התמלאו בבוץ וכנסו לעולם המירוצי שטח – סיקור המשחק Dirt Rally 2.0

Dirt Rally 2.0 הוא חלק מסדרת משחקי המירוצים של המפתחת – חברת CodeMasters הבריטית. הסדרה היא בעצם סדרת משחקי מירוצי שטח המאופיינת במשחקיות קשה וגרפיקה מעולה. המשחק הראשון בה יצא בשנת 1998. אלא שהוא אפילו לא נשא את השם Dirt וקראו לו בכלל Colin McRae Rally, על שם, קולין מקריי, אלוף העולם במירוצי ראלי דאז.

משחקיות

המשחק Dirt Rally 2.0 יושב על נישה מאוד צדדית של מירוצי שטח בלבד בעולם המרוצים, מה שיכול להעיד על הפופולריות הלא ממש גבוהה של הסדרה בקרב חובבי הז'אנר. הסיבה העיקרית לכך היא כמובן המשחקיות הנוקשה והמציאותית היחסית אל מול משחקי מירוצים אחרים. בזמן משחק ב-Dirt Rally 2.0, תצטרכו להיות ישובים ומרוכזים אל מול הטלוויזיה, תצטרכו לשים לב לשינויים במשטח הדרך – אבנים, חצץ חול או אפילו כביש רגיל. לא תראו מפה במסך המשחק, מה שמקשה יותר, מצד שני יש משהו אחר אשר תצטרכו לסמוך עליו, לאורך המסלול יהיה אתכם נווט אשר ייתן לכם מידע על המשך הדרך, מתי לקחת פניה ועל כמה מומלץ לנסוע בפניה הזו, איזה פניה מצפה לכם (1 לחדה עד 6 לקלה), ישורות, קפיצות וכל דבר אחר.

במקרה של חוסר ריכוז, במקרה הטוב תרדו לשול הכביש ובמקרה הרע תבלמו בעץ או בגדר שבצדי המסלול. לא כמו בכל משחקי מירוצים, מצב ה-REWIND לא נמצא במשחק כמו בכותר הקודם בסדרה, ותצטרכו לסמוך על היכולת שלכם ושוב, פשוט להיות מרוכזים במשחק. בכל מסלול יש כמה מקטעים והרכב מקבל השפעה מכל מקטע ומקטע – צמיגים, דלק, ופגיעות – דבר שתוכלו לטפל באמצעות ה- FIX שלהם. כמו במרבית משחקי המרוצים בשוק, גם ב-DIRT Rally 2.0 תוכלו להיעזר בקורסים והדרכות נהיגה (DiRT Academy). השלמת קורסים הכרחית הן על מנת שתצליחו לנהוג והן על מנת לקבל רכבים ואפשרות להגיע לתחרויות מתקדמות יותר. תוכן המשחק אולי נראה מוגבל למדי בהפעלה הראשונית שלו, אבל ברגע שתתחילו להסתכל עליו קצת יותר תבינו שיש כל כך הרבה עומק במשחק. החל מבחירת צוות מרוץ – צוות מהנדסים וחברי צוות מקצועיים אשר המטרה שלהם היא לעזור לך בתחרויות וכמובן לשפר את הרכב שלך ואף לטפל בו במהירות מרבית בזמן מרוץ.

Dirt Rally 2.0 ACADEMY
Dirt Rally 2.0 ACADEMY  – אחד הדברים החשובים לביצוע כשחקן RALLY במשחק.

במשחק תוכלו לבחור בין כמה מצבים, אליפות עם מכוניות "היסטוריות" אל מול אליפות רשמית של FIA RALLYCROSS. יש אתגרים מתמשכים ויש אתגרים יומיים, שבועיים וחודשיים הכוללים אליפויות – כל זה על מנת לשמור אתכם במשחק. רכישת המכוניות קצת קשה ועד שלא תתחילו לנצח בתחרויות יוקרה לא תוכלו להרשות לעצמכם לקנות מכוניות משדורגת מהמכונית ההתחלתית. לאחר כמה מסלולים בפתיחת המשחק לראשונה תצטרכו לבחור בן רמת Gamer או Simulation אשר תוכלו להגדיר איתם את איכות המשחק שלכם – מצב Gamer תהפוך את המשחק לקל יותר ומצב ה- Simulation  יהיה קשה מאוד. במידה ומצב מרוצי RALLY יהיה לכם קשה, תוכלו לנסות את מצבי ה-Land Rush או Rallycross ששמים דגש על מרוצים נינוחים וקלים יותר.

גרפיקה

המשחק מלווה במסלולים מרהיבים, הבעיה היא בכמות המסלולים הנמוכה יחסית, שיגרום לכם להכיר את המסלולים לאחר כמה ימים של משחק. בנוסף לכך שבמשחק הקודם בסדרה יכולתם ליצור מסלולים באמצעות מערכת מובנה, מה שלא קיים במשחק Rally 2, הכמות הנמוכה בהחלט מורגשת. מבחינה גרפית המשחק נראה מעולה, התאורה מושלמת ותוכלו להבחין בהשתקפות של הרכב על המסלול, הדרך – הכבישים, החצץ והעפר המלווה את המסלול נראים מעולה ומציאותיים מאוד, מה גם שתראו את הבוץ על הרכב בהתקדמות המסלול. בזמן המסלול תבחינו במעברים בין סביבה מדברית לסביבה עירונית, תפאורה מדהימה שעלולה לפעמים לגרום לכם להסתכל ולאבד את המיקוד בנהיגה. פנים המכונית בעת מרוץ הוא מפורט ביותר, תוכלו להבחין בכפתורי ה-Dashboard וכמובן בהגה המפורט לכל רכב ורכב. דבר שהבחנו כמינוס יחסי, העיצוב של ההרים באופק או המסלול בהמשך הדרך שנראה קצת מצויר ופחות מציאותי, אבל לא יפריע לכם להנות. מצבי המשחק השונים מלווים בהשקעה ויזואלית, הגשם נראה אמין, הברד והשמש אשר יפריעו לכם בנסיעה האינטנסיבית במסלול גם לא מאכזבים. מה שלא יצא לנו לראות זה שלג אשר לא קיים במצבי המשחק, מבאס למסלול RALLY. התפריטים במשחק נוחים והאמת שהמפתחת Codemasters לא ממש משנה את התפריטים במשחקיה מה שגורם לנוחות.

גרפיקה מעולה מתוך מצלמת תא הנהג
Dirt Rally 2.0 נותן גרפיקה מרשימה מתוך מצלמת תא הנהג

סאונד

כיאה למשחק מרוצים, צליל המנועים שועט על הרקע של הגרפיקה היפה שהמפתחת מביאה לנו. צליל המנוע אמיתי ונשמע היטב, קולו של הנווט רגוע ונעים – דבר שלא משתיק את רעש המנוע והסביבה. פסקול הסביבה דומה למשחק גולף בצורה מוזרה, עם אווירה מרגיעה ולא יותר מדי רעשי סביבה מעל המכוניות השועטות במסלול. החלקות על חצץ, חריקות הבלמים והתנגשויות בגדרות ועצים נשמעים בצורה אמתית, משהו שחוזר בכל סדרת משחקי DIRT. בכל מצב במשחק תבחינו בשינוי הפסקול – גשם, ברד, ורטיבות על המסלול אשר תגרום לרעש ההחלקה.

לסיכום

Dirt Rally 2.0 הוא כשמו כן הוא, הגרסה המשופרת של המשחק הקודם בסדרה. מודל הפיזיקה והטיפול בנהיגה יהיה אהוב על חובבי מרוצים מושבעים. משחק קצת קשה עבור המתחילים בז'אנר. מנוע המשחק משופר ונראה טוב כמעט לאורך כל המשחקיות, תאורה, סביבה, מסלולים ורכבים. הסאונד המעולה רק מוסיף לחוויה ומצב הקרירה יגרום לכם להתמכר. קצת מבאס זה עניין ה-DLC שהחברה מוציאה בכל כמה חודשים, יחד עם החוסר של מצב היצירה, אבל זה לא מה שיגרום לכם להתבאס או להפסיק לשחק במשחק.

המלצה שלנו, אל תתבאסו מהמשחק ישר במרוצים הראשונים, תנו לו זמן, למדו את השליטה ואת המסלולים ותאמינו לנו שאתם לא תרצו לעזוב אותו. לאחר סיקור של כמה וכמה משחקי מירוצים בחודשים האחרונים, אפשר להגיד ש-Dirt Rally 2.0 הוא אחד מהמשחקים המשובחים ביותר שיצא לנו לשחק, אל תפספסו אותו עם אתם מחובבי המירוצים.

המשחק Dirt Rally 2.0  יצא בסוף פברואר 2019, המשחק זמין על הקונסולות השונות וכמובן על המחשב האישי. אנחנו סיקרנו אותו על ה-Playstation 4 PRO על מסך 4K.

https://www.youtube.com/watch?v=b2XeDrqMC8A

סיקור המשחק - Dirt Rally 2.0

משחקיות - 9
סאונד - 10
גרפיקה - 9

9.3

מצויין

המתחרים לא מגיעים לרמתו מבחינת הגרפיקה, סאונד ומשחקיות. קשה אך ממכר. אל תוותרו על משחק ב-4K למי שיש!

User Rating: 4.3 ( 2 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה