Cat Quest

חתול שחור, חתול לבן – סיקור המשחק Cat Quest

האם החתול הקטן יצליח לנצח את כוחות הרשע?

Cat Quest הוא משחק תפקידים עולם פתוח בכיכובו של חתול, החבר מספר 2 של האדם. המשחק מתרחש בארץ בשם Felingard שנכבשה על ידי דרקונים. אתם משחק בתור חתול חסר שם, האחרון מבין האבירים שיכולים לחסל את הדרקונים שהפכו את החיים בפלינגארד לבלתי נסבלים. זו לא הבעיה היחידה בפלינגארד, חתול מרושע בשם דרקות' חטף את אחותכם וכדי להציל אותה ואת הארץ תצטרכו להיפטר גם ממנו.

המשחקיות מורכבת ברובה מהשלמת משימות בעולם הפתוח. בניגוד לחלק גדול ממשחקי התפקידים עולם פתוח בהם המשימות מערבות לרוב חקירה, פתירת חידות וקרבות רוב המשימות במשחק מורכבות מקרבות. בתמורה להשלמת המשימות האלה תקבלו לרוב מידע שישפוך אור על הסיפור הדל של המשחק. המשימות נלקחות מלוח מודעות שמוצב בכל עיר ואז תצאו לכיוון הנקודה המסומנת במפה שם תמצאו מערה או מחנה של אויבים אותם תצטרכו לחסל, תאספו חפץ כלשהו ותמסרו אותו לידי אחד מתושבי העיירה, שבתמורה יתן לכם את פיסת המידע שהייתם צריכים, כסף, שלל ונקודות ניסיון. נקודות הניסיון ישמשו אתכם לצורך שיפור הדמות שלכם. תוכלו לשפר את כמות החיים שלכם, השריון שלכם, כמות הנזק שאתם מסבים לאויבים ועוד. Cat Quest הוא משחק תפקידים גנרי למדי, הוא לא מחדש, אך הוא גם לא הורס את הדברים הבסיסיים שמאפיינים משחק תפקידים.

 Cat Quest

הפסקול והעיצוב במשחק מעבירים בצורה ברורה מאוד את המסר, מדובר במשחק שמיועד לילדים. העיצוב האומנותי של Cat Quest בהחלט נעים לעין. העיירות והמרחבים הפתוחים הם בעלי גרפיקה ילדותית וחביבה שבהחלט תואמת את הנימה של המשחק. עולם המשחק עצמו נראה כמו מפה עם עיירות, מערות ואויבים שקופצים מפעם לפעם ממש כמו בספרי פופ אפ (ספרים המכילים תצוגה תלת-ממדית המורכבת מגזירי נייר או קרטון שבולטים החוצה כאשר הספר נפתח). האנימציה של המשחק היא די סטנדרטית למשחק אינדי דו מימדי, אין בה משהו יוצא דופן. כך גם פסקול המשחק, הוא די צפוי ומשעמם וחבל שהמפתחים לא השקיעו בו קצת יותר.

מערכת הקרב היא ללא צל של ספק החלק המהנה ביותר של Cat Quest. בבסיסה המערכת היא די פשוטה, אתם משתמשים בשלושה כפתורים כדי לבצע שלוש פעולה פשוטות: התקפה פיזית, התחמקות ושימוש בקסמים. למרות שהמערכת ממש פשוטה היא די מהנה ומותאמת לילדים. הבעיה העיקרית עם מערכת קרב כזאת היא שבמוקדם או במאוחר היא מתחילה לחזור על עצמה. Cat Quest יש מגוון רחב מאוד של מפלצות מסוגים וגדלים שונים. גם המתקפות שבהן משתמשות אותן המפלצות ממש מגוונות, חלק מהן יתקפו אתכם מכיוונים מסוימים וחלק מהן יתקפו את אזור גדול מאוד מהמפה. גם הקסמים במשחק מגוונים באותו המידה, שימוש בקסם אש על דרקון קרח יסב לו נזק גדול מאוד ואילו שימוש בקסם קרח יסב לו נזק קטן מאוד, כך שתצטרכו לדעת מתי להשתמש בסוג מסוים של קסם.

הבעיה העיקרית שלי עם Cat Quest היא המגוון הדל של המשימות הקיימות בו. כפי שכבר ציינתי רוב המשימות נסובות סביב הרג של כמה מפלצות וחזרה לעיירה כדי לקבל את הפרס שלכם. גם מערכת הקרב נהיית יותר ויותר משעממת ככל שהמשחק מתקדם, למרות שאתם משיגים נשקים וציוד חדש לכל אורך המשחק.

 Cat Quest

Cat Quest הוא בהחלט משחק סביר. אם יש לכם ילדים קטנים ואתם רוצה לחשוף אותם לז'אנר משחקי התפקידים מבלי להעיק עליהם (וללא הצורך לחשוף אותם לפוקימון תוך השקעה של הרבה כסף), המשחק הזה הוא בדיוק בשבילכם. גם אם אתם חובבי חתולים המשחק הזה הוא בדיוק בשבילכם.

Cat Quest

גרפיקה ואנימציה - 7.5
פסקול - 6.5
משחקיות - 7
סיפור - 5

6.5

סביר

Cat Quest הוא משחק תפקידים סביר בהחלט שמיועד בעיקר לילדים ולחובבי החתולים שבינינו

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה