ה-Mate X של Huawei יגיע עם ערכת השבבים Kirin 990

לאחר ש-Huawei דחתה לסוף השנה את ההשקה של המכשיר המתקפל שלה ה-Mate X. וכאשר בחודש הקרוב אמורה להשיק את סדרת ה-Mate 30. מקורות אומרים כי גם סדרת Mate 30 ואף ה-Mate X יגיעו עם ערכת השבבים החדשה שלה ה-Kirin 990.

Huawei דחתה את ההשקה של המכשיר המתקפל שלה ממספר סיבות כמו בעיות טכניות עם צירי המכשיר, חיישנים לא מדויקים מספיק ואף מעבד חזק מספיק. ולכן הם החליטו לחכות עד לסיום פיתוח ערכת השבבים החדשה שלה ה-Kirin 990. ה-990 הינה ערכת השבבים הראשונה בתהליך ייצור של 7nm מבית Huawei. היא יותר חזקה ב20% מערכת השבבים הנוכחית ב-P30, ה-980. כמו גם, ה-990 המסוגלת לצלם ולעבד וידאו ברזולוציה של 4K ובקצב של 60 פריימים בשנייה. כמו גם היא תומכת בתקן 5G החדיש המאפשר מהירות תקשורת סלולרית מהירה פי כמה מהדור הנוכחי של 4G. יכולות אלו הן הצעד של Huawei לנסות להתחרות בשאר החברות בשוק כגון Samsung. שכבר מאז ה-S9 מאפשרת צילום ועריכת וידאו ברזולוציה של 4K ובקצב של 60 פריימים בשנייה.

ערכת השבבים החדשה ככל הנראה תגיע גם עם ה-P40 מאוחר יותר השנה.

מקור: Neowin

אודות גיא גורדון ביברשטיין

בקיצור, במקום מוצץ לעסתי מעבד פנטיום 2. לא בקצרה, סטארטאפיסט בתחום חומרה, עתודאי לאווירונאוטיקה וחלל בטכניון, גיק מטורף, מעצב UX וכותב עלילה למשחקי מחשב בזמן הפנוי.

השאר\י תגובה