Elder Scrolls Online Tamriel Ultimate- סיקור

הגיע הזמן לחזור לטמריאל!!! המשחק Elder Scrolls Online הוא המשחק החדש והאחרון (לבינתיים) בסדרת Elder scrolls המצליחה. האם המשחק הוא הצלחה גדולה ועוד משחק מדהים בסדרת Elder Scrolls? או שאולי המשחק הזה הוא כישלון חרוץ? הפרטים בהמשך…

היה היה פעם, בשנת 2014, המשחק Elder Scrolls Online יצא לחנויות, אך מכיוון שהיה תשלום חודשי של $15, המשחק לא זכה להצלחה רבה כמו שמשחקי Elder Scrolls זוכים לה בדרך כלל. לבסוף, לאחר בקשות רבות, הוחלט להוציא מהדורה חדשה, שלא כוללת תשלום חודשי והיא נקראה Tamriel Ultimate.

עלילה:

המשחק Elder Scrolls Online מתרחש כ-1,000 לפני העלילה של Skyrim. האימפריה השנייה קרסה ומולג בל פולש ליבשת ומפיץ בה כאוס. כל העמים של טמריאל מוכנים להילחם כדי לשלוט ביבשת וכך נוצרות שלוש בריתות: Aldmeri Dominion, Daggerfall Covenant ו- Ebonheart Pact, כל ברית נלחמת למען עצמאות ושליטה ביבשת.

קטע זה כולל מעט ספויילרים מהעלילה ולכן אני ממליץ שאם במידה ואינכם מכירים אותה, דלגו אל הקטע הבא – המשחקיות.  

השחקן, כמו רבים אחרים, נחטף ע"י מולג בל- שגונב את הנשמה של השחקן (אם אתה משחק בתור איש חתול, כנראה שנשארו לך עוד 8).

אז למה החצוף הזה גונב לי את הנשמה?!

טוב ששאלתם חמודים, הוא גונב לכם את הנשמה כדי להזין את צבא ה- Daedra (הקרחים עם הקרניים) שלו. השחקן פוגש איש זקן שנקרא המנבא ואישה שנקראת לייריס טיטנבורן. בעזרתם הוא מצליח לברוח (כמה מפתיע) מהכלא Coldharbour – הבית של מולג בל (והוא חייב להעסיק עוזרת דחוף). זהו אחד הרגעים היחידיים בסיפור שמשותפים לכל שלושת הבריתות ומנקודה זו הסיפור מתפצל לפיהן, כך שמכאן המשך הסיפור שונה מברית לברית. העלילה הראשית עוקבת אחרי ניסיונותיו של השחקן לקחת בחזרה את נשמתו ובמשברים של הברית שלו (נקבעת בתהליך יצירת הדמות עליו נדבר בהמשך).

העלילה מעניינת ובהחלט מכבדת (ואפילו עוקפת) את משחקי ה-Elder Scrolls הקודמים. המשימות הצדדיות לא פחות טובות מקו העלילה הראשי. ישנן משימות צד פשוט מרתקות שיגרמו לכם לשבת שעות מול המחשב מבלי יכולת לעזוב אותו גם אם ממש תנסו. למרות שמדובר במשחק רשת, עדיין מדובר במשחק Elder Scrolls וכולנו יודעים שאחד הדברים המאפיינים את הסדרה הוא חופש הבחירה. לכן, במהלך כל המשימות אתם בוחרים את דרך ההתנהלות ואתם קובעים איך יראה הסוף של המשימה. למשל: בחלק גדול מהמשימות אתם צריכים לפתור מחלוקות שונות. כמובן שיש את הפתרון הפשוט, לחסל את כולם, או שאתם יכולים לנסות לפתור את הסיפור בצורה פחות אלימה וללכת לחסל טרולים ולפייס את הצדדים (סוף שמח לכולם, בעיקר לטרולים).

 2elder-scrolls-online

משחקיות:

הדבר הראשון שתעשו במשחק הוא קודם כל ליצור את הדמות שלכם. בהתחלה תבחרו את הגזע שלכם – יש תשעה גזעים שונים שכל אחד מהם שייך לברית אחרת (אלא אם כן יש לכם חבילה מיוחדת שמאפשרת לבחור כל גזע בכל ברית). הגזעים ע"פ השיוך שלהם הם: בריטונים, אורקים ו-Redguard שייכים לאמנת Daggerfall. נורדים, אנשי לטאה ואלפים אפלים שייכים לחוזה Ebonheart (כוללת את Skyrim ו- Morrowind). האלפים העליונים, האלפים של העץ ואנשי החתול שייכים ל-Aldmeri Dominion (כל דרום טמריאל). הגזע האימפריאלי נעול והוא יכול להיפתח רק עם המהדורה האימפריאלית (עולה $70 ושייך לכל ברית). לכל גזע יש יכולות ייחודיות כמו נזק נמוך ממכות אש, נזק נמוך ממכות קור וכו'…

לאחר שבחרת גזע אתה בוחר כיתה. הכיתות הן: א', ב', ג'… סתם!

  • קוסמים- אלה שעוסקים בקסמים (עושים גם ימי הולדת).
  • אבירי הדרקון- עוסקים בלחימה משולבת עם חרבות וקסמים (בלי ימי הולדת).
  • טמפלרים- הדמויות שעוסקות רק בלחימה עם נשק.
  • להבי הלילה- המאניקים האלה שבאים לך מאחורי הגב (ועושים לך בו).Nightblade

אחרי שבחרתם כיתה אתם מתחילים לעצב את המראה של הדמות שלכם ומשם מתחיל המשחק. במשחק עצמו אתם לא מרגישים את היכולות של הכיתה שלכם או את היכולות של הגזע שלכם (וכמובן שהציוד שלכם חרא). כשאתם קרובים לרמה 10 יפתח לכם בתחתית המסך סרגל קטן (זה הקטן גדול יהיה, בשיא הרצינות) בו תתחילו למקם את היכולות שלכם (אותן קונים בעזרת נקודות מיוחדות) שאותן אתם יכולים לשדרג במהלך המשחק.

pvp- שחקן נגד שחקן:

כאשר אתם מגיעים לרמה 10, אתם מקבלים מכתב ובו הזמנה ל-Cyrodiil (המחוז הקיסרי). זהו החלק בו הברית שבחרתם חשובה. ב-Cyrodiil, כל ברית נלחמת על שליטה במבצרים מסביב לעיר הקיסרית ועל שש ה-Elder Scrolls. זה המקום היחידי בו אתם יכולים להילחם בשחקנים אחרים ולכבוש דברים. ככל שתהרגו יותר שחקנים תזכו ביותר נקודות ברית, בעזרתן אתם יכולים לקנות נשקים, לעלות ברמות (מיוחדות ל-Cyrodiil) וכן, אם הברית שלכם שולטת בכל המבצרים מסביב לעיר הקיסרית ולכם יש הכי הרבה נקודות בברית שלכם, תוכלו להפוך לקיסרים! (אל תבנו על זה).

acee28a3b3df725fa91a698fe5d0bb9e

שבילים ומבוכים:

שבילים ומבוכים הם המקומות בהם הדגש הוא על עבודה בקבוצה. במבוכים והשבילים האויבים הם ברמה של מנהיג הקבוצה ואתם צריכים לחסל את כולם. בסוף המבוכים והשבילים יש בוסים חזקים מאוד (יש פעמים שהקבוצה שלכם לא תצליח לחסל אותם), פרסים שווים ונזק רציני ויקר לשריון.

גילדות:

השחקן יכול להצטרף לעד חמש גילדות ( בגילדה השלישית הוא מקבל גלידה 😉 ). הגילדות יכולות לעסוק במסחר, מבוכים או pvp. לגילדות יש רמות (אותן קובע ראש הגילדה) ואתם יכולים לעלות ולרדת בהן בהתאם להחלטת ראש הגילדה.

רמות ותיקות:

אחרי שהגעתם לרמה 50 אתם מתחילים לעלות ברמות ותיקות. מה כל כך מיוחד ברמות ותיקות שאני צריך לרשום עליו בסיקור? התשובה היא שהרמות הותיקות פותחות בפניכם את רוב המשחק. לאחר שאתם מסיימים את הסיפור הראשי אתם גיבורים גדולים (ועכשיו יש לכם גם נשמה!!!) ולכן, בשביל שתוכלו להתחיל מחדש, שולחים אתכם כנוודים לברית אחרת שם אתם עושים את כל המשימות של אותה הברית (וגם שם אתם הופך לגיבורים גדולים). שוב פעם שולחים אתכם כנוודים לברית השלישית וגם שם אתם הופכים לגיבורים (ממש לא מסוגלים לשבת בשקט, אה?). השחקן יכול להילחם בעוד אזור חדש לרמות ותיקות שנקרא קרגלון. בקרגלון אתם נלחמים בעוד יצורים (ובאופן מאוד לא מפתיע גם שם הופכים לגיבורים).

בנוסף, כאשר אתם ברמה ותיקה נפתחת בפניכם מערכת האלוף, זוהי מערכת שמעלה לכם את היכולות. כמובן, שבתור רמה ותיקה יש מבוכים חדשים, נשקים וציוד חדש לחלוטין וכן, יותר קל להילחם ב- Cyrodiil.

2499262-trailer_eso_craglorn_040713

גרפיקה:

הגרפיקה של המשחק לא פורצת דרך אם תשוו אותה לגרפיקה של Assassin's Creed או של משחקים חדשים אחרים, אך בהשוואה למשחקי רשת אחרים הגרפיקה טובה בהרבה ולמרות העובדה שזו לא גרפיקה פורצת דרך תוכלו למצוא את עצמכם נהנים מפרטי הנוף, שניכר שהם מושקעים מאוד וכל סביבה שונה משאר הסביבות וכל אחת מהן מעבירה אווירה ייחודית ומהנה, למשל: בסביבה של אנשי החתול תוכלו למצוא מבנים בסגנון הודי, בזמן שבאדמות של הבריטונים תוכלו למצוא מבנים בסגנון ימי הביניים. באדמות של ה- Redguard תוכלו למצוא מבנים בסגנון מזרח תיכוני ובאדמות של האימפריה תוכלו למצוא מבנים בסגנון רומאי. כמובן שיש עוד המון סביבות שחלקן לא מושפעות מסביבות אנושיות (אלא אם כן את Coldharbour הם עיצבו בהשראת שירותים של בית ספר, זה אפל בדיוק באותה מידה). אני חייב לציין שלמרות שיש משחקים עם גרפיקה טובה יותר מ- Elder Scrolls Online בכל זאת מצאתי את עצמי נהנה מהפרטים והאווירה יותר מברוב המשחקים. המוזיקה במשחק היא מקורית לחלוטין והיא מזכירה את המוזיקה של Skyrim, זאת אומרת שהמוזיקה נהדרת ובהחלט הייתי נהנה (כמו כל אחד אחר) לשמוע אותה גם מחוץ למשחק. החשיבות של המוזיקה במשחק עצומה והיא משפיעה מאוד על כל האווירה של המשחק.

סיכום:

המשחק Elder Scrolls Online הוא ללא ספק משחק המולטיפלייר ומשחק ה-Elder Scrolls הטוב ביותר. השם של המהדורה החדשה הוא Tamriel Ultimate, הוא מסכם את כל מה שאני מרגיש כלפי המשחק הזה, זה הוא משחק ה-Elder Scrolls האולטימטיבי!!!

מעוניינים לקנות את משחקים דומים בסדרה? גשו ל- Game&Mobile ורכשו את המשחק במחיר מוזל עבור גולשי האתר!!!

Elder Scrolls Online

משחקיות - 9
עלילה - 10
גרפיקה - 8
סאונד - 1
מולטיפלייר - 9

7.4

ממכר במיוחד

הבחירה הבאה המומלצת לכל חובבי הז'אנר, משחק שיעביר שעות על גבי שעות בעזרת משחקיות מהנה מבוססת על עלילה סוחפת.

User Rating: 4.15 ( 1 votes)

אודות ים חן

השאר\י תגובה