רשמים ראשונים – מבט אישי ראשון עם סדרת ה-Galaxy S21

מלבד ההכרזה הדיגיטלית היום יצא לי לחוות את מכשירי סדרת ה-S21 החדשים לשעה קלה, והנה מה שחשבתי עליהם

אז ממש לא ציפיתי שזה יקרה אבל זה איכשהו קרה ויצא לי לחוות (גם אם זה ממש לקצת זמן) את סדרת מכשירי ה-Galaxy S21 החדשה במו ידיי. המכשירים הגיעו אליי בקופסא חגיגית לפרק זמן קצוב בו יכולתי לחוש ולהשתמש במכשירים החדשים על מנת לספר לכם איך הם מרגישים והאם הם יכולים להיות לאופציה טובה למכשיר הטלפון הבא שלכם.
כפי שציינתי, הייתה לי בערך שעה וקצת להתעסק עם כל אחד מהמכשירים, כך שמה שתראו כאן נכתב אחרי התנסות באמת ראשונית וקלה עם המכשירים בשילוב עם הפרטים הידועים לנו אודות המכשירים השונים בעקבות ההכרזה שלהם שהתקיימה מוקדם יותר היום.

נתחיל עם התחושות הכלליות שלי עם הסדרה החדשה בכל הקשור למגע ותחושת שימוש כללית.
כל אחד ממכשירי ה-Galaxy S21 החדשים מרגישים נחמד מאוד ביד. העיצוב שלהם מעוגל והעיצוב החדש המשלב את מערך הצילום יחד עם מסגרות המכשירים אמנם היה נראה לי מאוד מוזר ואף מצועצע בהתחלה, אבל אחרי שהסתכלתי על המכשירים השונים מספר פעמים ובחנתי אותם מכל זווית אפשרית, אין ספק שלא משנה מה היא תעשה, סמסונג עדיין יודעת לספק תחושת שימוש ועיצוב מרשימים.

דגם ה-S21 הרגיל בהחלט מרגיש נהדר ביד אך גם ה-S21 פלוס וגם דגם האולטרה הענקי לא מרגישים גדולים מידי או מגושמים מידי. באופן אישי אין לי בעיה עם מכשירים גדולים (לי באופן אישי יש S20 FE 5G שנחשב למכשיר בינוני יחסית) אבל כן הייתי שמח מאוד לגלות בוודאות שגם המכשירים הגדולים ביותר שיש לסמסונג להציע עדיין מרגישים טוב ביד.

יחד עם זאת מאוד חשוב לציין שמערך הצילום בולט. המכשירים בהחלט לא יושבים ישר על משטח שטוח היות ומערכי הצילום שלהם בולטים מגב המכשיר, אך כאמור העיצוב החדש המשלב את מערך הצילום עם מסגרת המכשיר כן גורם להכל להיראות יחסית בסדר ומתקבל בהחלט.

לאחר שבחנתי את עיצוב המכשיר פתחתי את כל אחד מהם והתבוננתי לא מעט במסכים השונים.
גם כאן, כל מסכי הסדרה מרגישים טוב (זה ממש לא הפתיע אותי, הרי ידוע שסמסונג היא אחת מיצרניות המסכים היותר טובות בעולם אם לא הטובה בעולם) וגם כאן נקבל מסכי AMOLED מרשימים, צבעוניים וחדים במיוחד. כמו כן ישבתי אל מול מסך האולטרה קצת יותר זמן מהאחרים בעיקר כדי להעריך את העובדה שסוף כל סוף סמסונג מאפשרת לנו להשתמש במסך מהיר גם תחת רזולוציית מסך גבוהה. כמו כן עשיתי חווית בפעם הראשונה את מצב ה-Adaptive Refresh Rate שמאפשר למסך האולטרה לנו בין 10 הרץ לבין 120 הרץ בהתאם לתוכן המוצג על המסך, דבר שהרגיש טוב יותר משחשבתי ויאפשר כמובן חיי סוללה ארוכים יותר עם המכשיר, שזה בהחלט חשוב לא פחות.

אסיים עם מילה קטנה על חווית הצילום.
אם אתם מחזיקים של מכשיר סמסונג מהדורות האחרונים אתם תרגישו מיד בבית. ממשק הצילום מרגיש בדיוק כמו הממשקים של המכשירים הקודמים של החברה, ואם אתם אוהבים אותו כמוני, אין לי ספק שגם כאן תהנו מאוד מחווית הצילום והשימוש.

ארחיב במקצת על חווית הצילום עם מכשיר האולטרה היות והוא המאובזר והשונה מבין מערכי הצילום הזהים של שני המכשירים האחרים.
עם האולטרה נקבל כ-4 מצלמות הכוללות חיישן 108MP, חיישן פריסקופי 10MP וזוג עדשות טלפוטו, גם הן 10MP, ואני חייב לציין שהופתעתי לטובה מיכולות הצילום של המכשיר. אמנם לא צילמתי הרבה מפאת חוסר הזמן, אבל כן אציין את השיפור המורגש בהחלט בין עדשת ה-108MP של המכשיר החדש לבין הדור הקודם שלה שאפשר למצוא במכשיר ה-S20 אולטרה.

כל אלמנט צילום שופר בהחלט מהדור הקודם, בין אם מדובר ביכולות הצילום הבסיסיות ביותר ועד ליכולות הזום המרשימות המציעות חווית שימוש טובה ומדויקת יותר מכל מכשיר סמסונג שיצא לי לחוות בשנים האחרונות. אין ספק שמי שיחזיק באולטרה, יחזיק באחת מחיות הסלולר הגדולות שראינו בשנים האחרונות, הן בתחום הביצועים והן בתחום הצילום בעולם האנדרואיד.

אז בגדול, הייתי מגדיר את סדרת ה-Galaxy S21 כולה כמעניינת. אין ספק שסמסונג הצליחה פעם נוספת לספק ביצועים מרשימים לצד החידוש לעיצוב וליכולות המכשיר עצמן. אקווה בהמשך הדרך לקבל את המכשירים החדשים לקצת יותר זמן על מנת שאוכל לספק לכם סקירה מקיפה יותר שתנתח לעומק את יכולות המכשירים, הביצועים שלו במגוון הפעולות השונות וכמובן את מערך הצילום המטריף של דגם האולטרה.

במידה ואתם רוצים עוד מידע, הנכם מוזמנים להיכנס לכתבת הסיכום שלי לאירוע חשיפה המכשירים ממש כאן (הכוללת גם מחירים ופרטי זמינות בישראל), וכן לכתבת ההסבר שלי על המעבד החדש המגיע עם כל אחד מהם ממש כאן.

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה