הוגוורטס

בחזרה להוגוורטס – כל מה שאני רוצה ב-Hogwarts Legacy

אחרי החשיפה של המשחק החדש שעתיד להתרחש על אדמת הוגוורטס (שהודלף ונמחק מהרשת כבר לפני שנתיים) והידיעה שכבר בשנה הבאה נוכל לשחק תלמיד בבית הספר לקוסמים, הגיע תורי בתור מעריץ שרוף לתהות – מה אני רוצה שיהיה שם?

כבר שנתיים שהתרוצצו שמועות ברשת על משחק עולם פתוח בעולם הקוסמים של "הארי פוטר" והיקום של ג'יי קיי רולינג (שבשנים האחרונות הורחב בסרטי "חיות הפלא") ולאחרונה נחשף עם טריילר ראשון באירוע החשיפה של ה-PS5 (כל החשיפות מהאירוע כאן).

אז מה בעצם ידוע לנו על המשחק? לא הרבה, ולכן זה הזמן, בתור מעריץ מושבע וגיימר – להתחיל ב-"Wishful thinking". אחרי הכל, מחשבה יוצרת מציאות, וזה אפילו נכון יותר בעולם של הארי פוטר.

כיתות ושיעורים

אנחנו תלמידים בהוגוורטס (על פי השמועות בשנה חמישית), עם דגש על תלמידים. היבט מגניב שדי התפספס בסרטי הארי פוטר, הוא הלימודים בבית הספר והשיעורים השונים – שינוי צורה, שיקויים, לחשים וכמובן איך אפשר בלי התגוננות מפני כוחות האופל? במשחקים הראשונים של הארי פוטר, אי שם לפני כמעט שני עשורים, לקחנו שיעורים בהם למדנו קסמים בהם השתמשנו ברחבי הטירה כדי לפתוח איזורים חדשים ולחקור אותה.
לדוגמא – להרים פסל בהרמת שרביט ולגלות נתיב נסתר מאחוריו, או לשים אותו על כפתור נסתר ולפתוח דלת סתרים באיזור. מאחר ואנחנו יודעים (על פי ההדלפות) שנוכל לבחור את מסלול הלימוד שלנו, אולי אזורים נסתרים שניתן לפתוח בכמה דרכים – בהתאם לדרך הלימודים שבה בחרנו? או שזמינים רק למי שבחרו מסלול ספציפי, מה שיביא אנשים לשחק את המשחק כמה פעמים ולבצע בחירות שונות ולפתוח מקומות שונים ברחבי הטירה.

חברויות ויריבויות

מאחר ואנחנו יודעים כי המשחק יכלול את האפשרות ליצור חברויות עם דמויות שונות, אולי אפילו עם דמויות מבתים שונים במהלך השיעורים המשותפים ביחד- למה שלא יהיו לנו יריבויות בסגנון הארי נגד מאלפוי בספרים? דמות שתיכנס לנו לחיים, תכניס אותנו לצרות ונוכל לתכנן מעשי נקמה בחזרה? עם יצירת דמות של תלמיד שיהיה הנמסיס שלנו בהוגוורטס, נפתחות המון אפשרויות למכניקות ושינויים במשחק שיכולים להוסיף המון אם יבוצעו בצורה טובה. הרעיון יכול להוסיף המון משימות צד מגניבות שישתנו בהתאם להצלחה שלך מול היריבואולי אפילו ליצור מד פופולריות שמשתנה בהתאם לריבים והנקמות שנבצע.

יצורים קסומים חדשים

על פי הטריילר ראינו כי המשחק יכיל יצורים קסומים מוכרים מעולם הקוסמים שכבר הוצגו בסרטים ("הארי פוטר" או "חיות הפלא") כמו היפוגריפים, סוהרסנים, דרקונים וטרולים. אבל לדעתי הפתיחה הזו של העולם יכולה לעשות דברים מרתקים עם יצורים חדשים שיהיו פרי המצאתם של היוצרים (מאחר ולא ידוע כרגע אם המשחק יחשב קאנוני ביקום של ג'יי קיי רולינג, אבל יכלול מעט מאוד התערבות מצידה). יהיה נחמד להכניס יצורים שהופיעו בספרים ולא זכינו לראות בסרטים (כן אני מדבר על סקרוטים פוצי תחת). יצורים כאלה יכולים לפתוח עולם חדש של טכניקות שונות למשחק, ולתת לעולם רענון ועניין חדש גם למעריצים אדוקים.

השרביט, הפטרונוס ומה שביניהם

מאחר ואנחנו יודעים שתהיה "מערכת בתים" כלשהי במשחק, שתתבסס על בחירה של השחקן שפשוט יבחר באיזה בית הוא רוצה להיות, הייתי רוצה לפתח את רעיון הבחירה הזה עוד יותר. הייתי שמח לראות את האפשרות לבחור את השרביט שלך, את חיית המחמד שתלווה אותך במהלך המשחק, ואת הפטרונוס שלך. או אולי ליצור מערכת של שאלות בדומה לאתר "PotterMore" שתבחר עבורנו את מה שהכי יתאים לנו בהתאם לתשובות שנענה עליהן.

רעיון בונוס – שני מצבי משחק שונים, אחד בו הבחירה לגמרי של השחקן ואחת שתהיה מבוססת על שאלון, למי שירצה לגלות במה היה יכול לזכות אם רק היה לו קצת דם קסום בוורידים.

ציוד קסום

אנחנו אמנם לא יודעים אם בכלל תהיה מערכת ציוד במשחק, אבל ככל הנראה תהיה, מאחר והמשחק אמור להיות משחק תפקידים. מאחר ואני מאמין שנזכה להשתמש בציוד קסום או מכושף בצורות שונות- אפשר לראות בכך עוד מכניקת משחק חדשה לגמרי שנפתחת על ידי שימוש בציוד קסום. בין אם מדובר בשיקויי קסם שמעלים את החדות שלנו ומשפרים את הסיכויים שלנו בקרבות, גלימת היעלמות, מלשינסקופ שמזהיר אותנו לפני היתקלות באויבים או אבקת חושך- האפשרויות אין סופיות כשזה מגיע להוגוורטס ולעולם הקוסמים.

דמבלדור

מהטריילר אנחנו יודעים שהמשחק עתיד להתרחש בסוף המאה ה-19, ואחרי מחקר קצר גיליתי שאלבוס דמבלדור בכבודו ועצמו למד בהוגוורטס באותם שנים (1892-1899 ליתר דיוק).
האם נזכה לראות את דמבלדור בתור תלמיד צעיר ומצטיין, ואולי אפילו לרקום איתו חברות בשלב מסוים של המשחק? גם אם הדמות תופיע ברקע בתור התייחסות או ביצת פסחא למעריצי הארי פוטר, הוא לפחות יתאים מבחינת הזמנים כך שבכל מקרה מדובר ברעיון שיכול להיות מגניב ומסקרן, מאחר ואנחנו לא יודעים הרבה אודות דמבלדור הצעיר.

לא רק הוגוורטס

ידוע לנו כי המשחק יכיל גם את סימטת דיאגון כאזור שניתן לשחק בו ולחקור אותו במשחק, אבל מה אם נוכל לחקור גם את היער האסור שבגבולות הטירה? כפר הקוסמים הוגסמיד, בו נוכל לקנות ציוד חדש ושיפורים לציוד הקיים שלנו? לחקור את מעמקי האגם השחור שתמיד היה מסתורי ובו גר הדיונון הענק של הוגוורטס? האפשרויות באמת יכולות להיות מעניינות ומסקרנות ביותר עם פוטנציאל אדיר לכל אחת מהן.

קווידיץ'

הספורט הקסום הזה חייב להופיע במשחק, מאחר והוא אחד הדברים הזכורים לטובה מהסרטים ומדמותו של הארי פוטר עצמו. אולי לא נהיה חייבים לשחק מחפש כמו הארי במשחק החדש, אלא חובט או שומר.
אפשרות מעניינת תהיה להוסיף את זה כנתיב בחירה עבור שחקנים, שיפתח היכרויות שונות עם דמויות במסגרת האימונים או המשחקים ושיפור מיומנויות תעופה במטאטא.

בונוס – מה אני לא רוצה? לורד אפל חדש

ברור לי שהמשחק דורש אנטגוניסט עליו הוא יוכל להתבסס, ושאנחנו עתידים להתמודד עם איום על עולם הקוסמים עם דמות כלשהי שעוסקת בקסם שחור ואפל. עם הרעיון הזה אין לי בעיה – אני רק מקווה שהמשחק לא יביא לנו דמות שתהיה כבר לורד אפל מבוסס שמוכר ככזה בתוך האוכלוסייה הקסומה. זה די מעצבן לגלות שכל כמה עשורים צץ לו לורד אפל עם יכולות קסומות אדירות ורצון לשליטה עולמית… די מוריד מהאיום שהלורד וולדמורט ייצג בעולם הקוסמים בהמשך. מה שכן יהיה נכון לדעתי לעשות הוא קוסם אפל בתחילת דרכו, אחד שינסה לבסס את יכולות הקסמים האפלים שלו ולצבור כוח בעודנו מנסים לעצור אותו עד לקרב הסופי בסוף המשחק. בקיצור אני לא רוצה עוד לורד וולדמורט, תנו לי טום רידל חדש.

מה דעתכם? האם אתם מתרגשים לקראת המשחק Hogwarts Legacy? האם הוא יעזור להחזיר את עולם הקוסמים לתהילתו בשיא הפוטרמאניה? ומה אתם הייתם רוצים לראות במשחק החדש? ספרו לנו בתגובות.

המשחק Hogwarts Legacy עתיד לצאת במהלך 2021. תאריך רשמי עוד לא נחשף.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

תגובה אחת

  1. מזע נוסטלגי

    אני ממש רוצה לראות תחרות בגביע הבתים מה שלעצרי לא יהיה וגם קווידיץ לא יהיה למרות שיש סיכוי שזה יבוא אחר כך כDLC בתשלום ואני בעיקר רטצה שזה באמת ייצא לסוויץ

השאר\י תגובה