Guacamelee! 2

יורש ראוי – סיקור המשחק Guacamelee! 2

קפצו בחזרה לתוך ה-Mexiverse ביחד עם Guacamelee! 2, ההמשך למשחק ה-Metroidvania המעולה שיצא בשנת 2013

בעת צאתו, לפני יותר מחמש שנים, היה Guacamelee! משב של רוח רענן עבור ז’אנר משחקי ה-Metroidvania. בניגוד לרוב משחקי הז’אנר שבדרך כלל היו משחקי פנטזיה או מד”ב אפלים, Guacamelee!, היה משחק צבעוני עם עיצוב בסגנון מקסיקני שמושפע בעיקר מחג יום המתים ועם מערכת קרב שהושפעה בעיקר מסגנון ההיאבקות Lucha libre. בזמנו המשחק המקורי לא זכה ליותר מדי תחרות, אך הפעם Guacamelee! 2 יצא בחודש עמוס במשחקי Metroidvania כמו Death’s Gambit, Chasm ו-Dead Cells (תוכלו לקרוא מה כתבנו רפאל שנקולבסקי חשב על המשחק הזה בקישור כאן). Guacamelee! 2 מצליח להתמודד עם כל המשחקים האלה בגבורה ולהוכיח שהוא אחד ממשחקי ה-Metroidvania הטובים ביותר.

כמו כל משחק בז’אנר שמכבד את עצמו בבסיסו של Guacamelee! 2 עומדים שני דברים – מערכת הקרב וחקירת עולם המשחק. עולם המשחק, ה-Mexiverse, מוצג במשחק בשתי וריאציות, גרסה אפלה של העולם וגרסת אור אותן תזכו לחקור, בדומה לאלה שקיימות במשחקים כמו The Legend of Zelda: A Link to the Past ו-Metroid Prime 2: Echoes. מערכת הקרב במשחק מבוססת על סגנון ההיאבקות Lucha libre, מה שאומר בבסיסה עומדים מהלכים כמו אגרופים, בעיטות, הטלות ומהלכי התחמקות. מערכת הקרב במשחק היא מאוד מתגמלת, תבוסת האויבים, כל בעיטה, אגרוף והטלה מספקים ריגוש שאין שני לו.

Guacamelee! 2 מכיל שיפורים משמעותיים ביחס לקודמו שהופכים אותו למשחק מהנה יותר וטוב יותר. בראש ובראשונה הכתיבה טובה יותר, משחק ההמשך מצחיק יותר ומעניין יותר מקודמו, למשל המשחק נפתח בשחזור של הבוס האחרון מהמשחק הקודם בצורה שהיא חצי הומאז’ וחצי פארודיה של ההתחלה של המשחק Castlevania: Symphony of the Night. לאחר מכן עלילת המשחק עוברת לשבע שנים מאחור יותר, חואן גיבור המשחק נשוי ללופיטה, אותו הוא הציל בסוף המשחק הקודם, ויש להם שני ילדים. חואן הוא כבר לא הלוצ’דור שהוא פעם היה, הוא נהיה שמן ונלחש מאוד, אך כשרוע חדש מאיים על ה- Mexiverse הוא נאלץ ללבוש שוב את מסכת הלוצ’דור ולהציל את העולם. בשונה ממשחקי Metroidvania אחרים האווירה ב-Guacamelee! 2 היא מאוד קלילה, אין תחושה של בדידות בשלבים. זה גם חלק מאוד מרכזי בעיצוב המשחק, תמיד תפגשו מישהו לאורך הדרך שיסייע לכם.

המשחקיות ב-Guacamelee! 2 עברה שדרוג משמעותי. התנועה של חואן במרחב המשחק תמיד הייתה מהירה, אך הפעם יכולות מסוימות בהחלט מרימות אותן לגבהים חדשים תרתי משמע. כל השינויים האלה מאפשרים למפתחים להוסיף אתגרי פלטפורמה חדשים שתוכלו לצלוח רק עם יהיו ברשותכם היכולות המתאימות. יכולת ותיקה שחוזרת מהמשחק הראשון היא היכולת להפוך לתרנגולת, שזכתה גם היא לשדרוג. במשחק הקודם יכולתם להשתמש בה רק באזורים מסוימים והיא הייתה מאוד מוגבלת ולא שימושית במיוחד. הפעם אתם יכולים להשתמש בה כדי להרוס דברים מסוימים ואפילו כדי לרחף באוויר, מה שיעזור לכם להגיע לאזורים חדשים, בהם תוכלו למצוא חפצים נסתרים ושדרוגים.

Guacamelee! 2 גם עושה עבודה טובה בשילוב של סגנונות משחקיות מז’אנרים אחרים, יש הרבה חלקים במהלך המשחק בסגנון ז’אנר ה-Shoot ’em up, בהם תצטרכו לירות על אויבים ולהתחמק מהיריות שלהם. החלקים האלה מוסיפים רובד חדש קושי וגיוון למשחק. בעוד חלק מהאזורים האלה יהיו הכרחיים לצורך התקדמותכם במשחק, רובם יספקו לכם שדרוגים ויכולות מיוחדות אם תצליחו לעבור אותם. באופן כללי הצורך לאסוף כל שדרוג ויכולת חדשה ולגלות כל סוד החבוי בעולם המשחק, תמיד היו הלחם והחמאה של משחקי ז’אנר ה-Metroidvania. הקושי של המטלות האלה גם לא תיסכל אותי או גרם לי לוותר עליהן, בין השאר בזכות העובדה שברגע שאתם מתים המשחק מחזיר אתכם בדיוק לקטע שבו הייתם לפני שהאתגר שהספציפי התחיל. אפשר לומר ש-Guacamelee! 2 הוא משחק מאוד הוגן ובניגוד למשחקים אחרים בז’אנר יש לו עקומת קושי הגיונית והוא לא נעשה קל יותר ככל שמתקדמים במשחק ומשיגים יכולות ושדרוגים חדשים.

עוד חלק שחוזר מהמשחק הקודם הוא הפאזלים הסביבתיים שמבוססים על המעבר בין עולם האור לעולם האופל. במשחק הקודם יכולתם לעבור ביניהם בלחיצת כפתור כשאויבים מסוימים היו באזור, מה שהפך אותם לפגיעים למשך זמן מסוים שבסיומו הייתם צריכים ללחוץ שוב על כפתור. הפעם למערכת הזאת נוספו גלים שנעים על המסך במאונך או במאוזן באזורים מסוימים ומאפשרים לכם לעבור בין העולמות. התוספת הזאת גורמת לשינויים בזמן אמת שלא תלויים בכם, כך שתצטרכו להביס את האויבים המיוחדים האלה במהירות לפני המעבר בין העולמות. מעבר למערכת הקרב לשינויים האלה יש חשיבות גם בפתירות חידות ובקטעי הפלטפורמה הרבים שמרכיבים את המשחק, מה שהופך אותו להרבה יותר מאתגר.

 

Guacamelee! 2 מכיל גם את מצב המשחק השיתופי מקומי של עד ארבעה שחקנים שהופיע לראשונה ב- Guacamelee! Super Turbo Championship Edition, גרסה משודרגת של המשחק הראשון. מצב משחק זה פועל מצוין לא נתקלתי בלאגים בזמן ששיקחתי בו. למרבה הצער המשחק לא תומך במשחק שיתופי באמצעות הרשת.

הסגנון האומנותי של המשחק נשאר זהה לזה של קודמו, אך הרזולוצייה החדה יותר גורמת לו להראות טוב יותר. האנימציות של הדמויות במשחק פשוטות מאוד אך הן מספקות את הסחורה בהתחשב העובדה שמדובר במשחק דו ממדי. לאנימציות של המתקפות יש מראה שמאוד תואם את סגנון ה-Lucha Libre עליו הן מבוססות. עיצוב הסאונד היה עשוי מצוין במשחק המקורי וב- Guacamelee! 2המצב נשאר זהה. צלילי גיטרה עליזים מלווים את חואן לכל מקום בו הוא הולך בעולם האור ואילו צלילים קודרים יותר ילוו אותו כשהוא נמצא בעולם המתים.

Guacamelee! 2 הוא בדיוק מה שמשחק ההמשך צריך להיות מבחינת משחקיות. כל מה שעבד במשחק הראשון נמצא כאן, וכל מה שלא נזרק או עבר מתיחת פנים. כוחות ויכולות חדשות נוספו לארסנל של חואן, מה שמקנה לו אופי רב-תכליתי יותר. המשחק הרבה יותר גמיש וידידותי למשתמש מאשר לפני כן, והוא בהחלט מלוטש יותר. התוספת של מצב משחק שיתופי למשחק הראשי מאפשרת לכם להינות מהמשחק הזה עם עוד שלושה חברים. כל מי שאהב את המשחק הראשון יהנה מהמשחק הזה, אבל גם שחקנים חדשים שרק רוצים לשחק במשחק Metroidvania יהנו ממה שהם ימצאו בו.

Guacamelee! 2

משחקיות - 9
סיפור - 8
גרפיקה ואנימציה - 8
פסקול - 9

8.5

מעולה

Guacamelee! 2 הוא משחק מעולה שיכול להחזיק בגאווה בתואר משחק Metroidvania

User Rating: 3.05 ( 1 votes)

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה