באטוומן, סופרמן וחברים – סיקור לקרוסאובר Elseworlds

איך היה אירוע הקרוסאובר השנתי של רשת ה-CW עם הפלאש, סופרגירל והחץ הירוק? המשיכו לקרוא וגלו מה דעתי על Elseworlds

כל עונה של תוכניות הסתיו, אחד האירועים שאני הכי מצפה לראות על המסך שלי זה אירוע הקרוסאובר של רשת ה-CW עם הגיבורים של DC. בזמן שאני ממשיך לחכות שחברת Warner Brothers תביא לי את ליגת הצדק כמו שצריך, אני נאלץ להסתפק באירועי הענק של סדרות הגיבורים של הרשת והשנה, לצערי הרב, הייתי צריך להסתפק ב-Elseworlds.

האירוע מתחיל כרגיל עם הפרק של "הפלאש" אבל הפעם אנחנו רואים את סטיבן אמל מתעורר במיטה של בארי ואייריס, הוא כעת בארי אלן, האיש המהיר ביותר בעולם וגרנט גוסטין הוא אוליבר קווין, החץ הירוק לשעבר. השניים מאוד מהר מבינים שהם החליפו מקומות ונאלצים להוכיח לכל החברים שלהם, בעזרת סופרגירל, שמישהו שינה את המציאות.

מי שאחראי לשינוי המציאות הוא דוקטור דיגן, שקיבל ספר קסום מ-The Monitor, יישות עליונה שמחפשת לבדוק את הגיבורים שלנו ואת היכולות שלהם. לכן בארי ואוליבר החליפו חיים וכל המציאות שלהם מתהפכת כל פעם מחדש בעקבות כוחות הספר הזה.

בלי להכנס ליותר מדי פרטים למה שקורה, אני כן חושב שלקרוסאובר יש השפעה די חלשה על הסדרות הבודדות והדמויות עצמן. בזמן שבקרוסאובר של שנה שעברה זכינו לראות התקדמות של כל הסיפורים האחרים בצורה מאוד משמעותית, ההתפתחות של הדמויות פה היא די שטחית- למעט דיאלוג קצר בין קארה וקלארק ודיאלוג קצר בין פליסיטי ואוליבר, אין ממש משהו שתורם לסדרות הבודדות של הגיבורים.

הדבר היחיד שדי אהבתי זה שבארי ואוליבר סוג של מבינים אחד את השני יותר טוב עכשיו, בגלל שהם פשוטו כמשמעו נכנסו אחד למגפיים של השני, אבל גם זה לא הרגיש לי כל כך הכרחי, תמיד הנחתי שישנה הבנה והערכה בין השניים בכל מקרה. אבל לפחות כן קיבלנו מספר רגעים מגניבים, ביניהם נקמה מתוקה של בארי.

מה שכן הקרוסאובר בא להתרכז בו זה סופרמן ובאטמן, או יותר נכון באטוומן. אנחנו, כמצופה, זוכים לראות את באטוומן האגדית בפרק של "החץ", ההופעה שלה קצרה אבל היא משאירה רושם די רציני וזה די מגניב לראות את כל האיזכורים לנבלים של באטמן בדלתות של המוסד ארקהם. חוץ מבאטוומן, הקרוסאובר גם מראה לנו כמה אדיר סופרמן והוא מקבל לא מעט זמן מסך, בצורה אחת או אחרת, הוא כזה גורם משפיע בקרוסאובר שאפילו הגיבורים שלנו מנסים להציל את היום באמצעות אחד המהלכים הטפשיים בהיסטוריית סרטי הקומיקס, אותה המציא סופרמן של כריסטופר ריב.

אז יש לא מעט פוקוס על באטוומן וסופרמן, שזה נהדר עבור חובבי הקומיקס שביננו וזה מרגיש שהקרוסאובר הזה נועד בעיקר להכין אותנו לקרוסאובר הבא, שישים את הגיבורים שלנו מול ה-Anit-Monitor באירוע Crisis on Infinite Earths ואני חושב שזה הדבר היחיד שהקרוסאובר הזה יכול היה להיות. הוא לא ממש יכול היה לקדם את היחסים בין הגיבורים שלנו כי היחסים ביניהם היו כבר טובים מספיק אחרי הקודמים והוא לא יכול היה להיות אפי בגלל שהקרוסאובר הקודם היה אפי וכך גם יהיה הבא רוב הסיכויים. אז הוא עושה את מה שהוא אמור לעשות, לתת לנו קצת זמן עם הגיבורים שלנו ביחד ולכלול רפרנסים מגניבים מהקומיקס.

עם כמה שהקרוסאובר אהב להזכיר ולהסתמך על סדרות וסרטי קומיקס של העבר כמו "סמולוויל" וסרטי הסופרמן של כריסטופר ריב, קצת התאכזבתי שההופעה של הפלאש מהסדרה של שנות התשעים הייתה כל כך קצרה. זה היה נחמד שהוא הופיע ושהוא אפילו ציין את זה שג'ון דיגל בעולם שלו הוא הפנס הירוק, אבל אני מניח שפשוט ציפיתי ליותר התנגשות מציאויות שונות באירוע הזה ואני לא מרגיש שממש קיבלתי את זה.

אני חושב שהדבר שהכי סיקרן אותי באירוע, אלו האירועים העתידיים שיקרו אחרי, כמו הקרוסאובר הבא ושיתוף הפעולה הבלתי נמנע בין סופרגירל לבאטוומן, והשאלות שנוצרו מהאירוע, כמו מה לעזאזל אוליבר הקריב בשביל בארי וקארה? אז בתור אירוע קרוסאובר הוא כמובן לא נתן לי את הסיפוק שרציתי, אבל הוא בהחלט עשה את העבודה בלגרום לי לרצות לראות את העונות הבאות של הסדרות ב-2019 ואני מניח שזו הייתה המטרה הסופית של ה-CW.

סיכום

Elseworlds היה אירוע קרוסאובר די מאכזב. במקום להרגיש כמו סיפור אפי וכייפי עבור כל משתתפי האירוע, זה הרגיש יותר כמו הכנה לקראת האירוע הגדול הבא משולב עם הרבה Fan Service שהמעריצים רצו לראות הרבה זמן. זה לא שאירוע Elseworlds עושה זאת רע, אבל אחרי Crisis on Earth X ציפיתי לקצת יותר.

כל מה שיש לי לעשות עכשיו זה לצפות לשנה הבאה ולראות את אירוע הקרוסאובר המסיבי, שבתקווה יכלול את כל הגיבורים של ה-CW.

אירוע הקרוסאובר Elseworlds

סביר - 6.5

6.5

סביר

Elseworlds רק נועד לתת לנו הרבה Fan Service ולהכין אותנו לאירוע הבא של ה-CW וזה די גרם לו להיות מאכזב.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה