כותבי המסור מתכננים איתחול למותחן העל טבעי יעד סופי

אולפני New Line Cinema מפתחים איתחול לכותר "יעד סופי" יחד עם כותבי המסור פטריק מלטון ומרקוס דאנסטן.

 כותבי הכותר הפופולרי "המסור" עומדים לשתף פעולה עם אולפני New Line Cinema על מנת ליצור איתחול לכותר "יעד סופי". זהו לא סוד שלאולפנים יש היסטוריה ארוכה מאוד עם ז'אנר האימה, כשלהיטם הראשון היה הקלאסיקה "סיוט ברחוב אלם". כתוצאה מכך, לעיתים מתייחסים לאולפנים כאל "הבית שפרדי קרוגר בנה". מאז, האולפנים מעולם לא היססו לאמץ את האימה אל חיקם, ובשלב מסוים אף החזיקו את הזכויות לעמיתיו של פרדי, הרוצחים האייקוניים ג'ייסון וורהיס ו-"פני עור".

אחד מלהיטיו האחרונים של האולפן הייתה סדרת סרטי "יעד סופי" שתפסה תאוצה כבר משנת 2000 עם שלל כוכבי נוער שפרצו בסרטים הללו והיום כבר לא כ"כ רלוונטיים (דבון סוואה, קר סמית', אלי קרטר, שון וויליאם סקוט). מאז היו כ-5 סרטים כשהאחרון יצא ב-2011 וזכה לביקורות טובות אך התרסק בקופות.

הרעיון בסרטים הללו היה שהמוות נמצא בכל מקום והוא רודף אחר אנשים שהיו אמורים כביכול למות ממילא, ויש מי שמנסה להציל אותם, והוא גם במקרה חוזה עתידות פתאומי שרואה הכל בדיוק לפני שזה קורה. אבל לא משנה מה עושים – מתים בכל מקרה. הסרטים סובבים סביב המילה "גורל" והדבר מאוד זהה לקונספט של סרטי המסור מהבחינה של שלל הדרכים היצירתיות והאכזריות בהן אנשים מתים לאורך כל הסרטים.

כתוצאה מכישלון הסרט החמישי, הוקפא המשך נוסף, שישי במספר, ומאז לא נעשו סרטים נוספים בסדרה. כותבי המסור (שכתבו את הסרט הרביעי עד האחרון, בנוסף לכותר ""Feast ו"-האספן") יעבדו על ההמשך הבא, שנשמע מבטיח עם הכותבים של אחד הכותרים הכי פופולרים בתחום האימה ובפרט. אין פרטים נוספים כרגע על האיתחול, ונדמה שאיתחולים בתחום האימה אינם מצליחים לרוב, אלא רק באופן חריג, ובטח שלא בכותר ותיק עם 5 סרטים בשרוולו. אין לדעת האם האיתחול יסביר יותר על העלילה, יסגור קצוות פתוחים או סתם יראה מקרי מוות מגניבים ובזה ייגמר העניין; ניתן לקוות שיחזירו לפחות את הדמות המטרידה והמסתורית בלאדוורת' בגילום טוני טוד ("קנדימן") שבאופן מפתיע תמיד נכחה בזירות ועזרה לחבורה ברמזים על הבאות.

לא קשה לדמיין למה האולפנים רוצים לחדש את סדרת הסרטים – אחרי הכל, כל הכותר בכללותו הרוויח כ-665 מיליון דולר, כנגד תקציב של 40 מיליון בלבד. בנוסף, עבר הרבה זמן מאז הסרט האחרון (8 שנים ליתר דיוק) וניתן רק לשער שמעריצי האימה ישמחו לקבל עוד סרט של "יעד סופי" לאוסף. עם האיתחול הזה מעבר לפינה, אין זה יפתיע אף אחד שגם איתחול של "סיוט ברחוב אלם" יחכה לנו בהמשך.

אודות קארין רוז דובינסקי

בלוגרית עצמאית וגיקית גאה המתפעלת דף משלה בשם The Geek [email protected] הבלוג עוסק בקולנוע, סדרות, גיימינג, חדשות, כתבות, ביקורות והמלצות. קולנוע הוא חיי, אוהבת את כל הז'אנרים (במיוחד אימה ומדע בדיוני) :) חפשו אותי בפייס!

השאר\י תגובה