תוספת דיגיטלית – סיקור למשחק Digimon Story: Cyber Sleuth – Hacker's Memory

עוד משחק דיג'ימון הגיע לקונסולת ה-PlayStation 4 והפעם זה משחק ההמשך (או הפריקוול יותר נכון להגיד) של Digimon Story: Cyber Sleuth

האם Digimon Story: Cyber Sleuth – Hacker’s Memory של חברת Bendai הוא משחק המשך ראוי למשחק התפקידים של כותר "דיג'ימון" או שהוא פשוט משחק שממחזר את כל מה שכבר ראינו? המשיכו לקרוא וגלו.

סיפור מהעבר

אתם מגלמים את קייסוקה באירועים לפני המשחק הקודם. כל העולם שלכם מתהפך כשמישהו פרץ לחשבון שלכם בעולם הוירטואלי Eden וגנב לכם את המשתמש שלכם.

אתם מצטרפים לקבוצת האקרים בשם Hoodie כדי שיעזרו לכם לאתר את החשבון שלכם ועל הדרך אתם משלימים מגוון רחב של משימות בהם אתם עוזרים לדמויות אחרות בעולם הצבעוני הזה. המשימות עם טון די חיובי ואתם תפגשו מספר דמויות מגניבות, רק חבל שרוב הדמויות לא כל כך מגוונות ודי מרגישות לנו גנריות כמו בהרבה משחקי תפקידים יפנים. זה נכון גם לגבי הגיבור.

מה שכן, הסיפור רואה לא מעט דרמה ותהפוכות לאורך הדרך ויש דיאלוג די מבדר ברוב חלקי המשחק ומשימות הצד. הסיפור הוא לא ממש מהפכני אבל הוא גם לא משעמם.

המשחק הוא סיפור פריקוול, לכן הוא נגיש גם לשחקנים חדשים. אבל מה שלדעתי הופך אותו למשחק יותר טוב עבור שחקנים מתחילים מאשר המשחק הקודם, זה המשחקיות, שאולי נשארה אותו הדבר אבל לפחות הוסיפה קצת מעל.

אותה משחקיות עוד דיג'ימונים

המשחקיות של Hacker’s Memory לא ממש השתנתה מהמשחק האחרון- אתם מסתובבים בשלבים בעולם הדיגיטלי בדומה לסדרת משחקי פוקימון עד שאתם נתקלים באויב מסוים, אתם נלחמים בו באמצעות הדיג'ימונים שלכם ואחרי שנלחמתם ביצור דיגיטלי מסוים מספיק פעמים, אתם יכולים לגדל אותו במרכז הדיגיטלי שלכם בעולם האמיתי.

הקרבות מתנהלים בצורה דומה למשחק הראשון- כמו בפוקימון, אתם שולטים בכמה דיג'ימונים ותוקפים בתורות. גם בדומה לפוקימון, ישנם סוגים שונים של דיג'ימונים וכל סוג עם יתרון על סוג אחר, אותו הדבר כמו Digimon Story: Cyber Sleuth. אפילו הקושי של המשחק, שהיה די קל במשחק הראשון, די זהה במשחק זה עם הרבה קרבות שאפשר לנצח במצב אוטומטי.

אנימציות הקרב עדיין מאוד מגניבות וציבעוניות ולמרות רקע די משעמם, התפריט והדיג'ימונים מצליחים להפוך את הקרבות למושכים לעין.

אלמנט חדש בקרבות של Hacker’s Memory הוא ה-Domination Battle System, קרבות על רשת משבצות בהם אתם מנסים להשתלט על כמה שיותר שטח ולהאבק עם האויב על שליטה על ריבועים מסוימים. כמה שאני אוהב את הצירוף של סוג קרב זה בגלל שהוא נועד להוסיף קצת גיוון למשחקיות, אני מרגיש שהוא קצת בסיסי מדי ורק מעט מצליח לשבור את החזרתיות של הקרבות.

ישנם יותר דיג'ימונים הפעם, 300 די'גימונים ש-90 מהם לא היו במשחק הקודם, שזה נהדר, בעיקר בגלל שיטת הגידול של המשחק, שזהה למשחק הקודם ועדיין מבדרת ואינטרקטיבית כמו שהייתה.

העולם הדיגיטלי

העולם עצמו לא ממש השתנה לצערי הרב- שייבויה ו-Eden נראים פחות או יותר אותו הדבר כמו המשחק הקודם עם סביבה זהה ואוכלוסיה גנרית שממלאת אותם. מה שכן, ישנן משימות צד שמאפשרות לכם לבדוק את יכולתכם כהאקרים, הרבה תחפושות שונות למצוא וחלק מהאיזורים כוללים מלכודות שלא נראו במשחק הקודם.

העולם הדיגיטלי עדיין יפיפה לעין ומאוד מעוצב, אבל שחקנים שקיוו למצוא קצת גיוון מהמשחק הקודם מאוד יתאכזבו. העולם הדיגיטלי והאמיתי של המשחק משעממים כמו מקודם.

צבעוני ומוכר

הגרפיקה של משחק ההמשך לא ממש השתנתה מאז המשחק הקודם- כל הסביבה, הדיג'ימונים והדמויות מעוצבים באותו המנוע הגרפי ועדיין נראים נהדר לעין. הגרפיקה לא ממש עוצרת נשימה, בעיקר בגלל שהמשחק גם יצא ל-PlayStation Vita, אבל היא עדיין מאוד טובה וצבעונית.

מה שכן, אני אוהב את העיצוב של הדמויות במשחק זה הרבה יותר מהעיצובים של הדמויות ב-Digimon Story: Cyber Sleuth, הדמויות מרגישות עם הרבה יותר אישיות וסגנון לדעתי, רק בגלל המראה שלהן.

הלהיטים הנבחרים

המוזיקה די ממוחזרת מהמשחק הקודם, עם אותן המנגינות רק הפעם בעיבוד קצת שונה. אני יכול להבין את ההחלטה לבסס מנגינות קבועות בכותר, בדומה לסדרת Final Fantasy. אבל המוזיקה של סדרת Digimon Story: Cyber Sleuth היא די שכיחה, ככה שבמקרה זה המוזיקה יותר נתפסת כעצלנית מאשר המשך של אותו הלחן. אבל אולי זה רק אני והשחקנים שביניכם שאהבו את המוזיקה של המשחק הראשון ישמחו לשמוע אותה פעם נוספת.

הדיבוב של המשחק, בדומה לקודם, הוא מינימלי. זה לא שהדיבוב עצמו רע אבל פשוט אין מספיק ממנו לדעתי ויש הרבה מאוד קריאת טקסט.

סיכום

Digimon Story: Cyber Sleuth Hacker’s Memory הוא משחק דיג'ימון מצוין, האם הוא משחק המשך מצוין? לא ממש, Hacker’s Memory לא מחדש משהו ב-Cyber Sleuth המקורי. הוא בעיקר משתמש בנכסים דומים, מכניקות דומות ומוסיף להם קלות. הוא עדיין משחק מצוין לכל חובבי כותר "דיג'ימון", אבל שחקנים חוזרים שמצפים למשהו חדש מאוד יתאכזבו.

Digimon Story: Cyber Sleuth - Hacker's Memory

עלילה - 7.5
משחקיות - 8.5
העולם - 6
גרפיקה ועיצוב - 8
סאונד ומוזיקה - 6

7.2

טוב

Hacker's Memory הוא משחק תפקידים מצוין של כותר דיג'ימון ולמרות שהוא די מאכזב עבור כל מי שרצה קצת יותר ממשחק ההמשך, הוא משחק נהדר עבור כל מעריץ של הכותר.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה