HyperX Cloud Stinger Wireless – מישהו אמר כבלים? – סיקור אוזניות גיימינג

בתור גיימר שלרוב משחק על המחשב, מעולם לא יצא לי להתנסות באוזניות גיימינג כשזה נוגע למשחק על גבי קונסולה. קיבלתי לסקירה את ה-HyperX Cloud Stinger Wireless – אוזניות גיימינג אלחוטיות אשר על פי הקופסה נועדו לשימוש עם קונסולת ה-PS4. האם אלה אוזניות החלומות שלכם למשחק על גבי קונסולות?

מבחינתי כאשר מדברים על אוזניות, יש מספר פרמטרים שצריך לקחת בחשבון לפני שקונים זוג.
1. איכות הבנייה – פרמטר זה יקבע בסופו של דבר מתי תאלצו לקנות זוג חדש עקב בלאי של הזוג הקיים כתוצאה משימוש ממושך. בנוסף לכך, מוצר אותו אנחנו שמים על הראש חייב להיות נוח ולאפשר לנו שימוש ממושך בו ללא כל כאב או הפרעה אחרי זמן שימוש ממושך.
2. איכות השמע – בסופו של דבר אנחנו קונים אוזניות על מנת למקד את השמע ולחדד אותו, ולכן חשוב מאוד שהאוזניות שאנו רוכשים יספקו לנו צליל איכותי ועמוק.
3. איכות המיקרופון – אם אתם פחות בקטע של משחק ברשת ושימוש במיקרופון יכול להיות שפרמטר זה פחות ישנה לכם, אך לגיימרים שמשקיעים את מיטב זמנם בדיבור עם אנשים תוך כדי משחק ברשת, איכות המיקרופון היא פרמטר חשוב שבסופו של דבר יקבע איך אתם נשמעים בפני אנשים אחרים בעולם.
4. נוחות ונגישות – הקלות בה מתבצע החיבור והשימוש הכללי באוזניות.
אז האם ה-HyperX Cloud Stinger Wireless עונה לדרישות ולפרמטרים?

אז בתור התחלה נדבר על המוצר באופן כללי. ה-Could Stinger Wireless שייכות כמובן לסדרת אוזניות הגיימינג Could של חברת HyperX, שכבר הרבה שנים נחשבת לאחת החברות המוכרות והאיכותיות בשוק מוצרי הגיימינג. הדגם הספציפי שקיבלתי לסיקור משווק כתואם לקונסולת PS4, ומלבד ציון של עובדה זו על הקופסה, האוזניות עצמן בעלות פס כחול בכל צד המדגיש את צבע המוצר אליו הוא משתייך (כחול נחשב לצבע הדגל של ה-PlayStation 4).
המוצר מגיע בקופסה קטנה יחסית ויש לה עיצוב פשוט.
כאשר תפתחו את הקופסה תמצאו בתוכה מספר ניירות קטנים כולל Quick Start Guide, את האוזניות עצמן, מתאם אלחוטי USB לחיבור וכבל טעינה Micro USB.

מלבד ציון תאימות המוצר, על גבי האריזה כתוב כי האוזניות יכולות להחזיק עד 17 שעות שלמות של משחק בטעינה אחת.
בדרך כלל לא יוצא לי לבדוק את זה לעומק אבל הפעם החלטתי לבדוק את הקביעה הזו ואכן שיחקתי במשך 17 שעות (או לפחות השארתי את המשחק דולק גם בזמן הפסקות). האוזניות אכן מחזיקות 17 שעות ואפילו קצת יותר, וממש שמחתי לגלות שאין צורך תמידי או קבוע בהטענת המוצר ושהוא אמין למה שהוא קובע שהוא.

כעת, אתייחס לפרמטרים שציינתי בתחילת הסיקור לעומק:
איכות הבנייה:
האוזניות כולן עשויות מפלסטיק קשיח, והן לא הרגישו פשוטות וזולות כלל. הן חזקות, איכותיות ולא נראה כי ישברו בקלות. לאוזניות מיקרופון מובנה שניתן להוריד ולהעלות בהתאם לצורך השימוש שלכם בו. על שני הדרייברים מהם שומעים יש ספוג מרופד ואיכותי. הספוג מספק איטום מקיף על האוזן המבודד רעשי רקע והוא הופך את חווית השימוש באוזניות לטובה מאוד. על גבי הקשת שמחברת בני שני הדרייברים יש את אותו הספוג בכמות מפנקת, שיאפשר לכם זמן משחק ממושך ללא צורך בהורדת האוזניות עקב כאב או חוסר נוחות. שני הדרייברים גדולים אך לא גדולים מידי, והם יתאימו כמעט לכל גודל של ראש. האוזניות עצמן ניתנות להגדלה על ידי משיכה והן גדלות לגודל שמאפשר שימוש בהן גם על ראשים גדולים.
על גבי האוזניות כפתור הדלקה, נורה המציינת את מצב הסוללה והחיבור, שקע טעינה וגלגל להגברה והנמכה של הסאונד. הכפתור וגלגל הווליום עשויים שניהם מחומר איכותי.

