הדור הבא של כרטיסי ה-SD הוכרז והוא מהיר מתמיד

ה-SD Association הכריזה על מפרט כרטיסי ה-SD החדשים המציעים מהירויות של עד ל-3,940MB בשנייה בשימוש טכנולוגית PCIe Gen 4 ו-NVMe 

עם הדרישה ההולכת וגדלה לזמני תגובה מהירים יותר ופעילות שוטפת ודינמית יותר, ה-SD Association עבדה על הדור הבא של הכרטיסים. החידוש העיקרי שהדור ה-8 של כרטיסים אלו מביא איתו הוא מהירויות של כמעט 4GB בשנייה. זהו הישג מרשים ביותר בהתחשב בדור הקודם של כרטיסי ה-SD Express מציע "רק" עד 985MB בשנייה כשכרטיסים מהסוג UHS-III מגיעים עד ל-624MB בשניה.

השדרוג הזה הצליח להתקיים באמצעות שינוי בסידור המגעים והוספת מגעים חדשים כך שהכרטיסים יוכלו להשתמש באחד או שני נימים של PCIe Gen 4. את הדור השמיני נוכל לראות בכרטיסים מסוג SDHC, SDXC ו-SDUC. אך שימו לב, אם חשבתם שתוכלו פשוט להכניס אותם כרגיל למכשיר, צדקתם, כי לכרטיסים החדשים תהיה תמיכה בדורות הקודמים של הקוראים אם כי לא תוכלו להינות מכל הפוטנציאל מבלי קורא מותאם התומך בשני נימים של PCIe Gen 4. בלי הקורא הזה, המהירות תוגבל למהירויות של PCIe Gen 3 או כ-2GB בשנייה. לצערנו, לא נוכל לראות את השדרוג בכרטיסי ה-MicroSD אך זה אולי בגלל כרטיס ה-eUFS של חברת Samsung מאיים להחליף את כרטיסי ה-MicroSD.

לשם השוואה בין מהירויות הדורות השונים של כרטיסי ה-SD, מוזמנים לעיין בטבלה:

קרדיט ל-SD Association

במידה ועדיין לא ברור העניין, בואו נסתכל על קטגוריית UHS-I הנמצאת ברוב כרטיסי ה-SD וה-MicroSD למיניהם הנתמכים במגוון טלפונים ומצלמות, יש לה מהירות של עד 104MB בשנייה. אז בחישוב גס, לכרטיסים החדשים תהיה מהירות של כמעט פי 40.

מה דעתכם? ספרו לנו בתגובות למטה.

אודות טל גורן

טל גורן, בן 25 ולומד לתואר ראשון במערכות מידע. בתחום המחשבים והגאדג'טים כבר כמה שנים טובות ואף בניתי את המחשב שלי בעצמי. בין המשחקים שהכי אהבתי נמצאים The Witcher 3, Tekken 3, Ori And The Blind Forest & To The Moon

השאר\י תגובה