EA SPORTS UFC – סיקור משחק הלחימה של השנה

EA SPORTS UFC יצא בקיץ האחרון רק לקונסולות הדור הבא ועם יציאתו נראה שהוא זכה לשבחים רבים אז גם אנחנו כאן בשביל לסקר אותו לאחר שעות משחק רבות בכל מצבי המשחק. המשיכו לקרוא.

המשחקיות במשחק EA SPORTS UFC

החלק שלטעמי הכי חשוב בכל סוג של משחק והחלק החזק של המשחק הזה. משחקיות מצויינת שעולה כמובן על זו של קודמותייה בסדרות משחקי MMA אחרות וישנות יותר. זה מתחיל מן האגרופים הפשוטים והבעיטות הסטנדרטיות אך אלו בוודאי לא המרשימות ביותר בתחום המשחקיות במשחק הזה. השילובים השונים בין הסטיקים והמקשים בשלט הוא עצום והמגוון במשחק הוא גדול יחסית וכולל מהלכים ממספר אומנויות לחימה כמו ג'ודו, היאבקות וכדומה. המגוון הוא פשוט עצום ובלתי נתפס. האנימציות במשחק גם כן טובות הצורה יוצאת מן הכלל וכמעט ולא נתקלתי בבאגים איתן – בדיוק כפי שנאמר לפני יציאת המשחק בחברה EA SPORTS – אנימציות הבעיטה, האגרוף, ההנחתה, ההליכה, כל הלגלוגים למיניהם, התיקולים ומערכת פיזיקלית חדשה אחת שלמה עבור הכדור כך שכל בעיטה, אגרוף, תיקול, נסיון הכנעה, הנחתה ומה לא, פשוט עובר בצורה ריאליסטית וחלקה. ואי אפשר בלי לדבר מעט על ההגנה, לא מסובכת מדי, לא קלה מדי, בדיוק כפי שהיא צריכה להיות. בשילוב עם מיפוי הגוף עבור כל לוחם, זוהי משחקיות מצויינת שבה הדגש כפי שצופה מלכתחילה, הוא על התקפה.

סרטון המציג את המשחקיות המרשימה:

הגרפיקה במשחק EA SPORTS UFC

הגרפיקה במשחק אף היא לא מאכזבת ועונה על הציפיות מעל ומעבר – דם נוזל מפניהם ומגופם של הלוחמים במשחק שנראה אמיתי ורצפת הזירה אף היא מוכתמת בדם כאשר נוצר מגע בינה לבין הדם, השיער נראה ריאליסטי מתמיד והוא לא עוד סתם גוש אחד גדול עם טקסטורה עליו, הוא מורכב יותר ואמיתי יותר, כזה שלא מותיר שום מקום לדמיון על גרפיקה ריאליסטית יותר – מחשבה שעבורי בכל אופן, היא מעט מפחידה. אבל מעל הכל, מערכת הסריקה החדשה שהוצגה אין ספור פעמים על ידי מפתחי המשחק ומאפשרת “לייבא” את פרצופיהם של השחקנים הישר לתוך המשחק והתוצאה מרשימה מאוד כבר בשנת הניסיון הראשונה של הטכנולוגיה החדשה. דבר נוסף שאותי באופן אישי איכזב מאוד היא יכולת ייבוא הפנים לתוך המשחק – באתר מיוחד שנפתח לפני מספר שנים לצורך העניין, ניתן היה לעלות צילום של עצמך(תמונת פרונט ועל מנת לשפר את המודל אז גם תמונת סייד) ולהפוך אותו בצורה האופטימלית ביותר למודל שלם שלך(בתוך האתר). הייבוא לEA SPORTS UFC לוקה בחסר ומאכזב, כזה שמקומם עד מאוד וממש גורם לך לרצות לחזיר את המשחק, משום שזו הייתה אחת האפשרויות היותר מבטיחות ובסופו של דבר – זו המאכזבת ביותר. יש לציין שבFIFA 15 המגמה השתנתה והפיטצ'ר שופר כך שאני מקווה שבשנה הבאה לא ניתקל בבעיות כאלו.

 

EA SPORTS UFC
ג'ון ג'ונס בEA SPORTS UFC. מציאותי שזה מפחיד.

האודיו במשחק EA SPORTS UFC

הסאונד במשחק ללא ספק נהדר וניחן שגם בתחום זה הדור הנוכחי השתפר, האפקטים שמסביב מצויינים וגם הקהל מוסיף לאווירה. הקריינות אף היא גם במהלך הקרב עצמו וגם במהלך התקצירים מצויינת וניתן לראות כי יש ניתוח מקצועי וענייני של מה שקורה בזירה בצורה חד משמעית ואני בכל אופן נהנה לשמוע את הפרשנים. דבר נוסף שיש לציין לשבח הוא תהליך הצגת הלוחמים ועלייתם לזירה, גם כאן הסאונד לא מאכזב ונשמע טוב מתמיד, כחלק מן המנוע החדשה ומן הטכנלוגיות החדשות בתחום הגיימינג והפיתוח.

EA SPORTS UFC אלכסנדר גוסטאפסון בEA SPORTS UFC – יריבו הגדול של ג'ון ג'ונס בעת הזו.

מצבי המשחק בFIFA 15

מצבי המשחק הקיימים מרשימים מאוד אך הם מעטים מדי. אדבר ואסביר בקצרה לגבי כל מצב משחק מרכזי:

Player Career – מצב המשחק האהוב עליי, בתחילה יהיה עליכם ליצור את הדמות שלכם, לתת לה שם, לקבוע נתונים טכניים שונים ולקבוע את הנתונים הפיזיים. המוד הזה הוא לוחמת MMA ברוטו, תצטרכו להביא את השחקן שלכם מעמדה של אחד שעוד לא נבחר לליגת הMMA המקצועית הגדולה בעולם אל פסגת הUFC על ידי כך שתחילה תתחרו בטורניר נגד נבחנים אחרים, שלא פחות טובים ממכם ותיאלצו להראות בכוח רב מאוד שיש לכם את זה ואתם יכולים להגיע לUFC. לאחר מכן יהיה עליכם להתקדם לאט לאט במעלה טבלת ההופעות עד שתהיו מכונים להשתתפות באירוע מרכזי ולזכות באליפות הUFC במשקלכם בסופו של דבר.

Exhibition או Quick Match – שחקו עם לוחם כנגד לוחם אחר מתוך שלל ההיצע של המשחק, החל מקבוצת הלוחמים במשקל כבד, והמשקל הבינוני וכלה בחבר'ה הרזים ביותר ונשות הליגה. בסך הכל אין יותר מדי כיצד להכביר במילים – מצב המשחק הבסיסי והטוב ביותר, הרי מי מאיתנו לא משתמש בו המון שעות מתוך כלל שעות המשחק שלנו בEA SPORTS UFC ובעצם בכל משחק ספורט אחר?

Training – בדיוק כפי שזה נשמע – אימון בכל רזי המשחק, החלק מהתקפות בסיסיות ותנועה במשחק וכלה בהגנה המעט מורכבת יותר ותרגילי ההכנעה השונים.

 

 

EA SPORTS UFC

בשורה התחתונה – אני שבע רצון מהמשחק וממליץ עליו מאוד לכל מי שאוהב MMA מקצועי ומחפש גיוון אמיתי ולהרגיש את המשחק בסופו של דבר, כי זה מה שקורה, דימום, חניקות מטורפות, טקטיקה מורכבת שדורשת רמת הבנה נהדרת גם בהתקפה וגם בהגנה, גרפיקה ובעצם הכל, לא חסר כאן כלום.

אודות Lidor

השאר\י תגובה