איכות השמע:
במהלך השימוש שלי באוזניות בדקתי מספר מקורות שמע – משחק על גבי קונסולה, משחק על גבי מחשב ושמיעת מוזיקה. בכל המצבים שבדקתי האוזניות מעבירות סאונד איכותי ועמוק. צלילי הבס שהאוזניות מספקות עמוקים ואיכותיים. בידוד הרעשים שנוצר בעקבות הספוגים מאפשר מיקוד טוב יותר של הסאונד שרק מוסיף לחווית המשחק.
בכל מוצר אלחוטי תמיד קיים החשש שנקבל Input Lag – כלומר מצב בו הפעולה שאנו מבצעים תתורגם למשחק בעיכוב כזה או אחר. שמחתי לגלות שאין Input Lag כלל, וכל סאונד שהועבר לי מהמשחק עצמו לאוזניות הועבר בזמן ובאיכות טובה.

איכות המיקרופון:
המיקרופון של האוזניות עשוי כולו מפלסטיק ואין עליו ספוג מבודד רעשים כלל.
איכות המיקרופון נמוכה, והיא מעבירה סאונד רובוטי שמרגיש זול. יחד עם זאת, איכות המיקרופון סבירה למחיר האוזניות, ולא ציפיתי מלכתחילה לאיכות גבוהה של המיקרופון בטווח מחירים זה.

נוחות ונגישות:
דבר שבתחילה אכזב אותי הוא הדונגל האלחוטי. ציפיתי לפני פתיחת הקופסה לדונגל קטן וקומפקטי אך כשפתחתי את המוצר גיליתי דונגל גדול ורחב. בהתחלה זה אכזב אותי מאוד עקב זה שקיוותי שאוכל לחבר את האוזניות עם דונגל קטן שלא יהיה מורגש בעין בזמן משחק, אך לבסוף שמחתי שהדונגל גדול כיוון שהדבר מאפשר העברה של הדונגל וחיבור האוזניות למקור אחר בקלות ובנוסף לכך איכות הבנייה של הדונגל גבוהה עקב גודלו ואין לי חשש שיישבר כלל.

דבר נוסף ששמחתי לגלות או שאפילו שהאוזניות “מותאמות” ל-PS4 בלבד על פי הקופסה, ניתן לחבר אותן לכל קונסולה או מחשב שברשותכם. לי באופן אישי יש Switch ומחשב גיימינג בנוסף ל-PS4 והחיבור שלהם קל וזהה בדיוק לחיבור של המוצר על גבי ה-PS4. על מנת לחבר את המוצר, כל שעליכם לעשות הוא לחבר את הדונגל האלחוטי למכשיר שלכם, להדליק את האוזניות בעזרת כפתור ההדלקה הממוקם עליהן ולחכות שנורת החיבור תידלק באור ירוק וקבוע וזהו! האוזניות מחוברות.

התאכזבתי לגלות שגלגל השליטה בווליום מסתובב ללא הפסקה כאשר משתמשים בו ואין אינדיקציה פיזית לכך שהגענו לווליום המקסימלי. בשימוש עם האוזניות גיליתי שכאשר הווליום הוא הגבוה ביותר ואנחנו מנסים לסובב את הגלגל, האוזניות משמיעות סאונד קצר שמעיד שאין סיבה לסובב את הגלגל יותר כי הגענו לווליום המקסימלי. זהו ללא ספק פיתרון נהדר אך הייתי שמח אם הגלגל היה עוצר בשלב מסוים ומסמן לנו באופן פיזי שהווליום הוא הגבוה ביותר.

בנוסף לגלגל הווליום, התאכזבתי שאין על האוזניות כפתור השתקת מיקרופון מובנה. בשימוש עם האוזניות במחשב זה עוד נסלח אך בשימוש עם קונסולות זה מעיק כיוון שאין באמת דרך קלה להשתיק את המיקרופון תוך כדי משחק על גבי קונסולה בקלות, בעוד ובמחשב ניתן להגדיר כפתור קיצור דרך במקלדת שיעשה זאת ללא בעיה. יחד עם זאת ניתן להשתיק את המיקרופון על ידי הזזתו כלפי מעלה רחוק מהפה, פיתרון יעיל אך לא נוח בזמן משחק.

1 Cloud Stinger Wireless

סיכום:
ה-HyperX Cloud Stinger Wireless הן אוזניות גיימינג אלחוטיות באיכות טובה מאוד. הן מעבירות סאונד נקי, איכותי ועמוק. המיקרופון של האוזניות סביר אך לא מושלם ומעביר סאונד מעט זול.
ניתן להשתמש באוזניות זמן ממושך ללא כל בעיה או צורך בטעינה, והאפשרות לחבר את האוזניות לכל קונסולה או מחשב נהדרת ומאפשרת שימוש קל ונוח באוזניות לכל צורך שהוא..
איכות הבנייה גבוהה, ואין חשש כלל שהאוזניות יהרסו.
אם אתם מחפשים סאונד איכותי, נוחות אלחוטית במחיר הוגן, ה-HyperX Cloud Stinger Wireless הן ללא ספק אופציה נהדרת, בייחוד במחיר המזמין של 340 ש”ח בלבד.

רוצים לזכות באוזניות האלחוטיות של HyperX? הכנסו לפוסט הבא בכדי לדעת בדיוק מה עליכם לעשות!

HyperX Cloud Stinger Wireless

איכות בנייה - 9.5
איכות השמע - 10
איכות המיקרופון - 6
נוחות ונגישות - 8.5

8.5

טוב

אוזניות גיימינג אלחוטיות איכותיות אך לא מושלמות במחיר משתלם במיוחד!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה