“דברי ימי נרניה”: סדרה וסרטים חדשים בפיתוח ב-Netflix

“דברי ימי נרניה”, סדרת הספרים האגדית של ק.ס. לואיס מסופרת מחדש ב-Netflix עם דיווחים חדשים על סרטים וסדרת טלוויזיה חדשה.

Disney הייתה הראשונה שניסתה להביא את “דברי ימי נרניה” למסכים עוד לפני 10 שנים, כשהיא יצרה את שני סרטי ההרפתקאות במסך הגדול: “האריה, המכשפה וארון הבגדים” ו”הנסיך כספיאן”. הסרט הראשון היה להיט גדול עם רווח בקופות של כמעט 750 מיליון דולר, אבל סרט ההמשך ירד לרווח של 419 מיליון. FOX אחרי זה, קנתה את הזכויות לסרט השלישי, “המסע בדורך השחר”, שעשה רק 415 מיליון דולר בעולם. מאז, FOX התחילה לפתח את ההמשך, עם הבמאי ג’ו ג’ונסטון ב-“כס הכסף“.

הסרט לא קיבל התרגשות גדולה במיוחד, אבל ג’ונסטון היה כל כך מחויב שהוא הודיע שסרט זה יהיה הסרט האחרון אותו יביים. היו אפילו שמועות שמילי בובי בראון תשחק את הדמות הראשית, למרות שעכשיו כש-Netflix רכשה את הזכויות אפשר למחוק את תכניות אלו.

Netflix היום הודיעה שרשת השידור תתחיל לעבוד על סדרת טלוויזיה ועל סרטים המבוססים על “דברי ימי נרניה” של לואיס. זאת הפעם הראשונה שחברה אחת החזיקה את הזכויות לכל 7 הרומנים של לואיס, אז אין גבול למה ש-Netflix יכולה לעשות עם הרכוש שלה. לא נאמרה מילה עדיין למתי הפרויקטים החדשים יתחילו בעבודתם, וכמובן על הופעת הבכורה ברשת השידור.

סדרת “נרניה” אהובה על ידי רבים שעדיין מחכים לסיפורה המלא על המסכים. עם שבעה ספרים של לואיס, יש עוד הרבה סיפורים ישנים לספר בפעם הראשונה על המסך. כל סיפור יצטרך כמובן תקציב משמעותי מצידה של Netflix בשביל הבאת נופים ויצורים מרהיבים לחיים, ובמיוחד אסלן. בגלל שאין עדיין שום מידע בנוגע לאיך רשת השידור תתמודד עם כל הרכוש שלה, או על ההחלטה בנוגע להפיכת הספרים לסדרות או סרטים, יהיה מעניין לראות את ההתפתחות.

גם אם הם יחליטו או לא, יהיו השוואות בלתי נמנעות לשלושת הסרטים הקודמים, במיוחד אם העיבוד יהיה מבוסס בצורה הגונה על הספרים. מה שכן הם יכולים לעשות בינתיים הוא להתמקד ברומנים המאוחרים יותר של לואיס שעדיין לא עובדו. “אחיינו של הקוסם”, לדוגמה, הוא ספר בסדרה שמתמקד במקורות של נרניה עצמה. זאת יכולה להיות החלטה חכמה של Netflix שתבטיח לה לפחות להיות שונה מכל גרסאות העבר. ואז, אחרי שקבעו כבר את הדרך, כל המעריצים הקטנים והגדולים ירוצו חזרה לארץ הקסומה. נצטרך עוד לחכות בשביל לראות מה Netflix תעשה, אבל נקווה שלא יקח הרבה זמן עד ש- “דברי ימי נרניה” יגיע אלינו למסכים.

אודות גל סביטלמן

קוראים לי גל סביטלמן, בן 17, פריק של קולנוע ושל אמנות (בעיקר סוריאליזם). בשעות הפנאי משחק בפלייסטיישן, עובד בחדר בריחה, וכותב, מלחין ומנגן על הגיטרה.

השאר\י תגובה