Corsair VOID PRO 7.1 – בשורה של הגדולים – סיקור אוזניות

אחרי שימוש ארוך באוזניות ה-VOID PRO של Corsair, הגיע הזמן לציין מה היה מדהים, ומה פחות…
בואו נתחיל מהת’כלס, Corsair שחררה מוצר לא יקר, אך נותן תחרות רצינית גם לאזניות יקרות ממנו.
ה-VOID PRO, אוזניות ה-Entry level של Corsair. מה מיוחד בהן? ומה הן הנקודות היותר חלשות של האוזניות? לפניכם.

ה-VOID PRO קודם כל נראות טוב, אפשר לראות זאת כבר ממבט ראשון כשמסתכלים על הקוים החדים והצורה היחודית של Corsair.
על הלוגו של החברה מצופה פלסטיק חלק ומבריק שמעניק ברק יפה ואפילו מעט אפקט מראה.
הקשת שמעל הראש מספיק רחבה בשביל להחזיק את האוזניות באופן יציב על הראש. כריות האוזניים בעלות היקף מספיק גדול בשביל לעטוף לחלוטין אפילו את האוזן שלי.
המרחק בין שני הדרייברים גדול מדי לראש כמו שלי, אך כששאלתי אנשים עם ראש גדול משלי אם הם חשים באי נוחות לא שמעתי תלונה…

Corsair בחרה למקם את גלגלת השליטה בעוצמת השמע דווקא מאחורי החוט (בדומה ל-Kraken X של RAZER), זו דווקא בחירה חכמה משום שמאוד נוח לשלוט משם על עוצמת השמע.
בלחיצה על הגלגלת פנימה האוזניות יעברו מצבי שמע שהוגדרו מראש בתוכנת ה-ICUE (באופן אוטומטי או ידני למשתמשים מתקדמים) בלחיצה ארוכה על הגלגלת האוזניות יפעילו באופן אוטומטי את מצב ה-Surround 7.1.
אני אוהב את השיטה הזאת מאוד, לדעתי היא שימושית ויעילה במיוחד.

מימין ללוגו החברה באוזניה הימנית נמצא כפתור ה-MUTE (ובגרסה האל-חוטית מעליו נמצא כפתור הכיבוי) שבלחיצה עליו המיקרופון יושתק, מיקומו של כפתור ההשתק נוח, אבל לא יותר מכך משום שאינו במרכז האוזניה ולפעמים צריך להעביר את האצבע על הפלסטיק החלק בשביל למצוא אותו. את כל הפעולות שאפשר לבצע דרך כפתורים על האוזניות אפשר לבצע דרך התוכנה.

לגבי הבניה של האוזניות עצמן אני משוכנע שגם אם אנסה לזרוק אותן על הרצפה (אפילו שלא ניסיתי עוד בעצמי), אני מאמין שהן לא ישברו בקלות יתר.
מנגנון ההרחבה וההקטנה של היקף הראש עובד מצוין, אפילו שמדי פעם נוטה להיות קל מדי והמידה משתנה גם בניגוד לרצוני.
בגרסה החוטית, הקישורית למחשב היא על ידי כבל USB מסוג A סטנדרתי שדווקא די חזק אפילו אחרי שהתעללתי בו לא מעט.

חשבתם שאסיים עם העיצוב בלי להזכיר RGB? טעיתם! ל-VOID PRO יש שתי נורות לד בצבעים משתנים בצורת הלוגו של החברה בצדדי האוזניות, ה-RGB נתמך באופן מלא בתוכנה לשליטת התאורה של Corsair
ה-ICUE. מה שהופך את תחושת השימוש לפרימיום במיוחד.


מה שווה נוחות כשאין איכות? אז דווקא כאן יש איכות, אבל גם בעיה. במשחק, איכות השמע מצויינת (לא מדהימה, “רק” מצויינת) באמת שאפשר לשמוע צעדים או כל קול בחלל בצורה מעולה ביותר באופן מדוייק מאוד, ותודות למערך ה-Surround 7.1 אפשר לשמוע ממש את הקול מסתובב סביבך בחלל, והתחושה, מדהימה. מערך ה-7.1 הוא מהטובים שיצא לי לבדוק.

אבל, ותמיד יש אבל, כשמגיעים למוזיקה הדברים טיפה משתנים, אפילו כשמגדירים את התוכנת ה-ICUE למצב של Bass Boost, עדיין היה חסר לי עוד טיפה עוצמת שמע כשמגיעים לתדרים נמוכים במיוחד. אני הייתי מוחל ל-Corsair משום שאוזניות האלו אינן אוזניות לשמיעת מוזיקה בין כה וכה.

גם האוזניות היפות והאכותיות ביותר לא ישבו על הראש יותר משעתיים שלוש…
אז עד כמה הן נוחות? האמת היא שבקטגוריה הזאת מגיע ל-Crosair ריספקט גדול , הכריות נוחות ורכות מאוד, האוזניות עצמן הן מהנוחות שיצא לי לבדוק, והנוחות הכללית בשימוש (גם לארוך טווח) באוזניות, יוצאת מן הכלל. אפשר להשאר איתן על הראש למשך שעות או ימים (למטורפים שבנינו) שלמים ללא שום בעיה, ואפילו היו כמה פעמים ששכחתי שהן על הראש (וכמעט הפכתי את המחשב).

מה לא נוח לי אתם שואלים? באמת שלהגיד דברים רעים על הנוחות של ה-VOID PRO זו משימה לא קלה תמיד יש מקום לשיפור, אז ראשית, בגרסה החוטית, החוט! חוט פשוט נוראי, כל פעם מסתרבל ונוגע ברגלים (מרוב האורך) פשוט מזעזע. אני באמת לא מבין איפה היה המעצב של Corsair כשחשבו על החוט הזה. עוד משהו שהייתי מוותר עליו הוא גמישות היתר של המיקרופון, שנוטה להתעקם מעט. מה שמביא אותנו הישר לפסקה שהאוזניות מצטיינות בו במיוחד.

לכל שחקן שמכבד את עצמו (ובעיקר שחקני Online) מיקרופון איכותי הוא מוצר חובה.
ואכן המיקרופון של ה-VOID PRO הוא מיקרופון מצויין ביותר ושומעים בו ברור גם כשיש רעש טרור בבית, חברי הסקוואד שלכם ישמעו אתכם בברור, מילה שלי.
המיקרופון איכותי אין ספק, אך אינו מתקפל או נשלף בדרך כל שהיא אלא רק עולה למעלה ולמטה כשיש לו אפשרות לגמישות מסויימת (שלא ממש אהבתי כאמור).
כשהמיקרופון על מצב MUTE קצהו של המיקרופון מהבהב באור אדום חלבי, זה דווקא גימיק די טוב שמנע ממני פעמים רבות מלדבר לעצמי.

לסיכום:
ה-VOID PRO של Corsair הן אוזניות מצויינות, מי צריך אותן אתם שואלים? גיימרים! זה מי שצריך אותן, לאו דווקא גיימרים מתחילים שהרי אלו אוזניות על רמה. כמובן שגיימרים שרוצים רק את הכי טוב יבחרו ב-High End, ומי שמחפש אוזניות למוזיקה בעיקר ומעט למשחקים, שיחפש אוזניות אחרות…

האוזניות מוצעות למכירה במחיר של 395 שקלים ברשתות מקומיות.

Corsair VOID PRO 7.1

עיצוב - 9
איכות שמע - 8.5
נוחות - 9.5
איכות חומר / בניה - 9
מיקרופון - 10

9.2

מעולה!

ה-VOID PRO אכן אוזניות טובות, ועושות את עבודתן נאמנה. rep+

User Rating: Be the first one !

אודות בן רפאלי

יליד תחילת שנות ה-2000 וכבר מגיל 0 חולה טכנולוגיה מהארץ עד לשמיים... אוהב לחקור, לסקור וגם בשר טוב!! חובב מושבע של id Software דמיינו אותי Blazkowicz בחליפת דום סלייר. מזמין אתכם לכתוב לי, להגיב ולשתף :)

השאר\י תגובה