ג'ון ויליאמס זוכה בגראמי בפעם החמישית עבור "מלחמת הכוכבים"

המלחין האגדי ג'ון ויליאמס זוכה בגראמי נוסף עבור עבודתו עם כותר המדע בדיוני האהוב.

כשחושבים על המוזיקות הכי טובות מעולם הקולנוע בדרך כלל אנשים אומרים "אינדיאנה ג'ונס", "הארי פוטר", "מלחמת הכוכבים", "כנר על הגג", "אי. טי." ומה שמספר אנשים לא יודעים זה שהאיש שעומד מאחורי יצירות המופת האלו, שנחשב בעיני רוב חובבי הקולנוע למלחין הכי גדול בכל הזמנים, הוא ג'ון ויליאמס.

המלחין המוכשר בן ה-85, זכה ב-5 פרסי אוסקר על הסרטים "מלתעות", "אי. טי.", "כנר על הגג",  "מלחמת הכוכבים" ו"רשימת שינדלר" וזכה עד כה ב-22 פרסי גראמי על עשרות הסרטים שהוא יצר עבורם פסי קול, ביניהם סדרת הסרטים האהובה "מלחמת הכוכבים" ובתחילת השבוע קיבל את הפרס ה-23 שלו עבור הסרט השביעי בסדרת סרטי המדע בדיוני, "הכוח מתעורר".

זה נכון שכמה המוזיקות בסרט החדש נלקחו מהסרטים הקודמים של "מלחמת הכוכבים" אבל ויליאמס גם הלחין הרבה מוזיקות חדשות, כולל לחנים מצוינים עבור ריי וסנוק. הלחנים החדשים שהוא כתב השתלבו מצוין עם המוזיקה שאנחנו מכירים כל כך טוב, כמו שגיי. גיי. אברהמס שילב את החדש עם הישן בצורה כל כך טובה, כך גם ויליאמס.

ג'ון ויליאמס לא נכח בטקס על מנת לאסוף את הפרס שלו, אבל היה לו סיבה מוצדקת, הוא עובד על הפסקול עבור הסרט הבא בסדרה The Last Jedi ובואו נהיה כנים, אם הבחירה הייתה בין לראות כבר את הסרט הבא בסדרת "מלחמת הכוכבים" או לקבל פטיפון קטן מזהב, כולנו היינו בוחרים ב"מלחמת הכוכבים".

זה נהדר לראות שויליאמס ממשיך לקבל הערכה, גם אחרי 65 שנים של מוזיקה מדהימה. בזמן שהוליווד אוהבת כל הזמן לתגמל ולתת אור זרקורים בטקסי הפרסים שלהם לכשרונות חדשים, זה נחמד שאגדה כמו ויליאמס עדיין מכובדת בעיני האולפנים והמעריצים.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה