IDF 2016 – לא רק צה”ל! סיכום האירוע

פורום המפתחים של Intel, ששמו הוא IDF, הסתיים לפני כמה ימים, וכמו כנסים ואירועים שהיו לפניו, אנחנו מביאים לכם סיכום קצר וקולע, כדי שתוכלו להבין את ההכרזות שם בצ’יק.

בראש ובראשונה נשים את הדובדבן שבקצפת, הלא הוא Project Alloy (שכתבנו אותו כבר פה). למעשה, הפרויקט המדהים הזה (שחלק ממנו פותח בישראל והוא כנראה הדבר האהוב עליי מפורום IDF), הוא קסדה שמשלבת בין מציאות מדומה ומציאות רבודה ללא כבלים וללא תלות במחשב אחר, כאשר יש לקסדה את המעבד שלה ואת החומרה העצמאית שלה. הדבר הבא שנדבר עליו (והוא יהיה באותו התחום) הוא שיתוף הפעולה שלה עם Microsoft, שיאפשר לכל יצרנית לפתח משקפי VR, ו-Intel הכריזה גם על משקפי מציאות רבודה, שיביאו לכם מידע כמו שם הדגם והמחיר של רכב מסוטים, בעזרת התוכנה WebRTC.

Project Alloy Demo

ונעבור קצת לחדשות עבור המייקרים, Intel הכריזה על ערכות פיתוח חדשות, כאשר הראשונה היא Joule, ערכה שמאפשרת לכם ליצור מגוון רחב של פתרונות עבור תחום המציאות הוירטואלית והרבודה, רובוטיקה, ועוד, כאשר הערכה הזו תהיה תחליף ל-Raspberry Pi, היא תבוסס על מעבד Atom מרובע ליבות, תתמוך ב-4K, זכרונות DDR4, והיא תגיע בשני דגמים שונים. הערכה השנייה היא Euclid, והיא מאפשרת לכם לשדרג את הרובוט שלכם, כאשר היא מוכנה ב-Dongle בגודל של חטיף Snickers.

Intel Joule

מישהו חכם אמר שחוכמה זה כוח – אז Intel החליטה ללכת אחרי המשפט הזה, והכריזה על שולחן כדורגל חכם שישתמש בשבב ה-Edison, והוא יקליט את המשחק שלכם, כאשר הוא יציג לאחר מכן מידע מגוון. דבר נוסף שהוצג הוא דובי חכם של חברת IBM, שמשתמש בפלטפורמת ווטסון, ויוכל להשיב לפניות של ילד, לראות את מה שהוא מרגיש, לשלוח SMS להורים ואפילו להציג הודעה שההורים שולחים לו על גבי מסך ה-LCD שלו. יתרה מכך, היא הכריזה על המנצחת בתחרות המייקרים של אמריקה, כאשר היא בחרה ב-Grush, מברשת שיניים חכמה שמנטרת את פעילות צחצוח השיניים של הילדים, ודרך האפליקציה הייעודית שלה היא מלמדת אותם איך לצחצח בצתורה נכונה ובריאה.

Aero

מעבר לכך, היא הציגה רחפן שנקרא Aero, והוא יצוייד בחיישנים מבוססי RealSense, ולוח מחשב שיאפשרו לו לנווט בצורה מהירה ככל האפשר, הכריזה על שיתוף פעולה שבמהלכו היא תפתח מעבדי ARM עבור טלפונים ניידים, הכריזה על הזמינות של ה-Silicon Photonics – סיביים אופטיים שיכולים להניע כמויות עצומות של מידע בקצב של כ-100 גיגה בייט בשנייה על גבי קילומטרים.

Euclid

Intel הכריזה גם על התוספת של רכיבי AI ולמידת מכונה עבור מעבדי Xeon Phi, שיאפשרו ניתוח עמוק של נתונים מורכבים וגיבוש תובנות. Bolt Motorbikes הראו אופנוע שמחובר לפלטפורמת Wind River, שתאפשר לכם לעקוב אחרי הביצועים שלו, והודגמה העזרה של פלטפורמת IoT לכבאים, כאשר הם יכולים לדעת כמה חמצן נותר להם במקומות מסוכנים עם עשן סמיך, וזה יכול להראות מתי הם בסכנה או לא. יתרה מכך, היא הראתה איך הדור החמישי מתקדם בתחום הסלולר, יחד עם חזון לעידן מחובר וחכם.

והדבר האחרון שנציג יהיה מעבדי ה-i7 Extreme החדשים שלה, שמביאים לכם ביצועים מטורפים ב-10 ליבות שמגיעות בתדר של 3 גיגה הרץ עבור כל ליבה, ואפשר גם לבצע המהרה שתביא אותם לתדר של 3.5 גיגה הרץ.

Intel Silicon Photonics Wafer

 

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

השאר\י תגובה