סיקור המשחק Goat Simulator

המשחק המפורסם שהתחיל כבדיחה באינטרנט, פרודיה לאור ההצלחה המפתיעה של סימולטורים לרבות Euro Truck וסימולטורי הטיסות השונים והפך למשחק אמיתי. לאחר שחרור גיימפלי מהאלפא שקיבל מיליוני צפיות ( לחצו לצפייה ) ובקשה להוצאת המשחק הוחלט להפוך את החלום למציאות ולשחרר אותו לרשת.

מפפתחי המשחק Coffee Stain Studios החליטו להוציא את המשחק לפועל באמצעות מנוע Unreal Engine 3 ובתודות לבקשת הגיימרים המשחק יצא למערכות הפעלה חלונות וגם למאקינטוש. אגב, המפתחים בהתחלה טענו שזה המשחק "המטומטם ביותר בעולם" עקב כך המשחק שוחרר דווקא בתאריך שמסמל את זה, 1 באפריל.

במכירה המוקדמת של המשחק קנו הגיימרים אותו בעלות של -10 דולרים, בעקבות ה"צחוקים" שחלו מסביב למשחק רכשו אותו המונים, מה שגרם למפתחים להודות בחשבון הטוויטר שלהם שהם מופתעים ושמחים כאחד.

goat-simאחרי שהוצע הפרי-אורדר לכותר שוחרר המשחק ב1 באפריל 2014, יחד עם שאר החויות ההזויות שמציע לך המשחק – המפתחים השאירו כל באג אפשרי שיש במשחק (באגים שגורמים לקריסה הוסרו). המטרה של המשחק היא נטו להצחיק את המשתמש ולא לספק קו עלילה או משחקיות נהדרת כמו בשאר הסימולטורים שקיימים ברחבי הרשת.

למרבה ההפתעה המשחק מפתיע עם גרפיקה מוצלחת ופיזיקה טובה, בשיתוף עם Nvidia PhysX נוצר משחק שכיף לבלות מולו שעות על גבי שעות ולמלא את "המשימות" שהמשחק מציע לך לעקוב אחריהם.

מבחינת הדרישות של המשחק, הרי משחק מבדר עדיין בא עם גראפיקה מושקעת, יחסית. דורש בסה"כ 2 גיגה של ראם ומעלה, מעבד כפול ליבה יספיק כדי להריץ לכם את המשחק בצורה סבירה פלוס, גם באזור הכרטיס הגראפי לא תצטרכו להשתולל יותר מדי ומה שיריץ לכם אולטרא בבאטלפילד ודומיו, בטוח יספיק ( סתם צחקנו ) אפילו כרטיס מלפני קום האתר ( שנתיים + ) יספיק לכם.

בעזרת הלשון הדביקה של העז תוכלו להחזיק מכוניות באוויר ולגרור אחריכם אנשים!
בעזרת הלשון הדביקה של העז תוכלו להחזיק מכוניות באוויר ולגרור אחריכם אנשים!

בסופו של דבר אתה עז כפי ששם הכותר מרמז, המשחק נע בסגנון של "God Mode" שבו אתה לא יכול למות לא משנה מאיפה אתה נופל או מה אתה מפוצץ, למרות שיש באגים שנופלים דרך חפצים ואז צריך לעשות Spawn מחדש… אבל שוב זה כל הבדיחה, אגב, מפתחי המשחק הוציאו עדכון, שבעדכון אמרו שהם סידרו את כל הבעיות השגרתיות של תקיעות אבל את כל הדברים המצחיקים הם השאירו במשחק, הרי לשם כך המשחק יצא.

מבחינת קבלה או חיבה, איך שלא תקראו לזה ע"י אתרי הגיימינג, האתר IGN העניק למשחק ציון 8.0 שמעיד על היותו מעולה. עוד אתרים כמו Metascore העניקו לו 62 בגלל היותו רק כבדיחה אבל בכל זאת הורידו לו על הבאגים והחוסר בעלילה (ציון ממוצע של גולשי האתר העניקו לו 73) – כמו כן Gamespot העניקו לו 7.8 מאותן סיבות של IGN  המשחק נועד לבדר ולהוות פרודיה ולא ככותר עצמאי.

אנחנו אישית חושבים שטוב שכך, נחמד שחברה קטנה מוציאה משחק שבסופו של דבר הצליח כל כך. טוב לדעת ש-Steam לקחו לידיו לשווק את המשחק, הגרפיקה מעולה, המשחקיות מעניינת ומבדרת כאחד. הגיימרים אוהבים את זה, מה שגרם להמון כאלו כן לקנות את המשחק.

התחיל כפרודיה והסתיים בכך שמיליוני סרטוני יוטייוב עולים מידי יום לרשת בנוגע למשחק, כמו בערוץ שלנו העלנו לא פעם סרטונים מצחיקים בנושא:

לדעתי המשחק מקבל ציון של 8 בסקלה עד 10 כפי שקבעו שאר האתרים, יחד עם ההתייחסות לכך שהכותר בא לבדר ולהצחיק וממלא את התפקיד שלו, בכל זאת ישנם באגים שעלולים להרוס את חווית המשחק, היה יכול להיות יותר השקעה באנשים ובמכוניות במקום שהכל יהיה מאוד מוסרט (מלשון המילה סרט, כידוע מראש ולא משתנה). המשחק בהחלט שווה שתנסו אותו וניתן להשיגו מחנות המשחקים הווירטואלית Steam: http://store.steampowered.com/app/265930/

תמונות מהמשחק:

אודות בן

בן 17, משחק מגיל צעיר עקב אח הגדול ממני ב4 שנים שחשף אותי לעולם המשחקים. טכנאי מחשבים ותלמיד י"ב. לכל תמיכה טכנית במשחקים, חומרה או קונסולות אני פנוי תמיד.

השאר\י תגובה