סיכום אירוע ההשקה של פייסבוק

אירוע ההשקה שפייסבוק ערכה אתמול בערב היה בלתי נשכח. פייסבוק הציגה בארוע הזה שלושה מוצרים עיקריים:

-הטלפון החכם של HTC שמבוסס אנדרואיד, בשם HTC First שמיוצר ע"י שיתוף פעולה בין פייסבוק, AT&T וHTC.
-ממשק הודעות וצ'אט חדש בשם Chat Heads
-לאנצ'ר(מסך בית) לאנדרואיד שמובנה במכשיר שלהם בשם Facebook Home

(בתמונה – מנכ"ל HTC מציג בגאווה את המכשיר החדש) נתחיל מהסוף, מכיוון ששני המוצרים האחרונים מרכיבים את הייחוד של הסמארטפון.

Facebook Home – מסך בית מיוחד למכשירי אנדרואיד

 

 

פייסבוק השיקו מסך בית(Launcher) מיוחד שמותאם לשימוש בפייסבוק. במסך הבית יש "Cover Feed" מיוחד שמציג סלייד שואו של עדכונים מהפייסבוק. תמונות זזות, וסטטוסים מופיעים על רקע תמונות. 

המסך הזה מתאים למכשירי הHTC First, אבל פייסבוק תשיק אפליקציה ב14 לאפריל שבעצם תהווה Facebook Home למכשירי אנדרואיד מכל הסוגים. במסך ההתראות, הקובר פיד, ניתן לקרוא סטטוסים, לצפות בתמונות, לכתוב תגובות ולקרוא תגובות של אחרים, וכמובן לעשות לייק. מלבד זאת יש גם את הNotifications, שתפסו שינוי רציני בפייסבוק הום. המקום הזה שנמצא בFaceBook Home הוא שילוב בין ההתראות של אנדרואיד(כמו שיחות שלא נענו, עדכוני אפליציות, לוח שנה וכו'…) לבין ההתראות של פייסבוק(חבר קרוב מפרסם סטטוס, מישהו מגיב על קישור שלך וכו'…). העיצוב החדשני מעניין: יש שורה לבנה לכל התראה, כשמזיזים אותה הצידה היא נעלמת, ואם לוחצים לחיצה ארוכה כל ההתראות מתרכזות במקום אחד תחת האצבע שלכם, ואז אתם יכולים להעיף את כולם בהסטה פשוטה הצידה.

הדבר החשוב בלאנצ'ר זה הגישה לאפליקציות. כאן פייסבוק נקטה שיטה בדומה לWindows Phone 8, ועשתה לאנצ'ר רגיל כמו כל מסכי הבית הקיימים באנדרואיד, שאחד מהעמודים בו(השמאלי) הוא בעצם מסך כל האפליקציות(הדרייר). אגב, כל משתמש אנדרואיד שיש לו אפליקציית פייסבוק עכשיו יקבל הודעה על השירות החדש ויוכל להתקין אותו למכשיר שלו. במכשירים שהם לא HTC First, תוכלו לבחור האם אתם רוצים להגדיר אותו כמסך הבית הדיפולטיבי שלכם(במקום המסך המקורי או מה שאתם משתמשים בו כרגע, לדוגמה GO Launcher EX) או להשתמש בו פעם אחת או יותר במקביל לשימוש הרגיל במסך הבית השני. אני לדוגמה משתמש גם בGO Launcher, גם בLauncher 8 וגם בLauncher המקורי().

Facebook Chat Heads – צ'אט והודעות מופיעים על גבי המסך מבלי לצאת מהאפליקציה הנוכחית

פייסבוק השיקה במקביל לטלפון החדש וכחלק מהFacebook Home גם ממשק צ'אט חדש בשם Chat Heads, כלומר צ'אט ראשים. הפיצ'ר, כשמו כן הוא – ראשי החברים שמדברים איתכם מופיעים על גבי המסך ולחיצה עליהם תפתח את חלון הצ'אט על גבי האפליקציה הנוכחית(משחק, דפדפן וכו'). אם אתם לא אוהבים שיחה מסויימת, אתם יכולים פשוט להסיט אותה הצידה. אם אתם רוצים לשנות את מיקום הראשים, לחצו לחיצה ארוכה עליהם והם יתרכזו סביב האצבע שלכם בדומה להתראות, ואז תוכלו להזיז אותם למיקום אחר במסך.

השירות החדש זמין כחלק מהפייסבוק הום. ולבסוף, כל השירותים האלו מתאחדים יחד במכשיר משלהם –

HTC First – מכשיר הטלפון של פייסבוק, HTC וAT&T

פייסבוק עבדה יחד עם HTC על מכשיר חדש שכבר נפוצו שמועות עליו ברשת, בשם HTC First. במקום לבנות מערכת הפעלה חדשה(FB OS) או לשנות את האנדרואיד, הם העדיפו לשלב את הפייסבוק הום שדיברנו עליו וכל שאר הדברים, במכשיר אחד מובנה עם אנדרואיד. ככה במכשיר הזה תהיה לכם גישה ישירה לפייסבוק יחד עם גישה ישירה לחנות האפליקציות וכל שאר הדברים באנדרואיד. החלק היפה במכשיר,

זה שהוא יעלה אך ורק 100 דולר!!

תוכלו לצפות בכל האירוע כאן:

 

קישורים:
פייסבוק
קבוצת הפייסבוק של הסלולרי

אתר המכשיר HTC FIRST

בואו לדון על כל דבר אחר בפורום האתר

מכירים עוד על משחקים? רוצים לכתוב כתבות באתר? לעזור להתפתחות האתר? לכתוב מדריכים?
צרו קשר בדף המשוב שלנו – בואו להיות חלק מצוות האתר שלנו!

לעוד מידע, חדשות ומדריכים לסמארטפון שלך כנסו לאתר פיקסל

אודות ראובן קרסיק

אני ראובן קרסיק, גר בישוב על יד ירושלים ומתמחה בכל מני סוגים של גאדג'טים. איך לתפעל אותם, לערוך אותם, לשדרג אותם, לתכנת אותם ולהתאים אותם שיהיו כמו שאני רוצה. אני מנהל אתר פרטי שעוסק כולו בסמארטפונים http://pixel.org.il אני גם מתכנת ובונה אתרים כתחביב.

4 תגובות

  1. פש נראה אחלה פלאפון !

    • כן. ואם אתה במקרה בAT&T אתה מקבל אותו ב100 דולר. אבל בתכלס אין בו משהו מיוחד, את הFacebook Home המובנה אתה יכול להוריד כמעט לכל מכשיר אנדרואיד החל מה14 באפריל.

  2. נשמע מעולה,
    הכתבה עצמה מעולה ותודה על הפרטים :]

  3. מה12 לאפריל***
    ואחלה כתבה תודה 🙂

השאר\י תגובה