סיקור השבוע בקומיקס | 12.02.17 – 19.02.17

אז מה היה לנו השבוע בקומיקס? קומיקס חדש של דמות אהובה, איירון-מן החדשה צריכה עזרה, Venom נלחם בפונדקאי, קפטן אמריקה בחיבוק מזעזע עם נבל, האיחוד של הפאוור ריינג'רס וליגת הצדק מוליד שיתוף פעולה הזוי ומיס מארוול ממשיכה להיות הדבר הכי יצירתי ומטורף בקומיקס.

הגרין לנטרן מוותר על אקדחו

בשבוע שעבר בקומיקס דיברנו על דו השיח הקרינג'י בין באטמן וגרין לנטרן על האם צריך להחזיק אקדח, "החץ" גם החליטו לשלב את הנושא הפוליטי החשוב הזה בעלילה שלהם בצורה מאוד משעממת ובגיליון מספר 17 של גרין לנטרן הם סוף סוף שמים קץ למיני עלילה הזאת.

בזמן קרב שעורר את הפחדים של שומר החוק הבין-גלקטי עם המזג החם, סימון רצה להשתמש באקדח שלו אבל אחרי שנזכר בדבריו של באטמן מהגיליון הקודם, הוא מחליט ללכת בדרך הגרין לנטרן ולתת את מלוא האמון והאומץ שלו לטבעת הירוקה.

מיס מארוול נגד טרול באינטרנט

בכל גיליון נוסף שאנחנו קוראים של מיס מארוול, אנחנו מוצאים את עצמינו מתאהבים עוד ועוד בקאמלה קאן. הכותב ג. וילו וילסון עשה עבודה מצוינת עם האמן טקשי מיאזווה בלהביא לנו דמות מגניבה ואמיתית לדפי הקומיקס של Marvel.

בעקבות הגילוי הנהדר שמיס מארוול היא גיימרית כמו רבים מאיתנו, היא נתקלת בטרול במשחק אונליין שחושף את זהותה ואת מקום מגוריה. הטרול הוא בעצם וירוס אינטיליגנטי שמכריח את הגיבורה שלנו לצאת למרדף בעקבות המקור שמוביל אותה למאבק קצר מול בחורה עם כוח על שנשלטת על ידי הוירוס.

הסיפור בהחלט יצירתי ומאוד רלוונטי למה שקורה היום, עם כל כך הרבה תקיפות מילוליות ב-Facebook, ב-Twitter ובמשחקי אונליין, זה נחמד לראות את הנושא מדובר בצורה כל כך מותחת ומעניינת בקומיקס. הנושא מוסיף גם טוויסט שלא ראינו עד כה בקשר לבטחון של זהותיהם של גיבורי העל, אני מצפה בקוצר רוח לגיליון הבא.

ליגת הצדק וה-Power Rangers נגד צמד בין גלקטי מסוכן

הקרוסאובר האגדי בין ליגת הצדק וה-Power Rangers התחיל ברגל ימין, אחרי שזאק (הריינג'ר השחור) נזרק יחד עם זד לתוך יקום הגיבורים של DC אחרי מתקפה של הנבל האדום על בסיס האם של זורד.

כבר בגיליון השני של סדרת הקומיקס החדשה אנחנו מקבלים אינטרקציות משעשעות בין חברי צוות הכוח הקלאסי וחברי ליגת הצדק. כעת עליהם לעבוד יחד (אחרי אי הבנה קצר בין שתי הקבוצות) על מנת לעצור שותפות מפחידה בין שני נבלים שרצו לכבוש את כדור הארץ כבר שנים, זד וברייניאק.

אני אוהב כמה מגוחך זד נשמע לצד ברייניאק וזה יהיה מאוד מבדר לראות את האינטרקציה ביניהם בהמשך הסדרה, פלוס את שני הצוותים נלחמים נגד צבאות שלמים של רובוטים ומפלצות ענק.

Ironheart צריכה עזרה מהגיבורים של המחזור הקודם

בסוף של גיליון 3 ראינו את רירי ופפר פוטס ללא שריון ומוקפות נינג'ות רובוטיות ופנים מול פני מתכת עם Tomoe, נבלית Inhuman עם הכוח להשתלט על טכנולוגיה של אחרים שנקראת Techno Golem (למרות רוחה). פפר מציגה את היכולות הספורטיביות שלה וידע שלה באומניות לחימה בקרב מול הנינג'ות, בזמן שרירי מנסה לעצור את הנבלית מלפוצץ אותם לעזאזל בעזרת אינטליגנציה מלאכותית של טוני.

במהלך ערמומי איירון מן של העבר ושל ההווה, הם שולחים חליפת שיריון נוספת טעונה בוירוס לעצור את ה-Inhuman המטורפת, ואנחנו נשארים ברגע מותח בו Tomoe טוענת תותח על ראשה של פפר ולא בטוחה האם ללחוץ Enter אחרי שספגה את החליפה שנשלחה, מה שיחשוף אותה לוירוס של טוני.

למרות שמעריצים מושבעים של איירון-מן ישמחו לראות את הגאון חוזר לאקשן בדרך זו או אחרת, ההיטלות של רירי בעזרתם של טוני ופפר פוגעת בבסיס של הדמות כהכוכבת המרכזית של הסדרה. בואו נקווה שיהיו הזדמנויות נוספות עבור Ironheart להציל את היום.

Marvel מכריזים על סדרת קומיקס של Baby Groot

אחד הדמויות הכי אהובות בעולם הסינמטי של Marvel וככל הנראה בסרט ההמשך לשומרי הגלקסיה הוא Baby Groot, שראינו לא מעט כמה הוא חמוד ומצחיק בטריילר שיצא עבור הסרט הכי חם של הקיץ. כעת Marvel מודיעים שהם מחליטים לנצל את הפופולריות של ילד העץ ולהוציא סדרת קומיקס קצרה בכיכובו.

ההכרזה הגיעה מכנס ComicsPRO, דרך הכותב כריסטופר הסטינגס שיעבוד על סדרת הקומיקס המשונה.

אני מתרגש לקחת את גרוט המאוד קטן ומאוד חמוד ולהוציא אותו לגמרי מהמקום שלו ב"שומרי הגלקסיה". הוא תקוע בארץ מאוד מוזרה וחייב למצוא את דרכו חזרה הביתה, בזמן שאף אחד לא מסוגל להבין אותו.

האומן פלאביאנו שיעבוד על הציורים בסדרה חשף את הקאוור הראשון שצייר מארקו ד'אלפנסו וקיבלו תקציר קל על גיליון מספר 1:

כאשר שומרי הגלקסיה נתקלים בחור תולעת, גרוט קטן מהרגיל מופרד במליארד שנות אור מהצוות. אחרי שהוא נופל אל תוך כוכב, גרוט מגלה שהוא נמצא בעולם לא מוכר מלא ביצורים וסיביליזציות מוזרות ולא מפותחות, בהן אף אחד לא יכול להבין אותו. גרוט צריך לעשות את המסע למרכז הכוכב ולמצוא את דרכו הביתה למשפחתו.

קומיקס על מנת ליצור הייפ סביב דמות מסוימת לפני יציאת סרט זה לא דבר חדש, אבל בייבי גרוט כל כך חמוד ובעל אוצר מילים כל כך מוגבל, שבואו ונקווה שקוראי הקומיקס שביננו לא יסבלו מיותר מדי חשיפה לדמות העץ החמודה, עד כדי כך שנרצה לברוח מהסרט כדי לא לשמוע אותו שוב.

 קפטן אמריקה מגייס אויב מושבע להקמת האימפריה של הידרה

בסיקור שלנו מלפני שבועיים, דיברנו על קפטן אמריקה והתוכנית שלו לתת להידרה שליטה מלאה על ארצות הברית שנחשפת במונולוג (כביכול) בחדר האישפוז של טוני סטארק. כעת נראה שהמונולוג היה דיאלוג לאויב מושבע מעברו של סטיב, הברון הלמוט זימו.

ככל הנראה, כשקוביק (הילדה הקטנה שאת דמותה לובשת הקוביה הקוסמית) שינתה את ההיסטוריה של קפטן אמריקה, היא שינתה את זימו לאחד מחבריו לכיתה של סטיב במחנה האימונים של הידרה, שבמהרה נהפך לבן הברית וחברו הטוב ביותר. במילים אחרות, זימו הוא גרסה נוספת של באקי בארנס, החבר הטוב שמוכן לטפל בעניינים עבור חברו, לא משנה כמה ידיו יתלכלכו בתהליך.

Marvel ממשיכים לזעזע אותנו מאז חשיפתו של קפטן אמריקה בתור סוכן הידרה ואני חייב להגיד שלראות את קפטן אמריקה וזימו מתחבקים, חייב להיות מספר די גבוה בסולם ה-WTF של הקומיקס.

Venom נלחם באחד מהפונדקאים שלו

הסימביוט Venom עוד לא ממש נקשר (פיזית ורגשית) לפונדקאי החדש שלו, לי פרייס. אחרי הכל, הסייר הצבאי לשעבר מכניס את הסימביוט לכל מיני מצבים מסוכנים שיגרמו ליצור להרוג אנשים, שהוא לא רוצה לעשות.

אחרי שפרייס נחקר על ידי סוכן FBI שרוצה להשתמש בזכרונות השמורים ביצור, כמו הזהות של ספיידרמן, היצור רצה לעזוב ולחפש פונדקאי חדש אך חזר בו אחרי שראה שלא יצטרך להרוג אף אחד, אפילו במשימות שפרייס עושה עבור הארגון של Black Cat. אבל אחת המשימות שמה אותו מול פונדקאי ישן של Venom, מאק גרגן, העקרב.

גרגן ופרייס נשלחו להפחיד עיתונאי שמאיים על הארגון ועימות בין השניים מתחיל כאשר גרגן מכה עיתונאי עד סף המוות. לאחר קרב בו הרבה מהבניין נהרס וגרגן מוכיח עצמו כיריב מכובד של Venom (הוא מצויד בתותחי על קולי אחרי הכל), Venom נחשף לעולם דרך צילום של טלפון נייד שעולה לרשת ובגיליון הבא נראה שספיידרמן בעצמו יגלה שהסימביוט בניו יורק.

השבוע בקומיקס היה מפוצץ בחדשות מ-DC ו-Marvel, שתי החברות ממשיכות להראות למה הם עומדים בראש עולם הקומיקס עם סיפורים מלאים באקשן ומתח, דמויות אהובות ונבלים בלתי נסבלים. קריאה מהנה ואל תשכחו, עם כוח רב מגיעה אחריות גדולה.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה