מכתב אהבה למותג – ביקורת הסרט Dragon Ball Super: Super Hero

הסרט החדש של מותג האנימה הוותיק שרבים מאיתנו גדלנו עליו שוחרר לאוויר העולם. נסעתי לצפות בו כדי לענות על שאלה מעניינת: איך הוא יתחבר איתי, מעריץ לשעבר של Dragon Ball אשר הפסיק לצפות בסדרה לפני שנים?

תנו לי להתחיל באמירה אחת פשוטה: אם יש לכם אפילו עניין קל ב-Dragon Ball Super: Super Hero, בגלל האנימציה, הקרבות, הסיפור, או פשוט מאהבה למותג, לכו תצפו בו. כן, הוא עד כדי כך שווה זאת לפי דעתי. אני גדלתי על הסדרה בתור נער והיא הייתה אחת מהאנימות הראשונות שיצא לי לראות בחיי. אני מודה לערוץ הילדים של אז עבור זה. אבל אחרי ש-Dragon Ball Z הסתיימה אני איבדתי עניין, ואז הופיע GT שרבים יודעים הייתה סדרה חלשה בהרבה. Super הצליחה להביא קהל חדש, אבל היא בעלת בעיות משלה, בעיקר המחסור בסיפור ורמות הכוח המטורפות שהדמויות הגיעו אליהן. עם כל זה, הייתה לי תהיה רבה האם אני אצליח להתחבר לסיפור ודמויות מסדרת המשך שלא היה לי עניין בה. בקיצור: אין צורך להכיר את Super בשביל להנות מהסרט, ובהחלט הצלחתי להנות. ועכשיו אפרט מדוע.

סיפור הסרט הוא במידה מסויימת מכתב אהבה לאנשים אשר מכירים את ההיסטוריה המקורית של המותג, ובכך אני מתכווון לאלו שצפו או קראו את Dragon Ball, הסדרה הראשונה. במסגרת סיפור הסרט, צבא ה"סרט האדום" (Red Ribbon) מוקם חזרה לתחייה על ידי בנו של מקים הצבא המקורי, מג'נטה (Magenta). הוא מגייס את נכדו של דוקטור ג'רו, דוקטור הדו, על מנת שיבנה לו צבא חדש של אנדרואידים במטרה כמובן, להשתלט על העולם. ההיסטוריה של הצבא האדום ומה הוביל למפלתו, כולל חלק מהאירועים שקדמו לזמן הסרט, מסופרים לנו על ידי קריינות באנימציה מסורתית ברמה גבוהה מאוד, ואני חושב שזה גאוני שהם הכניסו את החלק הזה על מנת לא רק לעזור למעריצים להיזכר, אלא גם שקהל חדש יקבל טיפה יותר רקע על העולם והדמויות לפני שהסיפור מתחיל. הסיפור עצמו לא יוצא דופן אפילו בקצת ממה שאנחנו רגילים עליו בסרטי Dragon Ball, יחד עם זאת יש לסרט קצב מעולה. אורך הסרט הוא שעה ו-40, ויש לו מעט מאוד רגעים מתים או סצנות שנגררות מעבר למה שהן צריכות. במסגרת הזמן הלא ארוך הזה הסרט גם מצליח לדחוף אליו לא מעט קווי עלילה ודמויות, יחד עם לתת לרובם סיפורים מספקים והרגשה שהם לא רק דמויות רקע. באופן כללי נהניתי מהעלילה ומהדמויות החדשות, ומצאתי שהסיפור כן מושך ומעניין אותי מספיק על מנת לגלות מה יקרה בהמשך. בתור מעריץ של הסדרה הישנה, אני אהבתי שיש פה התמקדות דווקא פחות בדמויות הצפויות, ויותר בדמות שאני תמיד הרגשתי שלא מקבלת מספיק תשומת לב לגבי הפוטנציאל שלה.

אני זוכר שכאשר הטריילר הראשוני לסרט שוחרר לאינטרנט, קהילת המעריצים שצפה וגעשה לגבי האנימציה והבחירה בתלת מימד במקום אנימציה רגילה. אני יכול להרגיע מהצד לי לפחות, כי לפי דעת כתב זה הסרט מהמם. הרקעים היו מוצלחים, הדמויות היו נקיות, והאקשן היה פיצוץ לעיניים ולאוזניים. למרות התלת מימד הם מרו על עיצוב הדמויות המוכר לנו, ואני לא הרגשתי שהוא מפריע לי להבין או להנות מהסרט בשום שלב. שמתי לב גם לשינוי מורגש בדרך בה הדמויות נלחמות. לאורך הרבה מ-Dragon Ball Z, האקשן היה מהיר אבל אני מתקשה להגיד שהוא היה מעניין במיוחד. הרבה מאוד תנועות מהירות בלי יותר מידי מחשבה מאחוריהן והרבה אגרופים שפשוט נזרקו לאוויר. אולי המרחק של מספר השנים מאז הייתי צופה הדוק גם משפיע על זה, אבל האקשן הרגיש לי יותר מחושב. התנועות של הגיבורים והנבלים הרגישו קרוב יותר לאומניות לחימה מאשר סתם החלפת אגרופים, ואני אהבתי את זה רבות. אני כן אגיד יחד עם זאת שישנם חלקים במהלך הקרבות בהם הם הופכים לכמה רגעים של מחול ענק ויותר מידי מהיר של תנועה ופיצוצים, ברמה בה לא תמיד הייתי בטוח מה אני רואה או מבין מספיק כדי להנות מהאקשן כמו שצריך.

תראו, אני אהיה בוטה פה: הסרט הזה הוא לפי דעתי הסרט המושלם עבור מעריצים וותיקים של Dragon Ball Z אשר פרשו לפני או במהלך Super, והוא פיצוץ ענק של נוסטלגיה, פאן סרביס, אקשן, אנימציה נפלאה, וקומדיה. כן כן, לא אמרתי זאת עד עכשיו אבל הסרט הזה הוא אחד הקומדיות הכי טובות שראיתי בתקופה האחרונה. ואני מודה שזה תפס אותי בהפתעה. הסדרה לא הייתה אף פעם נקייה לחלוטין מקומדיה, יחד עם זאת אני גם לא חושב שיצא איזשהו מוצר מהפרנצייז הזה שלקח את עצמו כל כך בקלילות. מהומור מילולי, לפיזי, לאקשן עצמו לפעמים, ולדמויות, אני מצאתי את עצמי מחייך לפחות חצי סרט וצוחק לפחות שליש ממנו. רק על העובדה הם הצליחו לשלב קומדיה פה בצורה שלא מרגישה מעליבה לסיפור, שמתחברת עם הדמויות ועם ההיסטוריה שלהן, ושעדיין מעניקה כבוד למותג ולכל ההיסטוריה המפוארת שלו מגיע להם כבוד.

לסיכום, Dragon Ball Super: Super Hero הוא לא סרט חדשני מבחינת עלילה, במיוחד לא עבור המותג, אבל הוא עושה כל כך הרבה דברים אחרים בצורה נכונה ומדוייקת ואף מוסיף מספר דברים לא צפויים, שאני לא יכול אלא להמליץ עליו לכל מעריץ של המותג, לכל מי שאי פעם צפה ב-Dragon Ball Z בחייו, לכל אוהב של קומדיות שמכיר אפילו קצת או המותג, ועם הזהרה קלה, אפילו למעריץ אנימה כללי (רק שבו עם מישהו שמכיר קצת כדי שהוא יעזור לכם למלא קצת חללים חסרים).

Dragon Ball Super: Super Hero

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

עם אקשן מפוצץ, המון קומדיה, דמויות מוצלחות, וחיבור ישיר לווריד הנוסטלגיה של רבים מאיתנו, Dragon Ball Super: Super Hero הוא סרט חובה לכל מעריץ

User Rating: Be the first one !

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה