F1 2019

המהירות עולה! – ביקורת המשחק F1 2019

F1 2019 יכניס אתכם לסבב מירוצי המכוניות כפי שאף משחק לפניו לא

חברת Codemasters הבריטית חשפה את F1 2019 לראשונה אי שם בחודש אפריל, את המשחק החדש בסדרת המירוצים בפיתוחה אשר מבוססת על סבב הפורמולה 1 הפופלרי. המשחק הושק למחשב האישי ולקונסולת ה-Playstation 4 וה-Xbox One ב-29 ליוני.

סבב הפורמולה 1 האמיתי התחיל בחודש מרץ וימשך עד דצמבר, סבב המתקיים ב-16 מסלולים שונים ונחשב למירוץ המפורסם והנצפה בעולם. הפעם, לראשונה בסדרת המשחקים הכותר הושק לפני סוף הסבב בשונה מכותרי העבר של הסדרה (עד היום שחררה החברה כעשרה משחקים בסה"כ שבכולם היה לה רישיון בלעדי לסבב המירוצים), דבר שגורם לשחקנים להיות יותר מעורבים בסבב וכמובן ליותר רצון לשחק במשחק F1 2019.

כיאה למשחק מירוצים, אחד הדברים החשובים ביותר זה היצע הבחירה שנותן המשחק, מבחינת זה החבר'ה ב-Codemasters השקיעו ובמשחק יש כ-21 מסלולי מירוצי ו-20 נהגים מעשר קבוצות מרחבי העולם. המשחק כולל גם מכוניות ונהגים מהעבר כמו אליין פרוסט ואיירטון סנה המנוח.

במשחק ישנם מצבים שונים, ממצב הקריירה המעולה אשר יתן לכם אפשרות ליצור נהג חדש או להכנס לנעליים של נהג מפורסם אחר ולקדם אותו לאט לאט, את הקריירה על ההגה תתחילו בכלל במירוץ ההכנה של F1 הלא הוא F2 שיכין אותכם לקראת הדבר האמיתי. בכל מירוץ תוכלו להרוויח נקודות אשר יתנו לכם את האפשרות לשדרג את המכונית ואת המיומנות של הנהג שלכם, דבר שיקל עליכם בהמשך הדרך בסבב. כמו כן תוכלו להשיג מכוניות נוספות, קסדות ושלל אביזרים באמצעות התקדמות במשחק. במצב הקריירה תצטרכו להשקיע גם בבבניית הצוות, צוות המירוץ והצוות שלפני, הצוות יציג גיוון מאנשים טכניים ועד למאמנים ופסיכולוגים. הרכבת הצוות משפיעה מאוד על יכולות הנהיגה שלכם אז אל תזלזלו בכך, זה דבר שבהחלט יכול להכריע את המירוץ.

באפשרויות פנים המשחק תוכלו להגדיר עזרה בסיבובים, הפעלת מנגנון עצירה אוטומטית ושלל עזרים שיסייעו לכם להתקדם אל הטופ העולמי, ובאמצעות כמה לחיצות כפתור להפוך את המשחק לקל יחסית מקשה מאוד בהגדרות ברירת המחדל שלו.

מצבים נוספים שמאוד נהנתי מהם הם מצבי הרשת של המשחק, מצב בו תוכלו להתמודד מול שחקני F1 2019 אחרים ואפילו שחקנים מהמחשב. במצב הרשת תוכלו להתמודד ראש בראש מול חבר או נהג אקראי מהעולם, או אפילו להתחרות במירוץ מלא עם 12 עד 18 נהגים.

המשחק נראה פנטסטי, הוותק והניסיון של חברת Codemasters במשחקי מירוצים נראה פה לעין בבירור, מדגמי העל של הפורמולה 1 שנראים מדהים ועד לקהל בצידי הכביש שנראה מציאותי. המסלולים, שאגב מבוססים על  מסלולים אמיתיים לחלוטין מהסבב, נראים טוב מאוד ולרגע על מסך טלוויזיה גדול תוכלו להתבלבל שאתם צופים בסבב האמיתי בערוץ 5. תפריטי המשחק מוכרים לכל חובב F1, החברה ממשיכה באותו קו שהתחיל בשנת 2014 בתפריטים מלבניים רגילים ומוכרים לחובבי הז'אנר בכלל והסדרה בפרט. בזמן מצבי המשחק המקומיים המשחק רץ מושלם ולא חוויתי תקיעות בעיקר אודות לעדכון גדול מאוד שהחברה שחררה כשבועיים לאחר השקת המשחק. אדגיש שבמצב הרשת נראו תקיעות בזמן המסלול אבל אפשר להבין את העניין, 18 שחקנים מכל העולם בגרפיקה מרשימה מאוד גורמים לתקיעות שלא ממש הפריעו בזמן המירוץ אבל בהחלט נראים לעין. כמובן שזה לא קורה בכל משחק רשת אבל זה קורה.

לדעתי הסאונד הוא אחד הדברים החשובים במשחק מירוצים, אתם בהחלט רוצים לשמוע את המנוע במיוחד של מכוניות העל האלו של סבב הפורמולה. החברה בהחלט הצליחה ואגלה לכם סוד, היא רכשה זכויות של הקלטות מנוע בזמן ולפני נהיגה היישר מחברת הפורמולה 1 ו-2. בזמן המירוץ תוכלו לשמוע את השדרן והפרשן האגדי אנתוני דוידסון וטום קרופט אשר יגרמו לך להיכנס למצב נפשי של "נהג על" ב"מכונית על".

לסיכום כמו כל המשך של כל משחק בסדרת המירוצים של הסבב, זה כמעט אותו דבר מקודמו. לא תראו שינויים חזותיים רבים אבל זה בגלל שבשנתיים האחרונות Codemasters הפכה את הסדרה לאחת האיכותיות מבחינה גרפית. הנוף שואף למדהים, הסביבה ומזג האוויר בזמן המשחק הופך את המירוץ למהנה ביותר. האתגר של Codemasters נכנס לתוך המשחק ובמצבי המשחק, כאן היא גם הוסיפה מספר מצבי הרשת חדשים והוסיפה רישיון של סבב הפורמולה הפחות נחשב, פורמולה 2, אשר ממשיכים לתת כותר מעולה בסדרה.

F1 2019

משחקיות - 8
גרפיקה - 9
פסקול - 10

9

מעולה

F1 2019 הוא אחד ממשחקים המירוצים הטובים ביותר.

User Rating: 3.7 ( 3 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה