הצעד הנכון של HyperX? – סיקור מקלדת HyperX Alloy FPS

חברת HyperX עשתה לעצמה שם בעולם הגיימינג בעיקר בזכות האוזניות שלה שעקפו את כל המתחרים הן במחיר והן באיכות. אך האם עכשיו, כשהמקלדת החדשה של החברה הגיעה אלינו ה-HyperX Alloy FPS האם היא תצליח להתחרות בענקיות המקלדות כגון Corsair ו-Razer או שמא תישאר מאחור באבק החברות הסיניות, יצאנו לבדוק

מקלדות גיימינג תמיד היוו לי מעין תוסף לא חשוב, מה כלכך חשוב במקשים מכנים? הקליקיות שלהם? מקש זה מקש הוא נלחץ, פקודה נשלחת והמחשב מבצע, פשוט מאוד, בשביל מה צריך לבזבז 100 דולר או אפילו יותר כדי לקבל את תג הפרימיום של מקלדת גיימינג? כשחברת HyperX השיקה לפני תקופה קצרה את ליין מקלדות הגיימינג החדשות שלה ה-Alloy FPS בארץ קפצתי על ההזדמנות לסקר את המקלדת וסוף סוף לדעת האם מקלדות גיימינג באמת נחוצות ומשפיעות על מהלך המשחק.

כמו כל הסיקורים שלי, גם הביקורת על המקלדת תחולק למספר חלקים והם להלן:

  • אריזה וחווית אנבוקסינג
  • מבנה ואיכות בנייה
  • מקשים ותאורה
  • סיכום אישי

אריזה וחווית אנבוקסינג:
כשקיבלתי את ה-Alloy FPS לראשונה ראיתי שחברת HyperX לא הזניחה את חווית האנבוקסינג ויצרה חוויה מספקת למדי שהשאירה אותי מרוצה ושמח מאוד שקיבלתי את המוצר. כשתקחו את האריזה (העשוייה מקרטון קשיח) תוכלו לראות שעל כולה מוטבעים שרטוטים וציורים של המקלדת ולאחר שתוציאו את החבילה בקטנה שבתוכה ,שגם היא עשוייה מאותו קרטון קשיח, תפתחו אותו תוכלו לראות את המקלדת עצמה בכל הדרה ועם עוד מספר הפתעות מעניינות ש-HyperX השאירו לנו.

לאחר שתוציאו את המקלדת תוכלו לראות ש-HyperX הוסיפו גם תיק נשיאה למקלדת העשוי מבד איכותי שקידמתו כיס סקוטש קשיח שבתוכו תוכלו לשים את הכבל המתנתק של המקלדת. לאחר שתוציאו את המקלדת ואת הנרתיק הנלווה תוכלו לראות מספר עלונים סטנדרטים ובירכת הצטרפות לקבוצת HyperX כמו שמברכת כל חברת גיימינג גדולה ובנוסף 2 שקיות ואקום כשכל אחת מהן מכילה דברים שדווקא לא ציפיתי לראות במקלדת שעולה כ-100$. בשקית הראשונה תוכלו למצוא מספר מקשים התואמים למקשי W,A,S,D,1,2,3,4 הצבועים בצבע אדום בהיר ובפונט שונה מהמקשים השונים במקלדת. אני חייב להודות שאני מאוד מעריך את המחווה הנדיבה של החברה בלהוסיף מקשים שונים בשביל הרגשה שונה, אבל במהלך המשחקים הרגשתי שהאצבעות שלי כמעט ומחליקות ממקשי ה-W,A,S,D בעקבות המבנה החלקלק של המקש המיוחד. בשקית השנייה חברת HyperX צירפה גם כלי להסרת מקשים באופן יעיל ונוח דבר שלא ראיתי במקלדות למעט ה-Corsair K95 Platinum שעולה מחיר זעום של כ-250$. בשורה התחתונה חברת HyperX יצרה חווית אנבוקסינג מהנה למדי והוסיפה גם מספר דברים נחמדים שהערכתי מאד.

מבנה ואיכות בנייה:
נתחיל מאיכות הבנייה, כשהרמתי לראשונה את המקלדת הרגשתי קודם כל את המשקל, אין פה תחמונים אין פה משקולות נסתרות ותכף אסביר לכם למה. ה-Alloy FPS בנויה משלדת פלדה מלאה בכל רוחבה, גם בחלקה העליון וגם בחלקה התחתון,אין בגוף המקלדת אף לא חתיכת פלסטיק אחת, מה שתורם מאוד להרגשת הפרימיום והאיכות המצויינת של המקלדת. המקלדת אינה מכילה מקשי מאקרו, דבר שאינו מפתיע ממקלדות ברמת המחיר הזה אבל הייתי מוכן לקבל תוכנה כלשהי שהייתה מאפשרת לי לתכנת מקשים במקלדת. בקדמת ה-Alloy FPS תוכלו למצוא שני חיבורים, חיבור USB Type A 3.1 המיועד עבור הטענות מכשירים לבחירתכם(מתח בלבד), דבר שהתאכזבתי לגלות בהתחשב בכך שהמקלדת זקוקה ל-2 חיבורי USB 3.0 לפחות כדי לעבוד. את חיבור ה-Mini USB מאייש הכבל המתנתק של המקלדת, דבר שאינו שגרתי במקלדות במחיר הזה. הכבל הוא כבל מחוזק (Braded) אבל בגלל האפשרות לנתק אותו קיימת ירידה באיכות הכבל בסמיכות לחיבור ורואים זאת.

מקשים ותאורה:
המקשים שקיבלתי במקלדת הסקירה הם מקשיים איכותיים ומקוריים של CherryMX מסוג Brown המעניקים את ה"קליקיות" האהובה של מקשי ה-Blue ועם זאת את פרופיל הסאונד הנמוך שמקשי ה-Red פופולריים בזכותם. המקלדת מציגה פעולות Anti-Ghosting עד לכ-1000 לחיצות בשנייה וכ-5 מצבי תאורה שונים. מקלדת ה-HyperX Alloy FPS מגיעה עם תאורה קבועה של אור לד אדום אבל אחותה הגדולה, ה-Alloy RGB שתגיע בתחילת ספטמבר 2017 תציג תאורת RGB מלאה ומקשי מאקרו ייחודיים. חמשת מצבי התאורה הם: תאורה סטטית, תאורה נושמת, מקשים נדלקים פר לחיצה, גל מנקודת לחיצה על המקש ותאורה נקבעת באופן אישי המאפשרת לכם לסמן מקשים שתרצו ורק הם יהיו דלוקים במצב הזה, דבר שמאוד טוב למרתוני גיימינג בלילה.

ולסיכום אישי:
ה-HyperX Alloy FPS היא מקלדת מצויינת, מציגה איכות חסרת פשרות, מקשים איכותיים, תאורה מתקדמת וכל זה במחיר נמוך של כ-100$. אם אתם מחפשים מקלדת גיימינג חדשה ולא מעוניינים ליצור לעצמכם חור בכיס,אני אמליץ בחום על ה-Alloy FPS או שמה אם תחליטו להיות סבלניים ולחכות לאחותה הגדולה ה-Alloy RGB שתגיע בעוד כ-3 חודשים תוכלו לקבל מקלדת צבעונית בהרבה עם מקשי המאקרו באותו המחיר.

HyperX Alloy FPS

אריזה וחויית אנבוקסינג - 9
מבנה ואיכות בנייה - 10
מקשים ותאורה - 9

9.3

מצויינות

אם אתם בשוק אחר מקלדת גיימינג איכותית שלא תרושש לכם את הארנק ה-HyperX Alloy FPS הינה בחירה מצויינת.

User Rating: 4.4 ( 1 votes)

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה