שרשרת פעולות לא צפויה. המשחק ללא ספק יאתגר את החשיבה שלכם, ולדעתי מדובר בצורה משחק איכותית למדי שמאפשרת משחק מאתגר ומשתנה בכל ריצה שלכם.

כמו כן ישנם מספר סוגי חזירים בהם ניתן להשתמש, כאשר כל חזיר מציע סט קלפים ופעולות שונות שיעשירו וישנו את חווית המשחק שלכם, לצד היכולת להגדיל או להקטין את רשת הקלפים של המבוך, דבר שכמובן משנה את רמת הקושי של המשחק בהתאם לגודל המבוך שנבחר.

אפילו שמדובר במשחק בגישה מוקדמת, Card Hog מציג מצבי משחק מגוונים, כגון מצב Versus בו ניתן להתחרות עם שחקנים אחרים לצד מצב משחק שיתופי בו נאחד כוחות עם שחקנים אחרים. כמו כן ניתן לשחק במשחק במצב מרובה משתתפים בפורמט אונליין לצד מצב משחק מרובה משתתפים במצב לוקאלי, שזה פיצ'ר נהדר שלרוב לא ניתן למצוא במשחקים בהיקף פיתוח קטן שכזה.

בסופו של דבר, Card Hog הוא משחק קטן אך שאפתני למדי, ונכון לרגע זה מדובר במשחק טוב מאוד, שאני סבור שישתבח לטובה במהלך תקופת הפיתוח והגישה המוקדמת שלו.

במידה ומה שקראתם כאן שכנע אתכם, אני מאוד ממליץ לכם לרכוש את המשחק דרך Steam, במיוחד כשמחירו עומד על כ-14.5 שקלים בלבד. מדובר בהשקעה קטנה ששווה לחלוטין את הכסף שלכם, שרק תסייע יותר למפתחי המשחק בהליך הפיתוח.

*עותק לסקירה סופק על ידי SnoutUp.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה