פיצוץ של סאונד שכולם שומעים! – ביקורת ו-UNBOXING לאוזניות Inferno מבית Creative

מישהו שמע שסאונד זה בין הדברים, אם לא ה-דבר, שחשוב לי בעולם הגיימינג ולא רק, אז ציידו אותי באוזניות החדשות של Creative שנקראות Inferno ואמרו "תשתולל". רוצים לשמוע איך היה?

האנשים שעובדים ומפתחים את מותג הסאונד הותיק והמוכר – Sound Blaster מבית Creative הקוריאנית, מבינים דבר או שניים בצלילים ומוזיקה. אל נבחרת הרמקולים והאוזניות מצטרפים ומתווספים עוד ועוד פיתוחים ובהם – Inferno, אוזניות גיימינג שעושות מה שאוזניות גיימינג צריכות לעשות – להתחבר לכל דבר, לנתק את הסביבה ולהשמיע בצורה איכותית את מה שאמורים לשמוע.

יאללה לעבודה.

אל שולחן הסלון שלי הגיע מארז גדול וקל מהצפוי, ובתוכו הפתעה שנשמעת טוב באוזן. במבט על המארז אי אפשר לפספס את העיצוב הגרפי המופיע על צד אחד שיותר מתאים לקופסאות של כרטיסי קול או מסך ולא של אוזניות גיימינג משובחות. בצד השני יש הסבר בקצרה על אלמנטים באוזניות וחלון הצצה למבט חטוף על הקאפ של האוזניות.

בתוך המארז חיכה לנו מגש פלסטיק ובו שלל דברים, ומתחת אסופה של חוברות ועלונים.
קודם כל, האריזה- אני חייב לציין שציפיתי למצוא את האוזניות, ועוד באיכות שכזו מחברה כל כך ותיקה כמו CREATIVE, באריזה מעט יותר מושקעת ולא בתוך פלסטיק פשוט שכזה. לא נורא.
על המגש יושבות האוזניות כשהן כבר מראות את אחד הפיצ'רים החמודים שיש. במבט ראשון מבחינים בעיצוב המינימלסטי ובלי יותר מדי קשקושים ומצד שני, מאוד מלוטש שנותן תחושה שמבינים פה משהן.
מתחת למגש אנו מוצאים את כל האביזרים הנלווים, שארחיב בהמשך, ולמטה למטה בתוך הקופסה – הניירת. מה מחכה לנו שם?

  • עלון בסינית שאין לי מושג מה רוצים מאיתנו שם.
  • עלון "צרו איתנו קשר" בכמה שפות, רק לא אנגלית.
  • עלון הסבר על האוזניות בכמה שפות, רק לא באנגלית.
  • הצעה להארכת האחריות בחו"ל בתמורה לרישום.
  • עלון פצפון מתקפל, שנפתח כמו מפה עם כתב האחריות העולמית בהמון שפות, הפעם יש אנגלית.

אז אחרי שהאוזניות נשלפו מהקופסה ניתן היה להבחין בשלושה דברים באופן מידי, הדבר הראשון – הן חוטיות. מה שאומר שהן מתחברות לכל דבר. הנה משהו שמציק לי, כיום אוזניות מתחברות לחלק מהדברים ולא להכל, לדוגמה – רק סלולר ומחשב או רק קונסולה או רק סוג מסוים של סלולר, זה טיפשי! האוזניות הללו (תודה לאל) מתחברות לכל דבר – PC, MAC, iPhone, Android וגם ל-PlayStation 4. החוט שלהן מצד אחד דק אבל מצד שני יותר מחוזק וקשיח מהשאר. כחלק מהשימוש שלי איתן, אני לוקח אותן לעבודה והן מונחות בתיק, איזה כיף להוציא אותן ולא לריב שעה עם קשרים ופלונטרים. כל הכבוד! אורך החוט כ-1.80 מטרים, מה שנותן מרחב תמרון מעולה מבלי שקיים חשש שאם נעשה תנועה חדה עם הג'ויסטיק אז הן יעופו או שלא יגיעו לכיס כשהן מחוברות לסלולר. אם אתם לא כמוני, ואתם אוהבים שהכל מסודר אז אל החוט מוצמד פס ולקרו (או סקוץ' כפי שנקרא בארץ) שאוסף וסוגר את החוט לאחר גלגול.

image13

במרכז החוט יש "שלט" קטן עם גלגלת שאחראי על עוצמת הקול וכפתור שמפעיל ומכבה את המיקרופון. בחלק האחורי יש קליפס בשביל לתלות אותו איפשהו. חייב לציין שמעט מוזר לפגוש במשהו שהוא לא כפתור, קצת מחזיר אותי אחורה ואתם יודעים מה? בקטע טוב.

image9

הדבר השני בו מבחינים זה המשקל. במבט ראשון כל אחד שיביט עליהן יהיה בטוח שהן מאסיביות וניתן יהיה להרגיש בזה מבחינת משקל, אך למרבה ההפתעה הן קלות, ואפילו מאוד. הן שוקלות מעט מאוד ועם כמה שזה מעולה, כי שמשחקים לא רוצים להרגיש אותן כמו משקולת על הראש, הן מגיעות עם התחושה…"האם הן ישברו?"
בחלק העליון שלהן יש ספוג רך שיושב על הקודקוד וחוסך מאיתנו מגע של פלסטיק מציק בזמן שאנחנו צדים זומבים, דבר שלא מעט חברות מזניחות.

הדבר השלישי זה הקאפ המסתובב. בשלב זה או אחר אנחנו נצטרך להניח את האוזניות כי צריך לאכול\לשתות\לשירותים\ללכת לבית הספר או לעבודה. שימו לב שאם יש לכם אוזניות עם קשת והן מונחות על השולחן, הן נשענות על הדופן של הקאפ, ואז מכה קלה יכולה לשבור את כל העסק, באוזניות הללו כל קאפ מסתובב ב- 90 מעלות, כך שכשמניחים אותן הן נשענות על הספוג של האוזן וזה שומר עליהן מכל מיני פגיעות. חכם.

אז אחרי שהתלהבנו מהפיצ'רים הבולטים לעין ולמגע, נמשיך. בתוך המארז מגיעים עוד שני דברים (מלבד כל העלונים), מתאם לחיבור למחשב ומיקרופון. כן, מה ששמעתם, המיקרופון מגיע בנפרד ומתחבר לחור שנמצא בקאפ השמאלי. פיצ'ר שאני מאוד אוהב כי ככה אני מחליט אם אני רוצה מיקרופון או לא בלי לפגוע בעיצוב. המיקרופון עצמו גמיש וקל לכוונון (בין אם אתם מאלה שאוהבים שהמיקרופון בתוך הפה שלהם או שיהיה רחוק לאללה) ואיכות הקליטה שלו לא רעה בכלל, הוא מסנן רעשים ומי ששומע אותי, שומע היטב וברור. אך כדיבורית בסלולר זה קצת פחות עושה את העבודה ושומעים פחות טוב. שורה תחתונה, מיקרופון טוב פלוס עם אופציית חיבור חכמה לאללה.
במידה ואתם משתמשים במחשב ואתם רוצים לקלל ילדים יפנים או לעבוד על הרוסית שלכם ב-CSGO אז אתם צריכים את המתאם. במחשב הרי קיים חיבור אחד לאוזניות ואחד למיקרופון, המתאם מטפל לכם בבעיה ומאפשר חיבור קל ונוח, אם אתם משתמשים בכמה מכשירים עשו כמוני, תשאירו את המתאם מחובר ובכל פעם שתרצו לצאת לסיבוב – חברו וסעו.

image12

נעבור לקאפ. כל אחד עם ריפוד ספוג רך ודחוס שיושב על האוזן בדיוק, אולי אפילו צפוף טיפה, אבל כל האוזן בפנים מה שמנתק אותנו לחלוטין מהסביבה בזמן שאנחנו נהנים ממה ששומעים בנוחות משוגעת! אך לנוחות יש מחיר, בגלל שזהו ספוג מקובע קצת קשה לנקות ויש זליגת סאונד החוצה. בווליום יחסית גבוה מי שנמצא מסביב ישמע גם הוא את מה שאתם שומעים, אז שימו לב לתכנים בהם אתם צופים עם האוזניות ולרמת הוולים. בסופו של דבר הן נוחות בטירוף ויחד עם הכיוונונים שיש לכל קאפ, יחד עם הריפוד ספוג באוזניים ובחלק העליון של הקשת והמשקל הקל שלהן, האוזניות הללו נוחות מאוד וללבישה לאורך זמן מביל להרגיש אותן כמעט.

אז אחרי שפתחנו ובדקנו הכל, הגיע הזמן לבדוק את מה שהן באמת אמורות לעשות – לפוצץ לנו ת'מוח עם סאונד משובח. האוזניות כאמור נבדקו על מגוון במטרה לבחון את היכולות שלהן ולא רק על משהו ספציפי אחד. אם כבר, אז כבר…

נתחיל.

מחשב – כאן האוזניות מוכיחות את עצמן, את המותג sound blaster ואת חברת האם – Creative. איכות הסאונד שבוקע היא ללא דופי, מרגישים כל צליל, כל פגז או הנחתה ונהנים מחוויית עומק שבהחלט שווה את המחיר. גם במוזיקה אין נפילות ומרגישים את הבאסים היטב היכן שדאגו לתת את הטון. בשיחות בזמן משחק או אפילו בסקייפ שומעים ונשמעים מעולה וכמו שציינתי, ניתן לכוונן את המיקרופון למקסימום נוחות והוא לא צריך להיות תקוע באמצע.
שורה תחתונה-  ביצועים מעולים, חוויית שמיעה נפלאה!

סלולר – מי מאיתנו לא מחזיק ספריית משחקים ומוזיקה עצומה? רוב שעות היום אנחנו מול המסך הקטן בין אם אנחנו עוברים עוד שלב או חופרים למישהו ב-Whatsapp בזמן ששומעים את האלבום של –U2 שקיבלנו מתנה מ-Apple. גם כאן איכות השמיעה מדהימה ומעצימה את החוויה בזמן שעושים ספורט או עובדים ושומעים מוזיקה ברקע. דרך אגב, מבחינת מוזיקה, הן נבדקו גם במחשב בבית וגם במחשב ובסלולר בעבודה, מקום עם כמויות רעש מטורפות, והן יצרו ניתוק מושלם מהסביבה בזמן שמתנגן הפלייליסט החדש והנטחן. מבחינת שיחה עם המיקרופון, כמו שאמרתי הן פחות מוצלחות, אנחנו נשמעים לא הכי חזק וברור כך שמבחינתי אופציית הדיבורית – נפלה.
שורה תחתונה – מעולות לשמיעה נייחת וניידת, פחות לברברת.

image1

PLAYSTION 4 – הגענו לגולת הכותרת, לייחוד שאפילו הוטבע על האריזה, התאימות לקונסולה, החיבור נעשה דרך השלט וכמו שאמרתי, הודות לחוט הארוך לא ממש מהווה בעיה במהלך המשחק.
האוזניות נבדקו על Assassin's Creed Syndicate, שכל מי שנחשף לסדרת המשחקים הזו, יודע כמה ב-UBISOFT אוהבים להשקיע ברעשי הרקע ובכל מה שמסביב. האוזניות עושות עבודה נפלאה יחד עם הקונסולה ובהחלט ניתן להבחין ברחשים הקטנים, בשיחות, במוזיקה ולשקוע בתוך המשחק בלי יותר מדי הפרעות. גם במשחקי הרשת למיניהם (נבדק על Assassin's creed UNITY במשימות מרובות משתתפים) נרשמה הצלחה יתרה, אלו שהצטרפו אלי מרחבי העולם שמעו היטב את דעתי עליהם בזמן שהם הסתובבו סביב עצמם בחיפוש אחר כפתור הקפיצה. הבעיה היחידה שלי עם האוזניות בקונסטלציה הנוכחית זה שהסאונד חלש יותר משאר הדברים עליהם בדקתי, דווקא פה הייתי עם האצבע מוכנה על כפתור הווליום להגנה על העור התו, ו…עוצמת סאונד רגילה.
שורה תחתונה – האוזניות עושות עבודה טובה בחיבור לקונסולה, רק חבל שהעוצמה יחסית נמוכה.

אז מה היה לנו?

מארז שהעדיפו יותר להשקיע בתכולה מאשר באריזה, אוזניות קלות משקל עם פיצ'רים מגניבים, מתאם למחשב, מיקרופון שאפשר לכוון, לחבר ולנתק מתי שרוצים וסאונד נפלא שנותן תמורה בלאה ואילו יותר למחיר היחסית נמוך שלהם.

image7

לסיכום – חוויית סאונד משובחת במחיר שלא קורע את הכיס!

עכשיו כל מה שנשאר זה לומר תודה ענקית לביקונקט היבואן הרשמי שפיצצו לי את האוזניים (בנימה הכי חיובית), לשלוח אתכם לחנויות, להתחדש בסט, לעשות את הדבר הכי כיפי בעולם (תמונה למטה) ולצלול אל תוך הסאונד!

image6

 

 

 

אוזניות Inferno מבית Creative

סאונד - 9

9

מצוין

חוויית סאונד משובחת במחיר שלא קורע את הכיס

User Rating: Be the first one !

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה