עוד חוזר האיום – ביקורת למשחק Dusk Diver

משחק ה-Beat ‘em Up החדש Dusk Diver הגיע לקונסולת ה-PlayStation 4, והגיע הזמן להציל כמה יקומים מקבילים

Dusk Diver של חברת JFI Games נראה מאוד מבטיח בטריילרים הראשונים, כך שההתעניינות שלי במשחק ה-Beat ‘em Up גברה עם כל פרט חדש וכעת שהמשחק יצא באופן רשמי לקונסולה, בואו נראה אם עמד בציפיות.

סיפור

אתם מגלמים את יומו, תלמידת תיכון שיום אחד מגיעה למימד מקביל שמאיים על עולמינו. מציל אותה שומר בשם ליאו שנותן לה בלי שליטתו את הכוח שלו מה שנותן לה את הכוח להלחם באויבי המשחק. ליאו הוא בעצם שומר בן אלמוות שנראה כמו אריה קטן.

אחרי שהוא עוזר ליומו, היא פוגשת את בוס, מנהלת חנות כלבו שהיא גם שומרת רק בגוף של דובון. היא עוזרת לכם להחזיר את הכוח חזרה לליאו כדי שתוכלו לחזור לחיים נורמלים אבל דורשת תשלום על העזרה- כעת יומו צריכה לעצור מהעולמות המקבילים להתנגש ולמנוע אסון בעולם שלנו, היא צריכה להלחם בכוחות הכאוס ובו בזמן לעבוד בעבודתה החדשה בכלבו של בוס.

למרות שמספר הדמויות של Dusk Diver הוא קטן, הם מעוצבים נהדר ובעלי אישיות נהדרת ובלתי נשכחת. הסיפור לא מורכב מדי, הוא די פשוט וקל למעקב. העלילה מזכירה לי סדרות אנימה כמו Card Captor Sakura, גיבורה צעירה שנזרקת לעולם חדש ומסתורי, וכעת צריכה לצאת למשימות להציל את המצב בזמן שמתמודדת עם חיים נורמליים. זה סיפור פשוט ומתוק שלא פתוח להרבה דיאלוג מעניין אבל עדיין יש לנו אינטרקציות חביבות בין הדמויות והעולם.

הקרב

Dusk Diver הוא משחק Beat ‘em Up, יש לכם אפשרות לקפוץ, לתת מכה חלשה, מכה חזקה, לעשות קומבואים ולהתחמק, אם תתזמנו התחמקות בזמן, תקבלו עוצמה מוגברת והאטה של הזמן, ככה שגם אם לאויבים לוקח שנה עד שהם תוקפים אתכם, זה שווה לשים לב ולהתחמק, בעיקר בקרבות מול בוסים.

אבל יומו לא נכנסת ליקום המקביל לבד, אליה מצטרפים 3 שומרים, שביניהם יומו יכולה להחליף ולבצע התקפות מיוחדות בשילוב עם הקומבואים שלה. כל שומר עם יכולת ואופן התקפה משלו אז כן מומלץ להתאים את השומר עבור המצב. בנוסף, ישנם אזורים ספציפים בשלבים שרק שומרים מסוימים יכולים להכניס אתכם.

אחרי שתצברו מספיק אנרגיה מהקרב או מכדורים צהובים שתמצאו בסביבה, יומו יכולה להכנס למצב סופר שנראה פשוט אדיר ומאפשר לה לגרום הרבה נזק לאויבים. במילים אחרות, היא נכנסת למצב סופר סאיה.

על מנת לחזק את השומרים שלכם ואת עצמכם אתם יכולים לשפר את היכולות שלכם מנקודות שקיבלתם כפרס בסוף השלב. את החיבור ביניכם לשומרים שלכם והיכולות שלהם אתם גם יכולים לחזק בכך שתקנו עבורם מאכלים שנמצאים בעולם האמיתי.

הפרסים בסוף כל שלב תלויים בציון הסופי שקיבלתם, רעיון נחמד שראינו כבר במשחקים כמו Devil May Cry שמתוכננים לעודד שחקנים לחזור ולעשות שלב שוב בשביל לקבל את ציון ה-S ומספר צ’ופרים, יחד עם זאת, תוכלו להשיג פרסים נוספים על ידי השלמת משימות פשוטות בעולם הקטן של המשחק ולמלא משימות של Boss.

השלבים עצמם לא קשים לביצוע אבל זה יכול להיות די משעמם לנסות להשיג ציון S בהם, זה גם לא עוזר שהרבה מהם נראים אותו הדבר, עם עיצוב די משעמם וגלים של אויבים חזרתיים. חלק מהשלבים כללו חידות או פלטפורמות, שזה ניסיון נחמד לגוון במשחקיות, אבל השליטה ביומו, בעיקר כשהיא קופצת, היא לא מדויקת וטיפה נוקשה ככה שמספר פעמים פשוט תהיו מתוסכלים.

אלמנט נוסף שמקשה על הפלטפורמה והקרב הוא המצלמה, שתמיד נכנסת לזווית שאי אפשר לראות מה קורה או שבזווית שלא מאפשרת לראות את הרווח ביניכם לפלטפורמה, אז תמצאו את עצמכם פשוט נופלים למטה.

אז כמה שהמשחקיות יכולה להיות כייפית, היא די בסיסית ולעיתים מעצבנת, בגלל הסביבה, האויבים והמצלמה.

הגרפיקה

Dusk Diver הוא משחק יפה לעין, בעיקר תודות לצבעוניות שלו והעיצובים הנהדרים של הדמויות. הגרפיקה במנוע Unreal עושה את העבודה של המשחק אבל אני כן חושב שחסר גיוון בעיצוב האויבים והסביבה של המשחק, ככה שהכל הרגיש לי מאוד חזרתי.

בנוסף, מספר פעמים במהלך המשחק, בעיקר במהלך קרבות, כמות הפריימים בשנייה צנח משמעותית והמשחק היה פשוט איטי מאוד, וזה משהו מאוד מאכזב לראות במשחק מכות מול הרבה אויבים, בעיקר שהז’אנר היה קיים הרבה זמן ולא ראיתי בעיות כאלו במשחקים דומים כמו Dragon Quest Heroes 2 ומשחקי Dynasty Warriors.

לפחות העיצובים של דמויות המשחק יפים לעין והאנימציה של המודלים היא חלקה. בנוסף, ההשתקפות בשלבים מוצפי הגשם נראתה נהדרת והוסיפה הרבה לסגנון המשחק.

הסאונד

סאונד המשחק הוא די טוב. לא זכור לי איזושהי מוזיקה בלתי נשכחת או אפקטי צליל ייחודיים לאקשן של המשחק, אבל הסאונד הכללי של המשחק הוא טוב ועושה את העבודה. בנוסף, הדיבוב של הדמויות הוא נהדר והמדובבים מצליחים לשדר הרבה אישיות לדמויות שלהם על המסך, גם בדיבוב היפני של המשחק וגם בדיבוב בשפה האנגלית.

סיכום

Dusk Diver הוא משחק אנימה עם הרבה קסם, דמויות נהדרות ומערכת קרב משולבת וטובה. אבל סביבת המשחק החזרתית, השליטה והמצלמה, הופכים את החוויה למתישה לעיתים ולא כייפית כמו שהייתי רוצה שהיא תהיה.

Dusk Diver

הסיפור - 8
הקרב - 7
הגרפיקה - 7
הסאונד - 7

7.3

סביר

המשחק הוא מלא בצבע ואישיות אבל משחקיות חזרתית ומספר מאפיין מעצבנים פוגעים משמעותית בחווית המשחק הכללית.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה