מה קורא איתכם? – רשמים מיום הקומיקס בחינם 2016

מאות של נערים ונערות מתגודדים כבר משעות הבוקר, הורים עם ילדיהם תופסים עמדה ולא יוותרו עד שיגיעו ליעד, המוכרים ועוזריהם מביטים במבט נחוש ואולי עם מעט פחד בעיניים בקהל שגדל ואני…שותה קפה עם אשתי מהצד ומביט משועשע.

ברוכים הבאים אל יום הקומיקס בחינם לשנת 2016.

אז אחת היוזמות היותר טובות שנעשו זה "יום הקומיקס בחינם", יום בו חברות הקומיקס הגדולות (וגם הקטנות והמקומיות) מגישות לנו חוברות בחינם אין כסף במטרה להשיג מספר דברים:

  • יריית פתיחה לסדרות חדשות
  • היכרות עם דמויות חדשות
  • העלאת המודעות וההיכרות עם קומיקסים לקהל חדש
  • עזרה לחנויות הקומיקס להגדלת הרווחים משמעותית
  • לרכז ליום אחד אלפי נערים שטופי הורמונים במקום אחד

בתור קורא קומיקס ותיק ובתור הכתב העשוי ללא חת של האתר PCGalaxy, החלטתי שמישהו צריך ללכת ולסקר את מה שהולך לקרות, אז שמתי שעון לשעה מוקדמת (8:30), הכנתי את זוגתי שגם חובבת קומיקסים לא קטנה והכנתי את בגדי הגיק שלי לקראת ההסתערות על איזור דיזינגוף בת"א.

com01

כשהגענו ב-9:30 בבוקר יום שישי עדיין היו המון חניות ריקות ומיד הסקנו שהגענו מוקדם ועדיין אין לחץ, לכן החלטנו שאת הסיבוב נתחיל בחנות "קומיקאזה" שנמצאת בלב דיזינגוף סנטר. כשהגענו למקום גילינו 3 תורים ארוווווכים עמוסי נערים, נערות, הורים, ילדים, כאלה שסתם התעניינו וכמובן כאלה שהגיעו מחופשים במיטב הדמויות היפניות שאין לי מושג מי הן. התור הראשון – לחנות עצמה שהייתה מפוצצת לקוחות שחטפו כל דבר מהמדף הודות למחירים שווים לכבוד יום נפלא זה. התור השני היה לחלוקת הקומיקסים בחינם שהיו בעמדה לצד החנות ואותה איישו 4 אנשים שאני מוריד את הכובע בפניהם על הסדר, ארגון ועמידה בטירוף שהתחולל שם. התור ה-3 היה לעמדה בה ישבו מאיירים וציירו את מגוון הדמויות האהובות במהירות ובדיוק מטריף שגרם לי לקנאה קלה. לצערי לא היה לי כוח ו\או עצבים לעמוד את התור הזה ורציתי להשיג את הקומיקס חינם של אססין קריד שחולק.
כשרציתי להיכנס אל החנות בשביל לתעד את המתחולל נעמדתי בתור שלצערי לא זז עקב כמות הלקוחות, לא הייתה לי אפילו ההזדמנות לתפוס את המבט של אחד המוכרים שאני מכיר בשביל שאוכל לשאול אותו מה קורה ומה העניינים.

com06

אז לאחר שאספנו את  החוברות, הצטלמנו עם פנדה, נתנו כיף לאמיצים מאחורי השולחן המשכנו בדרכנו אל… הקפה של הבוקר.

אחרי הקפה אשתי ואני פנינו ל"קומיקס וירקות" ברחוב קינג ג'ורג'. גילוי נאות, אני ביקרתי באמסטרדם 4 פעמים ובכל פעם עברתי ליד הבית של אנה פרנק ותמיד היה שם תור ארוך מאוד, מה שהיה ב"קומיקס וירקות" לא ראה ממטר את מה שהתחולל שם.

מחוץ לחנות המתינו כבר משעות הבוקר המוקדמות תור של מאות אנשים הרעבים לקומיקסים, הנחות ומאפים (שחולקו לממתינים), הצוות הנחמד בחנות ידע שאני מקריב את נפשי למענכם ונתן לי להיכנס זריז במטרה לצלם ולתעד.

cnv02

בחנות שרר טירוף מושלם לצד סדר שהפתיע אותי מאוד, אנו הישראלים ידועים בתור כאלה שלא ממש מתים על תורים, המתנה וסדר ושם ההפך הגמור, הכל התנהל בצורה רגועה (יחסית) ולכל אחד הייתה הזדמנות להיכנס, להתחדש ולברוח כל עוד נפשו בו, בהבדל מסיילים שמתחוללים בחו"ל שם אנשים "הורגים" אחד את השני כאן היה מאורגן לצד עבודה מהירה ויעילה מצד הצוות המוכר כולל שמירה על קור רוח. ניסיתי להיות כתב עז רוח ולראיין את אחד העובדים אבל כל מה שהוא הצליח לומר זה "אחי, זה מטורף מה שהולך כאן…שנייה, כן יש לנו את החוברת של סופרמן".

לצד השניים האמיצים שאיישו את הקופה הסתובבו בחנות עוד שניים או שלושה (לא סגור על זה) שעזרו לרוכשים למצוא (או לא כי נגמר) את מה שהם חיפשו ובחוץ עמד אחד האנשים הכי אמיצים שויסת את התור והכניס אנשים בהתאם לכמות שיכולה להיכנס. כל הכבוד.

cnv11

שורה תחתונה – יום הקומיקס בחינם היה מדהים ועושה כל כך טוב על הלב לגיק-קשיש שכמוני שרואה איך תרבות הקומיקסים גדלה יותר ויותר. ההתנהלות בשתי החנויות הייתה מדהימה, מסודרת ואפילו מושלמת, אני לא חושב שמישהו יצא מאוכזב מהיום הזה כולל אני, אשתי והפנדה חיכתה.

cnv05

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה