Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn – ביקורת המשחק למחשב האישי

Horizon Zero Dawn, אחד מהכותרים הגדולים ביותר ל-PlayStation 4 חוזר בסערה לקדמת הבמה עם גרסת המחשב האישי

אי שם בשנת 2017 הגיח לקונסולת ה-PlayStation 4 משחק עולם פתוח חדש בשם Horizon Zero Dawn מבית היוצר של אולפן Guerilla ההולנדי. המשחק היה למוצלח מאוד בקרב השחקנים, והוא נחשב בעיניי רבים לאחד ממשחקי העולם הפתוח הטובים ביותר בכל הזמנים. המשחק קצר שבחים רבים, גרף הכנסות עתק והפך בין ללילה לאחד המשחקים המוצלחים ביותר שיצאו באופן בלעדי לקונסולות ה-PlayStation 4.
כעת, כשלוש וחצי שנים לאחר צאת המשחק לראשונה, חוזרת אלינו אלוי המקסימה ועולם המשחק עוצר הנשימה של Horizon, בגרסה מחודשת ונוצצת למחשב האישי!

חשוב לציין שהיות וכבר סיקרנו את המשחק באתר, לא אדבר יותר מידי על מהלך העלילה או המשחקיות שיש למשחק להציע, ויותר אתמקד בחווית המשחק הכוללת על גבי המחשב האישי.

אז בכל זאת ולטובת מי שחי מתחת לסלע ולא שמע על Horizon Zero Dawn, נספר לכם שסיפור המשחק עוקב אחרי אלוי, ילדה ג'ינג'ית וסקרנית במיוחד הגדלה בצילו של רוסט, איש חכם הלוקח את אלוי תחת חסותו. רוסט מלמד את אלוי לצוד ולהילחם. אלוי רוצה לגלות את זהותה של אמא שלה, שמעולם לא הכירה היות ובלידתה ישר הופקדה תחת חסותו של רוסט. אלוי מחליטה לצאת למסע חובק יבשת, במטרה לגלות את זהותה המסתורית של אמה. עלילת המשחק איכותית ומעניינת, והיא תשאיר אתכם צמאים לעוד עד לרגע סיום המשחק.

חשוב לי לציין שזו לא הייתה הפעם הראשונה ששיחקתי במשחק, היות וכבר סיימתי אותו ואת ההרחבה שלו, Frozen Wilds עוד על גבי ה-PS4 שלי, כך שלא הייתי מופתע מהתקדמות העלילה והמשחקיות של המשחק לא הייתה חדשה לי כלל.

מה שכן היה חדש לי הוא הביצועים החדשים שהמשחק קיבל, היות והוא הותאם במלואו לחווית משחק עם עכבר ומקלדת על גבי המחשב האישי. השליטה במשחק בשבילי הפכה להרבה יותר נוחה, בעיקר בחלקים שצריך לכוון עם הקשת של אלוי על אויבים, פעולה די בסיסית החוזרת על עצמה לאורך כל המשחק, היות וחץ וקשת הם הנשק המרכזי בו נשתמש במהלך המשחק. אולי יש אנשים שבקר לא יהווה בשבילכם קושי בכל הקשור לכיוון של נשק, אבל בשבילי וכגיימר שרוב חוויות המשחק שלו מועברות על גבי המחשב האישי בשימוש עם עכבר ומקלדת, שמחתי מאוד ליכולת לכוון בצורה נוחה יותר במהלך המשחק.

מלבד המשחקיות עצמה שכוללת שיטוט אינסופי במפת המשחק לצד ציד מכונות ואסיפת משאבים, המשחק פתח לחלוטין את הגבלות הפריימים שלו, וכעת הוא מסוגל לרוץ ביותר מ-30 פריימים בשנייה, שזו ההגבלה למשחק על גבי קונסולות הדור הנוכחי. היכולת להריץ את המשחק ב-60 פריימים בשנייה ואפילו יותר פותחות למשחק מימד חדש של הנאה ואיכות. המשחק חלק יותר, זורם יותר ונוח יותר למשחק, והמשחקיות שלו משתפרת בצורה ניכרת ומורגשת ברגע שהמשחק רץ ביותר מכ-30 פריימים בשנייה.

עולם המשחק נשאר מרשים, והוא עדיין כולל את האזורים המהפנטים שלו במלוא הדרם, לצד שלל המכונות השונות שפוקדות את העולם, אותן ניתן לצוד ולאלף, לצד שלל פעולות נוספות. זהו ללא ספק אחד המשחקים היותר מרשימים שיצא לי להיתקל בהם במהלך חיי, וגרסת המחשב האישי עושה עבודה טובה בלשמר את חווית המשחק האיכותית של המשחק לצד העולם המרשים והמיוחד.

יחד עם זאת כן התאכזבתי קלות בכל הקשור לגרפיקת המשחק, שאמנם נפתחה לשלל רזולוציות שונות כולל תמיכה ביחסי צפייה רחבים לצד אפשרויות התאמה מלאות של גרפיקת המשחק, אבל הגרפיקה שלעצמה לא שופרה רבות (כן שופרה בכמות יפה כמות הפרטים בעולם וההשתקפויות של מים בנהרות ואגמים לאורך המשחק) וברוב המקרים ניתן לראות בבירור שמדובר במשחק שיצא לפני מספר שנים, בעיקר בכל הקשור להבעות הפנים של הדמויות, שמרגישות מאוד מיושנות אם נשווה אותן ליכולות הבעות הפנים של המשחקים של היום. כמובן שזו ממש לא בעיה רצינית והמשחק נראה מעולה ויפייפה לכל אורכו, אבל לא הייתי מצפה לשדרוג גרפי ניכר אם לשם כך התעניינתם במשחק על גבי המחשב.

2010

כך או כך החוויה של Horizon Zero Dawn היא ללא ספק חווית חובה אם תשאלו אותי. בין אם שיחקתם במשחק בעבר ובין אם לא, אני לא יכול שלא להמליץ לכם לנסות ולשחק במשחק על גבי המחשב האישי. המשחק נראה טוב ומרגיש טוב, ויכולות המשחק המועצמות שלו הופכות אותו לטוב אפילו יותר מגרסאתו המקורית. כמו כן המשחק כולל את כל התוספות שנוצרו למשחק אי פעם כולל ההרחבה הגדולה Frozen Wilds, כך שגם אם תסיימו את סיפור המשחק הראשי ותרצו לשחק עוד, לא תצטרכו להוציא כסף נוסף על תכני ההרחבה שיש למשחק להציע.

Horizon Zero Dawn

ציון סופי - 9

9

מעולה

משחק טוב שנפתח באופן רשמי לקהל חדש של גיימרים רעבים!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה